Strach z otravy dítěte

Anonymní
7.7.20 05:44

Strach z otravy dítěte

Omlouvám se za anonym. Byla mi diagnostikována obsedantně kompulzivní porucha, která se u mě projevuje strachem z otrav hlavně děti. Cca týden beru antidepresiva a je to snad ještě horší, protože po spolknutí prášku si několikrát myjí ruce a čistím místo kam jsem si krabičku s prášky položila, protože si začnu představovat jak dětem dělám snídani a špatným umytím rukou nebo toho místa se prášek z tablety dostane do snídaně a oni se otráví. Dále půl dne přemýšlím jestli jsem vůbec prášek spolkla a není možné aby mi nevědomky vypadl z pusy a nemohli ho najít děti a sníst. Maminky jak to zvládáte vy co berete silné léky a máte malé děti. Vím že to je způsobené tou poruchou že mám až takhle přehnaný strach, přitom mám prášky v pytlíku, v krabici od bot a ještě na skříni, ale i tak stále když jdu okolo nich po očku krabici kontroluji. Poraďte mi někdo jak se uklidnit ????.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6867
7.7.20 06:06
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym. Byla mi diagnostikována obsedantně kompulzivní porucha, která se u mě projevuje strachem z otrav hlavně děti. Cca týden beru antidepresiva a je to snad ještě horší, protože po spolknutí prášku si několikrát myjí ruce a čistím místo kam jsem si krabičku s prášky položila, protože si začnu představovat jak dětem dělám snídani a špatným umytím rukou nebo toho místa se prášek z tablety dostane do snídaně a oni se otráví. Dále půl dne přemýšlím jestli jsem vůbec prášek spolkla a není možné aby mi nevědomky vypadl z pusy a nemohli ho najít děti a sníst. Maminky jak to zvládáte vy co berete silné léky a máte malé děti. Vím že to je způsobené tou poruchou že mám až takhle přehnaný strach, přitom mám prášky v pytlíku, v krabici od bot a ještě na skříni, ale i tak stále když jdu okolo nich po očku krabici kontroluji. Poraďte mi někdo jak se uklidnit ????.

Ahoj, tak já mám doma celkem hnusný silný ba dokonce smrtelný léky ( pro dítě určitě ).
Kde je mám? Tuto uzavíratelnou krabičku mám tam kde si dávám v lince hrníčky na kafe. Pěkně schovanou v rožku abych na ní hlavně já viděla, protože se pro mě důležitý abych léky brala.
Malé děti se tam nedostanou a nejstarší 8 let teda ví, že léky se do ruk neberou.5 lety a roční se tam nedostanou, tak jsem klidná.
Ostatní léky včetně desinfekce mám zatím v boxu na lednici, kde mám problém se k nim pomalu dostat i já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.7.20 07:19

@Jannys já si říkám že k lékům se nedostanou, ale pořád mám ten blbý pocit že je mám na ruce, že je to na stole a že po mě nemůžou pít a nic jíst. :frowning2:️ Prostě taková kazdominutova kontrola a ta mě šíleně ubíjí, víc než když jsem byla bez léků

• Nahlásit
  • Citovat
5989
7.7.20 07:28

:hug: co si napsat lísteček/ky, lék jsem užila, ruce jsem si umyla a jsou dobře schované…a dát je pro tebe na viditelné místo, přečteš, mozek zpracuje a ty si snad nepůjdeš mít ruce a linku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.7.20 07:31

@kve-tinka to mě také už napadlo, že bych si udělala takový jako seznam ne jen skrze léky ale tak nějak skrze vše co jsem za den udělala. :D

• Nahlásit
  • Citovat
21150
7.7.20 07:40

Chodis na nejakou psychoterapii?
Kolik je detem? Skolkove dite po vysvetleni pochopi, ze leky nejsou bonbonky a neji se. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.7.20 07:45

@Svistice nene nechodím, psychiatr mi žádnou nedoporučil jen mi dal léky a tím to haslo :disappointed_relieved:. Dětem je 5 a 2. To starší ví že nesmí brát léky, u mladšího to je problém no. Ale mám je před nimi fakt ukrytý, spíš je ten problém v tom že jak je beru tak na ně saham a pokládám si krabičku na linku a pořád mi v hlavě běží myšlenka co když trošku toho prášků je na lince nebo co když ho mám na prstech a jim se dostane do pusy. Dřív sem s malým jedla jogurty že jsme se vzájemně krmili teď už to nedělám protože se bojím co když to mám v puse ve slinách, prostě strašný myšlenky.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13647
7.7.20 09:33
@Anonymní píše:
@Svistice nene nechodím, psychiatr mi žádnou nedoporučil jen mi dal léky a tím to haslo :disappointed_relieved:. Dětem je 5 a 2. To starší ví že nesmí brát léky, u mladšího to je problém no. Ale mám je před nimi fakt ukrytý, spíš je ten problém v tom že jak je beru tak na ně saham a pokládám si krabičku na linku a pořád mi v hlavě běží myšlenka co když trošku toho prášků je na lince nebo co když ho mám na prstech a jim se dostane do pusy. Dřív sem s malým jedla jogurty že jsme se vzájemně krmili teď už to nedělám protože se bojím co když to mám v puse ve slinách, prostě strašný myšlenky.

Hele fakt nemáš jedovaté sliny. Takhle to nefunguje. To je klasicej úzkostnej syndrom -prostě ti ta mrcha něco nakecává, aby nad tebou měla kontrolu a ideálně aby tě časem donutila přestat brát léky. Jasně že úzkost se snaží nalhat co nejvíc zlého o lécích, které ji efektivně můžou zničit… Ne každá myšlenka v tvé hlavě odpovídá realitě. Ty mizerné, co v tobě probouzí úzkost jsou triky od úzkosti, kterými se drží u moc nad tvým životem…

A psychoterapii si člověk většinou musí dohledat sám, psychiatr ti pak zpětně napíše žádanku, není potřeba ji mít na prvních pár setkání s terapeutem.

Jak první pomoc proti úzkosti si pořiď tuhle knížku https://www.kosmas.cz/…e-z-uzkosti/

Vychází z tzv. kognitivně behaviorální psychoterapie - KBT a je plná užitečných a svépomocných postupů. Plus budeš mít základní přehled, co tě v případné psychoterapii čeká.

Terapeuta si pak najdi tady - ta KBT je proti úzkosti dost užitečná.

http://www.cskbt.cz/…erapeutu.php

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.7.20 09:35

@Ou moc děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
305
7.7.20 09:46

Rekla bych ze je to tim, ze leky zatim jeste nezabraly. Presne kvuli temto stavum je beres, ne? Tak pockej a za par tydnu (nebo drive, nevim) bys tyto stavy mit uz nemela. Nemam zkusenost, jen me to tak logicky napada. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.7.20 09:49

@eva.pass :srdce: :srdce: děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
168
7.7.20 12:19

Tyjo, to musi byt strasny mit takovy stavy :( ja nekdy mivam takovy neracionalni obavy, ze je jidlo zkazeny a v tom mi pomuze pritel, ze rekne ze tomu nic neni. Tak me napadlo jestli bys i ty nemela ve svem okoli nekoho kdo te bude x krat denne ujistovat ze se nic nemohlo stat. A casem zaberou ty prasky a bude dobre :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
851
7.7.20 13:39

Antidepresiva zabírají za 4 až 6 týdnů, ne? A sezen si tu psychoterapii, přece nebudeš brát léky navždy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama