Strach ze zdražování

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.1.22 17:46

Strach ze zdražování

Ahoj holky,
posledních x měsíců všude čteme jak se hrozně zdražuje, koneckonců to vidím i v obchodech, na pohoných hmotách a tak. Jsem teď těhotná a začínám mít strach, jak to zvládneme. Myslela jsem si, že jsme v pohodě, oba s manželem vyděláváme průměrnou mzdu, máme vlastní byt a něco málo našetřeno. Ale hrozně teď přemýšlím nad tím, jak to bude. A taky často myslím na moje známé, kteří už to měli s financema špatný i bez krize. JAk jste na tom vy? Řešíte/neřešíte zdražování? Jak moc se to podle vás dotkne rodin v ČR? :think:

Pardon, omlouvám se za anonym, ale chodí sem švagrová a ještě neví, že čekáme rodinu. Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
121
4.1.22 17:50

Máte byt a našetřeno, manžel pracuje, tak se nestresuj. Určitě je dobrý mít nějaký plán pro případ krize, ale neustále řešit co by kdyby je cesta do pekel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7448
4.1.22 17:52

Tím, že se budeš strachovat, ničemu nepomůžeš. Chováte se zodpovědně, víc udělat nemůžeš. Ano, chudoba se dotkne si více rodin než doposud, ale já to beru tak, že co nemůžu ovlivnit, nad tím se snažím netrápit, protože duševní zdraví mám jenom jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1463
4.1.22 17:53

Nepřijde mi, že se lidí zdražování nějak dotýkalo. Minimálně zatím ne. S jedním dítětem to máte ještě na pohodu. Snaž se kojit dokud to půjde a zbytečně nerozhazuj a zvládnete to. Osobně nikoho, kdo by neměl na základní věci opravdu neznám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34672
4.1.22 17:58

To jste na tom ještě docela dobře, jste odpovědní. Máte vlastní byt, a úspory. Jiní mají oprávněně stažené zadele, protože mají hypotéky, často na dřeň a bez úspor a další dluhy na krku. Jedno je jisté, bude už jen hůře. Od státu nelze nic očekávat, což je ostatně výchovné, každý bude sám sobě krizový finanční manažer. Lidé se naučí vážit si každé koruny a zvažovat výdaje, především zbytné. Tvoji známí si možná žili nad poměry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 18:02

Bereme dohromady 150 čistého. Až nastoupim na rodicak tak se to sníží 110 takže me to moc netrápí, protože do podzimu zvládneme ušetřit tak 500 tis. Přesto me ty ceny v obchodech a veškeré zdražování vykolejuje. Jako inflace 7 % je sakra hodně. Moji rodiče jdou za par měsíců do důchodu a tchanovci už tam jsou, takže za par měsíců začneme posílat peníze na obě strany. Původně jsem myslela třeba 5 na prilepsenou, ale nakonec to asi sotva pokryje zvýšené náklady, takže jsem spis na 10 a to už bude znát víc :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
34672
4.1.22 18:11
@Anonymní píše:
Bereme dohromady 150 čistého. Až nastoupim na rodicak tak se to sníží 110 takže me to moc netrápí, protože do podzimu zvládneme ušetřit tak 500 tis. Přesto me ty ceny v obchodech a veškeré zdražování vykolejuje. Jako inflace 7 % je sakra hodně. Moji rodiče jdou za par měsíců do důchodu a tchanovci už tam jsou, takže za par měsíců začneme posílat peníze na obě strany. Původně jsem myslela třeba 5 na prilepsenou, ale nakonec to asi sotva pokryje zvýšené náklady, takže jsem spis na 10 a to už bude znát víc :nevim:

S vašimi příjmy nevidím důvodu se jakkoli strachovat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 18:19
@Burj Chalifa píše:
S vašimi příjmy nevidím důvodu se jakkoli strachovat :mrgreen:

Právě tihle lidé by se měli bát. Stát je vždy zkrouhne nejvíce. Nemají nárok na žádné dávky, platí solidární daň - daň za to jsou schopní… Jako proč?! Pevně věřím, že ODS solidární daň rychle zruší, protože je to něco neskutečného a nevychovaného.
Pro sociální případy budeme mít jakousi trampolínu, či o čem to Jurečka mluvil. Takže bych se opravdu nebála, že různé vyžírky se budou mít špatně.

• Citovat
  • Nahlásit
13680
4.1.22 18:21
@Anonymní píše:
Právě tihle lidé by se měli bát. Stát je vždy zkrouhne nejvíce. Nemají nárok na žádné dávky, platí solidární daň - daň za to jsou schopní… Jako proč?! Pevně věřím, že ODS solidární daň rychle zruší, protože je to něco neskutečného a nevychovaného.
Pro sociální případy budeme mít jakousi trampolínu, či o čem to Jurečka mluvil. Takže bych se opravdu nebála, že různé vyžírky se budou mít špatně.

Sociální případy jsou mj. lidé v ID. Ti na tom budou neslavně i se slavnou trampolínou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27343
4.1.22 18:29

Vždycky se to nějak udělá no. Aspoň u nás je celkem rezerva, kde bych mohla v případě nouze ubrat a ušetřit (hlavně v jídle, protože se poslední dobou moc neomezujem a kupujeme blbiny). Znám lidi, kterých se to dotkne asi víc než nás, ale nehodlám se hroutit, lidstvo přežilo i horší věci než zdražování a tenhle stát si myslím nikoho nenechá chcípnout hlady :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
817
4.1.22 18:29

Já se hrozně bojím, že když nebudu mít na plyn, stát mi ještě zakáže zatopit si dřevem. Z toho mám fakt strach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1161
4.1.22 18:33
@Burj Chalifa píše:
To jste na tom ještě docela dobře, jste odpovědní. Máte vlastní byt, a úspory. Jiní mají oprávněně stažené zadele, protože mají hypotéky, často na dřeň a bez úspor a další dluhy na krku. Jedno je jisté, bude už jen hůře. Od státu nelze nic očekávat, což je ostatně výchovné, každý bude sám sobě krizový finanční manažer. Lidé se naučí vážit si každé koruny a zvažovat výdaje, především zbytné. Tvoji známí si možná žili nad poměry.

Kdo má hypotéku nebo nemá nic, je v pohodě, pac mu inflace nic nesežere a jeho dluh se stane směšným. Kdo má úspory, je v háji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
4.1.22 18:35

Zas tolik bych se nebála. Velká výhoda je, že máte vlastní byt. Možná se budete muset potom trochu uskromnit, ale neviděla bych to nějak dramaticky. Asi teď o tom přemýšlí hodně lidí včetně mě, ale rozhodně bych se nehroutila a nestrašila se tady navzájem řečmi jako, že líp už bylo atd. Myslím, že je to jen nějaké dočasné období jakých naše země i svět už zažil několik a dřív nebo později se to zase vrátí do nějakýho normálu :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
4.1.22 18:35

Mě tahle doba náhodou baví. Hlavně ti lidé, co nějaké prachy mají, a teď inflace a oni najednou neví, kam ty prachy vrazit a podnikají různé investice. Ale protože jsou to většinou stejná paka, jako ti, co nic nemají (ne, peníze nemají ti schopnější a chytřejší… to si o sobě tihle lidé věštšinou jen rádi myslí, že si to, co mají, zasloužili), tak hromada těch investic padne (často jsou to levárny už od začátku) a oni skončí s holou zadelí a budou chcípat hlady ještě spíš než ti, co jsou zvyklí na to nic nemít. A to je strašná sranda tohle pozorovat.

Celá společnost je veskrze špatná, zaslouží si padnout a bojíte se naprosto správně. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
912
4.1.22 18:40

@Santa Juana To je pravda. Lidi s úsporami na to doplatí. Proto mám většinu peněz investovanou a jako okamžitou rezervu jen pár tisíc…Kamarádka je teď psycho, brali si před rokem hypotéku a než stihli vůbec začít stavět, vše se tak hrozně zdražilo, že jim nevyšly prachy a banka jim další nepustí, dokud nebudou mít dostavěnou hrubou stavbu. A co teď že :nevim: No nevím, vidím to na pořádný průšvih. Abychom nedopadli jak v Tureci, kde je teď inflace 36 %

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat