Strach, že uteče

Anonymní
30.5.20 13:56

Strach, že uteče

Za par dni jedu s rodinou k brachovi na barak, bereme i psa (jorksira 2 roky), nikdy ji venku na volno nepoustim, protoze se bojim, ze neposlechne a nepribehne zpatky ke me. Takhle doma kdyz reknu “ke mě” tak prijde, ale nevim jak venku.
Jednou u strejdy na baraku jsem ji pustila a ona utekla za plot, jeste ze jsem si toho vsimla jak bere roha. Rodice rikaj, ze nemusim mit strach ze neutece, ze kam by utikala.. nebo jak ji to naucit aby prisla.. ja uz proste nevim.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8426
30.5.20 13:59

Tak buď to vyzkoušíš a nebo ji prostě budeš muset mít na vodítku, no

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1706
30.5.20 14:06

A cvičila jsi s ní někdy přivolání? Nepouštěla jsi jí ani na oploceném prostranství?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6470
30.5.20 14:07

Musíš ji to naučit jako každý jiný povel.
Nejlépe se to učí u štěňátka, které páníčka přirozeně následuje, takže je dobré vyrážet ven bez vodítka a hned to učit.
Tvoje už je starší, tak prostě cvičit nejdřív doma, pak někde v oploceném prostoru, a pak venku. Pozitivně, na pamlsky, chce to dobrou metodiku (nedělat chyby).

Jak přesně ji to učíš?

Jaké používáš tresty? Biješ ji? Má v tebe důvěru? Následuje tě nebo se spíš snaží s tebou nebýt?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
30.5.20 14:16

Privolani je ve vychove psa uplny zaklad, asi tak… 8o :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14378
30.5.20 14:24

Za pár dní to nenatrénuješ, sežeň si nějakou dlouhou šňůrku a jisti si ji. Nebo ten plot zkontroluj a zavřete branku, ne? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2484
30.5.20 17:19

Teď už to nestihneš, tak kup stopovačku (dlouhé vodítko, např. 10 metrů) a měj psa pod dozorem na něm.
A do budoucna začni učit přivolání. To je nejzákladnější věc, kterou se má pes učit od štěněte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama