Strach ze zkoušek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 06:23
Strach ze zkoušek

Ahoj všem,

už od 4 hodin od rána nespím - dohání mě stres, který mě čeká a úplně se děsim toho co bude. Možná to neni až takový dotaz, ale spíš postesknutí, které s nikým nemůžu řešit. Poprosím jen o anonymitu - pro mě je to citlivé téma.
Kvůli své praci, co teď dělám, jsem musela nastoupit do školy a dodělat si maturitu. Již jednu maturitu mám, ale bohužel z jiného oboru.
Svojí práci mám opravdu moc ráda, baví mě. Jak moje vedoucí, tak i hlavní paní šefová jsou se mnou moc spokojeni - svoji práci opravdu odvádím skvěle, jsem zodpovědná a svědomitá. Dělám i práci nad rámec a neřeším, zda jsem v práci o hodinu déle nebo ne. Obě mé šefové trvdí jak jsem chytrá a že takové zaměstnance mít v práci je výhra…jenže teď přichází ten kámen úrazu - já nejsem vůbec studijní typ. Školu jsem měla na 2 roky - první rok jsem tak nějak proplula, jenže teď mě už čekají zkoušky. A ja se děsím toho, že opravdu projdu jen tak tak a že až obě šefové uvidí známky na mém maturitním vysvedčení, tak na mě změní názor. A s tím souvisí i to, zže se obávám i toho, že zklamu přítele, který mě ve studiju podporuje a má o mě stejný nazor co mají lidi v práci.
Je možné pak až budu dávat kopii vysvědčení do práce začernit ty známky s tím, že je yo můj osobní citlivý údaj?

P. D. jen pro rýpalky, fakt se snažím učit, ale mě ta teorie prostě nejde dostat fo hlavy. Cokoli se snažím učit ihned zapomínám a přijdu si ptostě jak b.lbec. Jinak se ohledně mé práce ráda vzdělávám a chodím na různé semináře, ale to jsou věci ptaktické, kteté umím a baví mě. :nevim:

Reakce:
vokishka
Extra třída :D 14336 příspěvků 30.04.19 06:29

Znamky nikdo neresi. Navic se vysvedceni dava jen na personalni nebo proste tomu, kdo resi prijimani zamestnancu. Ja mam ctyrku na maturitnim, z obcanky. Nikdy se nikdo nezeptal. Pritom bych se ted mohla chlubit, ze to byl vlastne boj proti rezimu - vytahla jsem si sjezdy KSČ a KSSS. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:. Nestresuj se.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 30.04.19 06:56

Prosímtě neblbni, nikdo si na tebe úplně nepřekope názor kvůli nějakým známkám ;) přinejhorším řekneš že jsi byla ve stresu a zvojtila to, kdyby něco ;)

Aduš8
Závislačka 4479 příspěvků 30.04.19 07:29

Každý někdy procházel nějakou zkouškou a pokud jsi ve škole neprochrápala celé roky, tak je to vyloženě o štěstí. Můžeš si vytáhnout super téma, které je,, okecávací" a téma, kde jsou prostě fakta. A věř, že každému zaměstnavateli jsou známky totálně ukradené. Daleko důležitější je fakt, že máš takové znalosti, aby tě k matuře vůbec připustili.

chaela
Ukecaná baba ;) 2099 příspěvků 2 inzeráty 30.04.19 07:31

To chce klid. Známky nikdo neřeší, jde o celkový výsledek. Já jsem za celý gympl měla na vysvědčení max 3 dvojky, většinou same 1. A u maturity 3 z češtiny. Měli jsme jiného učitele, pěkně si mas vychutnával, vytáhla jsem si novou otázku a do toho stres…šílené mě to štvalo, nikdy jsem 3 na vysvědčení nemela. Ale pak mi konečně došlo, že je úplně jedno. Nikdy se na to nikdo nedíval dívat nebude.

catchthem
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 30.04.19 07:32

Maturitu jsem zkopala jak jsem mohla, známky 1,2,3,4 aspoň to bylo postupně. Na výšce červený diplom. Prostě to někdy nesedne. A nikoho nezajímá jaké byly známky, je to jen formalita.

ElucaK
Kecalka 335 příspěvků 30.04.19 07:59

Myslím, že když to začerníš, tak na to akorát upozorníš. Spíš bych to zahrála do autu a při předávání vysvědčení schválně na svůj účet zažertovala, jak to nevyšlo a že sis vytáhla zrovna tu jedinou otázku, co sis nestihla projít. Nebo, že bys nikdy nečekala, že budeš taková trémistka, když už to máš jednou za sebou, a mělas totální okno a úsměv a výstřih nepomohl :nevim: :mrgreen: jsou to krásné starosti, když si vzpomenu na sebe :lol: třeba to nakonec dopadne dobře, zkus se hodit do klidu :palec:

Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 27357 příspěvků 30.04.19 08:16

Senzitivni fáze vyvoje, kdy jde učení samo a člověk má k tomu vsechny predpoklady, je v adolescenci a mladé dospelosti, ne kdyz se blizis zralemu věku. Vývoj nezastavis.
Verim, ze pokud se pripravujes, maturitu zvladnes. Znamky neres :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 08:30

Děkuji moc, za podporu, já vím, že to moc řeším, nejhorší je že už je mi přes 30 :roll: a připadám si jak puberťák :roll:

Medičkaa
Kecalka 315 příspěvků 30.04.19 09:31

Já za sebou mám zkoušek už opravdu hodně, teď aktuálně mě čeká za 2 dny další státnice a za ty roky jsem se naučila rozlišovat jen 2 výsledky zkoušek a to prospěl nebo neprospěl. Taky mám radost když dostanu jedničku a mrzí mě když někde prolezu jen tak tak i když jsem se fakt učila, podstatné ale je že to nikoho jiného stejně nezajímá. Ten stres je zbytečný a všechno jen zhoršuje. Pokud je šéfová rozumná ocení spíš pracovní výsledky než známky na vysvědčení.

Váš příspěvek
Reklama