Strach z rande

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
23.11.21 19:43

Strach z rande

Ahoj!
Moc se omlouvám, jestli jsem zvolila špatnou kategorii, ale vůbec jsem nemohla najít kategorii, která by tomu úplně odpovídala.

Holky, chtěla jsem se zeptat - jak být sebevědomá a připravená na rande?
Od poměrně nízkého věku jsem začala být hodně introvertní a asociální. Ve 13 letech začaly typické problémy s tím, jak vypadám.. to teda vymizelo, nepřijdu si ošklivá, ale na tom sebevědomí se mi tohle podepsalo.
No, kvůli svému asociálnímu chování nejsem úplně kecací typ.. nebo takhle, jsem, ale musím se rozkecat, což se mi ještě na prvním rande nepovedlo nikdy. Snad jsem se nikdy ani necítila pohodlně.. od 15 let jsem byla skoro pět let ve vztahu, hlavně teda díky tomu se ze mě stal větší asociálník. Nevím, jak svou situaci úplně popsat..
Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost? Nějaká rada, jak vypadat na rande připraveně a sebevědomě?
Neberte to prosím nijak zle..🌹

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12
23.11.21 20:10

Pak nezačínejte s daty.
Začněte jednoduchými společenskými věcmi.
Najděte si taneční kroužek, kroužek jógy, zajděte s kamarádkou na kafe.
A můžeš mi napsat taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
548
23.11.21 21:03

hm

Na rande si představ, že se k tobě dotyčný třeba vůbec nehodí, i když se ti třeba líbí. Prostě si ho vybírej „ty“ a ne on „tebe“. Prostě nechej na sebe působit, jak se s ním cítíš, co ti říká on, pokud si budete trochu rozumět, aspoň jako kamarádi, tak se rozpovídáš sama, neboj. :).
Oblečení ne příliš vyzývavé, ale trochu jo, např. tílko, přes to svetr, sukni nebo kalhoty a stačí, spíš barevné oblečení trošku, ne jen černé. líčení-přirozené, tzn. trošku make-upu a pudru, řasenka, lesk na rty, nepřehánět to zbytečně a určitě se navonět, použít antiperspirant, mít upravené vlasy, nehty. Kluci nesnáší holky, které smrdí a nedbají o sebe. No a to je asi všechno, to, že na začátku nemluvíš, nemusí být na škodu, může to vypadat, jako že se rozmýšlíš, vždyť nemusíš hned povídat a zaplnit tím všechen „vzduch“, jen ať se víc snaží on! Na tom, jak hodně se bude snažit a jestli tě bude brát takovou, jaká jsi, poznáš, jestli tě má rád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
23.11.21 21:18

Jsem taky asociál a sebevědomí jsem po dlouholetém vztahu (kdy mi kleslo na 0) získávala postupně. Hlavně musíš o to sebevědomí pečovat dlouhodobě a ne jen kvůli rande, ale hlavně kvůli sobě, najdi si koníčky a záliby ve kterých si věříš - pak se ti i o nich bude na rande dobře mluvit a hned máš téma k hovoru, rozmazluj se a pečuj o sebe. Ujasni si co vlastně chceš, svoje cíle a hodnoty a začni věřit sama v sebe, protože když ty sama se budeš cítit spokojená a sebevědomá (a to nijak nesouvisí s tím jak vypadáš, ale spíš s nastavením mysli), budeš i kolem sebe vyzařovat pozitivní energii, často to má i pozitivní vliv na práci a další oblasti.

Self-care isn't selfish it's necessary. ;)

No a kromě zkrášlovacího procesu přímo před rande, aby se člověk cítil sebevědoměji :lol:, mě teda vždy pomůže dát si aspoň sklenku vína pak se mi ten jazyk trochu rozváže :lol: Zároveň ale nemůžeš čekat, že to půjde s každým, někdy se najde člověk se kterým dokážeš prosedět hodiny a pořád si máte co říct a občas narazíš na rande na takové, se kterými bude od začátku trapné ticho a ani po pár sklenkách se to nezlepší. Musíš jen hledat takového, který sedne právě tobě :srdce: a to nejde jinak než randěním a hledáním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1022
2.12.21 18:57

Já bych to viděl takhle - pokud nejsi kecací typ, tak jsi nejspíš typ poslouchací. Mnoho chlapů se snaží na ženu udělat dojem a neskutečně kecají, takže to máš celkem dobré :-). Prostě poslouchej a ptej se, co tě zajímá.

Z rande nemá smysl mít strach :-). Když tě někdo zve, je to důkaz, že si tě někdo váží a cení si tě, tak čeho se bát?

Na rande krom již zmíněného je třeba také jít s dobrou náladou. Těšit se, že jdeš někoho nového poznat. Jste si rovni, není to příjímací pohovor. Strach nech doma. Takže asi tak :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat