Strach ze stěhování - problém současný byt

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
angelsface
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 08.05.19 09:57
Strach ze stěhování -problem soucasny byt

Ahoj, my se po nějaké době s pritelem stěhujeme do většího. Asi bych měla být nadšená, ale já z toho mám spíš stres.
Jde o to, že současný byt jsem vcelku udržovala včetně oprav sprchy, kohoutku, i jsem platila opravy na kotli. Vesměs tu vlastně neni ani nic zničeného.
Kdyz pominu, ze upadnul držák na sprchu a rez, ktery byl po drzakem jsem uz prostě nedokázala vydrhnout.
Na lednicce popraskalo tesneni/bohuzel jsem i svoji vinou znicila plastové dvířka od mrazáku, ale pocitam, ze mi dvířka strhne z kauce.
Bohužel v kuchyni se rozjela podlaha, v jednom místě je fakt skvira, ale to pry jsou spatny zamky podlah.. Jenze lehce se to prkno v jednom miste různě navlnilo - zadna tragedie, ale je to prizvedle, protoze nam praskla voda v kuchyni a nez jsme na to prisli, tak to doteklo az na podlahu, ale ihned jsme to susili. :think: A z toho mam stres, ze majitelka po me bude chtit kauci za zavadu, kterou jsem nezpusobila.
O kousek vedle mame dvere k pracce /v kuchynske lince a dvere bohuzel nesedi, nejsou nikam prizvednout, protoze pak bych je zas neotevrela a ona je od toho poskrabana podlaha :pocitac:.. Jak se branit?
No a ted k poplatkům.. majitelka mi za celou dobu, co tady bydlim nepredlozila zadne vyuctovani, takze by mi ho mela dat nyni, pri predani bytu nebo pozdeji?
Poplatky mam ve smlouve odděleně a i rozepsano na, co se využívají.
Laicky jsem si podle elektromeru, plynomeru (počáteční stav a současný) + dalsi naklady na byt… spocitala, ze mi musi jeste skrz poplatky vracet…
Jenze ja si myslim, ze mi 100% do poplatku zapocita fond oprav + pojisteni domu, coz jak vim. Tak podle nějakého paragrafu NOZ se do poplatku k bytu nepočítá a ma to hradit pronajimatel z utrzeneho nájemného… No a jak se bránit v tomhle pripade?
Pokud mi nevydá penize pri predani bytu, mam si nechat podepsat papir?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Hanka1
Extra třída :D 14894 příspěvků 08.05.19 10:07

Tak priste si nech poplatky typu elektrina, plyn a voda prepsat na sebe a vyuctovani jde primo tobe. Vyuctovani za barak a spolecne prostory vcetne odpadu nam treba delaji spravcovske firmy jednou rocne a vyuctovani prejde v breznu a nedoplatky se plati do dubna. Sice se kdysi jeden najemnik rozciloval, ale mel smulu, mel to zohledneno v kauci a ac se stehoval v listopadu, tak si holt do brezna musel na preplatek nake tri stovky pockat.
Mimo jine vy nemate ve smlouve klauzuli, ze byt si mate pojistit? My to tak mame a nikdo s tim problem nemel…
Ve vasem oripade s vracenim kauce nepocitej, proto ja preferuju ve svych bytech bezdetne pary nebo naopak starsi pary uz bez deti. Nikdy nam nic, krome bezneho opotrebeni, neznicili, naopak o byty se starali a staraji dobre…

angelsface
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 08.05.19 10:27
@Hanka1 píše:
Tak priste si nech poplatky typu elektrina, plyn a voda prepsat na sebe a vyuctovani jde primo tobe. Vyuctovani za barak a spolecne prostory vcetne odpadu nam treba delaji spravcovske firmy jednou rocne a vyuctovani prejde v breznu a nedoplatky se plati do dubna. Sice se kdysi jeden najemnik rozciloval, ale mel smulu, mel to zohledneno v kauci a ac se stehoval v listopadu, tak si holt do brezna musel na preplatek nake tri stovky pockat.
Mimo jine vy nemate ve smlouve klauzuli, ze byt si mate pojistit? My to tak mame a nikdo s tim problem nemel…
Ve vasem oripade s vracenim kauce nepocitej, proto ja preferuju ve svych bytech bezdetne pary nebo naopak starsi pary uz bez deti. Nikdy nam nic, krome bezneho opotrebeni, neznicili, naopak o byty se starali a staraji dobre…

Ono u nás je to dá se říct, že také běžné opotřebování. Preci to, ze se rozjíždí podlaha jsem nezpusobila ja 8o 8o
Nicméně, ja jsem tu bydlela sama. Později se přistěhoval přítel a i kvuli tomu jsme zvedla poplatky a byl mi i zvednuty najem.
Zatim jsme bezdětný.
A troufnu si i rict, ze vzhledem k tomu, ze se jedna o prizemni byt, tak je tu velke vlhko.
Jak rikam, tohle jsou jediné chyby a vidim to také, jako běžné opotrebeni. :nevim:
Poplatky mi na sebe nechtěla nechat přepsat a ja tenkrat sháněla na rychlo bydleni.
Jinak ve smlouvě nemame klauzuli o tom, ze si mame pojistit byt ze svyho. 8o

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14233 příspěvků 08.05.19 10:32

@angelsface kauci bych zamavala. Přesně na takové případy se přeci skládá.

@Hanka1 my nakonec zvolili pronajímání bytu firmě, která tam ubytovava zahraniční pracovníky a je vůbec klid.

Šarlota4
Extra třída :D 11118 příspěvků 08.05.19 10:35

@Hanka1 no pockej, tak snad pokud je zavada, tak ji vycislis a vratis zbytek ne? Nebo rovnou “zabavis” celou kauci? Zniceni veci je jedna vec, druha zas ze materialy pracuji a rozjeta podlaha nemusi nutne znamenat, ze ji nekdo znicil.

iiiv
Extra třída :D 11411 příspěvků 08.05.19 10:37
@angelsface píše:
Ono u nás je to dá se říct, že také běžné opotřebování. Preci to, ze se rozjíždí podlaha jsem nezpusobila ja 8o 8o
Nicméně, ja jsem tu bydlela sama. Později se přistěhoval přítel a i kvuli tomu jsme zvedla poplatky a byl mi i zvednuty najem.
Zatim jsme bezdětný.
A troufnu si i rict, ze vzhledem k tomu, ze se jedna o prizemni byt, tak je tu velke vlhko.
Jak rikam, tohle jsou jediné chyby a vidim to také, jako běžné opotrebeni. :nevim:
Poplatky mi na sebe nechtěla nechat přepsat a ja tenkrat sháněla na rychlo bydleni.
Jinak ve smlouvě nemame klauzuli o tom, ze si mame pojistit byt ze svyho. 8o

psala si, že vám na tu podlahu tekla voda, tím pádem za to vy asi můžete ne. :nevim: Jinak si všechny závady měla hned hlásit, dveře se mohli nechat podříznout a nemusela být odřená podlaha.

Příspěvek upraven 08.05.19 v 10:38

Šarlota4
Extra třída :D 11118 příspěvků 08.05.19 10:38
@iiiv píše:
psala ti, že vám na tu podlahu tekla voda, tím pádem za to vy asi můžete ne. :nevim: Jinak si všechny závady měla hned hlásit, dveře se mohli nechat podříznout a nemusela být odřená podlaha.

No to je fakt. kdyz zjistila problem mela na nej upozornit.

Janli
Echt Kelišová 8447 příspěvků 08.05.19 10:44

Problémy jsi měla hlásit okamžitě a řešit je. Teď už je pozdě. Pokud ti někde vytekla voda a rozklížila podlahu, je to tvoje vina, stejně tak dveře se měly řešit okamžitě. Vyúčtování ti musí předložit včetně originálních faktur, takže pokud nemáš fond oprav ve smlouvě, tak ti to těžko může naúčtovat.

angelsface
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 08.05.19 10:50
@iiiv píše:
psala si, že vám na tu podlahu tekla voda, tím pádem za to vy asi můžete ne. :nevim: Jinak si všechny závady měla hned hlásit, dveře se mohli nechat podříznout a nemusela být odřená podlaha.Příspěvek upraven 08.05.19 v 10:38

Ano vytekla, ale vodu jsme hned utirali. Takže, ze by zvedla takhle podlahu. To neprepokladam. :roll:
Ty dvere jsou od zacatku, co tady bydlim, tak jsem si myslela, ze je to OK. Az tedka ke konci jsem si vsimla, ze je odrbana podlaha.

Lalelale
Závislačka 4427 příspěvků 08.05.19 10:50

Podle mě jsi udělala velkou chybu, žes ty závady hned nehlásila a řešila je samo domo. Jestli to chápu dobře. Záleží na smlouvě, ale když jsem byla v nájmu, tak tam i bylo, že vážné věci jako únik vody musíme neprodleně hlásit a že opravy si prostě řeší majitel. Pokud někde nedoviraji obstarožní dvířka, to je podle mě opotřebení. Co se energii týče, jistě máš vstupní metry a nyní to jen spocitas na základě posledního měření.

angelsface
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 08.05.19 10:52
@Janli píše:
Problémy jsi měla hlásit okamžitě a řešit je. Teď už je pozdě. Pokud ti někde vytekla voda a rozklížila podlahu, je to tvoje vina, stejně tak dveře se měly řešit okamžitě. Vyúčtování ti musí předložit včetně originálních faktur, takže pokud nemáš fond oprav ve smlouvě, tak ti to těžko může naúčtovat.

Kdyz ona uz byla rozklizena, kdyz jsem se nastehovala, jen se ted tak prizvedla. Rozjizdi se na vice mistech v kuchyni, kde zadna voda nikdy netekla. :roll:

angelsface
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 08.05.19 10:54
@Lalelale píše:
Podle mě jsi udělala velkou chybu, žes ty závady hned nehlásila a řešila je samo domo. Jestli to chápu dobře. Záleží na smlouvě, ale když jsem byla v nájmu, tak tam i bylo, že vážné věci jako únik vody musíme neprodleně hlásit a že opravy si prostě řeší majitel. Pokud někde nedoviraji obstarožní dvířka, to je podle mě opotřebení. Co se energii týče, jistě máš vstupní metry a nyní to jen spocitas na základě posledního měření.

On je trochu problem, ze majitelka na to totalne prdi.
Ve smlouve neni nic, hlasit nic nemam. Pouze tam je, ze opravy do 1000 resim ja. :nevim:

Lalelale
Závislačka 4427 příspěvků 08.05.19 10:54
@angelsface píše:
Ano vytekla, ale vodu jsme hned utirali. Takže, ze by zvedla takhle podlahu. To neprepokladam. :roll:
Ty dvere jsou od zacatku, co tady bydlim, tak jsem si myslela, ze je to OK. Az tedka ke konci jsem si vsimla, ze je odrbana podlaha.

Pokud tam ty dveře už byly, máš inventář nebo alespoň foto bytu? Co by to prokázalo. Ale pokud majitelka není totální krava, tak závady co tam dávno byly ti uctovat nebude.

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 9039 příspěvků 08.05.19 10:55
@angelsface píše:

No, ono je to i o tom, že si na začátku vše nafotíš a zdokumentuje, a pokud se něco vyskytne, tak hlásíš a zase od toho máš fotky atd…Takže v tomhle případě bych se s kaucí rozloučila. A ty energie. No, uvidíš, co ti naúčtuje. Jinak zase. Je potřeba si zadokumentovat stav elektroměru atd. při převzetí a potom na konci.

angelsface
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 08.05.19 10:56

Pridavam fotky

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama