Nedostala jsem se na sš

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymka04
Povídálka 28 příspěvků 29.04.19 15:10
nedostala jsem se na sš

Dobry den prosim o radu jsem z prahy (5) a nedostala jsem se na skolu berou 120 a já jsem 150 co dělat? druhou skolu ještě nevyhlasili ale nevim jestli se tam dostanu prosim o radu co dělat teď? na jaké školy se hlásit? a co dělat? prosim moc o radu :srdce: :srdce: :srdce:

Příspěvek upraven 29.04.19 v 19:02

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Pamplemouse
Ukecaná baba ;) 1591 příspěvků 29.04.19 15:16

Počkej na výsledky z druhé školy. Případně na obě napiš odvolání.
Pokud to nevyjde, zjisti, kde mají volná místa a berou bez přijímaček. A nebo jdi makat…

tumpach
Kelišová 6629 příspěvků 29.04.19 15:16

No, normálně, bych podala odvolání, ano šance není velk, kor když si třicáta v pořadí, ale risknout to můžeš, a pak bych hledala škol, kde se vypisuje 2. kolo řízení, ano ty školy budou asi nic moc, ale lepší nějaká sš než žádná, popřípadě, pak můžeš zkusit přestup :)

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15121 příspěvků 29.04.19 15:17

Můžeš jít na učiliště pokud nevyjdou odvolání

Markéta80
Hvězda diskuse 44540 příspěvků 29.04.19 15:19

@Pamplemouse se základním vzděláním? To asi nechce nikdo zůstat jen se základkou ;)

tumpach
Kelišová 6629 příspěvků 29.04.19 15:21
@Markéta80 píše:
@Pamplemouse se základním vzděláním? To asi nechce nikdo zůstat jen se základkou ;)

ano, souhlasím :)

Anik
Ukecaná baba ;) 1833 příspěvků 29.04.19 15:24

Určitě odvolání, byť je šance malá, tak 30 míst někdy nemusí být moc. My budeme psát dvě školy, tu druhou takticky takovou tu, kam je o něco málo lehčí se dostat, ale prioritní bude ta první,,,takto uvažuje spousta lidí, tak se klidně může stát, že se hodně míst uvolní.

Dcera je v osmičce, tak nás to čeká příští rok, a tohle je moje noční můra, sama nevím jak se to řeší, na učňák bych nerada, a středních, které berou bez přijímaček nebo vyhlašují 2. kolo,,,nevím nevím, takových v Brně asi moc nebude, v Praze asi tak moc ne,,, ale nechci plašit, držím palce, uvidíš jak druhá škola, jen bacha na termíny odvolání v té první, abys to samým čekáním na druhou neprošvihla.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1646 příspěvků 29.04.19 15:27

No, to už jsi dost pod čarou. Počkej co druhá škola. Jaké máš známky? Třeba by pro tebe bylo vhodnější učiliště a je lepší to zjistit teď než u maturity ;)

Katˇula
Ukecaná baba ;) 1528 příspěvků 29.04.19 15:28

Buď v klidu. Napiš odvolání a neboj. Dnes je to jiné. Děti se hlásí na dvě školy a chodit můžou jen na 1. Spousta na tu tvou vůbec nechce a ty se posuneš. Držím palce.

iPodPrd
Kecalka 337 příspěvků 29.04.19 15:32

Počkej na další školy a pak odvolání. Na jednu to klapne vždycky. Měla jsem dvě školy hlavní a jednu pojistku, že tam se dostanu určitě (nepsaly se tam přijímačky). Jako první jsem se dozvěděla tu třetí a byla jsem 141 z 90. Jakmile jsem na ni podala odvolání, tak přišlo přijetí od prvních dvou. Do té třetí nakonec dělali druhé kolo, protože ji měli skoro všichni jako poslední záchranu :D Takže klid zatím, vždycky tě někam vezmou, pokud nejsi úplný negramot ;)

Anonymka04
Povídálka 28 příspěvků 29.04.19 15:40
@Anik píše:
Určitě odvolání, byť je šance malá, tak 30 míst někdy nemusí být moc. My budeme psát dvě školy, tu druhou takticky takovou tu, kam je o něco málo lehčí se dostat, ale prioritní bude ta první,,,takto uvažuje spousta lidí, tak se klidně může stát, že se hodně míst uvolní.Dcera je v osmičce, tak nás to čeká příští rok, a tohle je moje noční můra, sama nevím jak se to řeší, na učňák bych nerada, a středních, které berou bez přijímaček nebo vyhlašují 2. kolo,,,nevím nevím, takových v Brně asi moc nebude, v Praze asi tak moc ne,,, ale nechci plašit, držím palce, uvidíš jak druhá škola, jen bacha na termíny odvolání v té první, abys to samým čekáním na druhou neprošvihla.
:srdce: :srdce: :srdce: :srdce: dekuju
Anonymka04
Povídálka 28 příspěvků 29.04.19 15:41
@Katˇula píše:
Buď v klidu. Napiš odvolání a neboj. Dnes je to jiné. Děti se hlásí na dvě školy a chodit můžou jen na 1. Spousta na tu tvou vůbec nechce a ty se posuneš. Držím palce.

dekuju tak podporu :srdce:

Anonymka04
Povídálka 28 příspěvků 29.04.19 15:42
@Serpentini píše:
No, to už jsi dost pod čarou. Počkej co druhá škola. Jaké máš známky? Třeba by pro tebe bylo vhodnější učiliště a je lepší to zjistit teď než u maturity ;)

známky si nemyslím ze mám tak spatny abych musela na ucnak nikdy jsem neměla ani jednu trojku a vždy vyznamenání

Pamplemouse
Ukecaná baba ;) 1591 příspěvků 29.04.19 15:42
@Markéta80 píše:
@Pamplemouse se základním vzděláním? To asi nechce nikdo zůstat jen se základkou ;)

Já neříkám, že má zůstat se základním vzděláním, to je jasné, že to nechce nikdo. Také jsem nejdříve poradila co dělat, aby se někam dostala. Nicméně znám i případy, kdy se dítě nedostalo na SŠ a zůstalo sedět rok doma na zadku, nechalo se živit rodiči a za rok zkusilo přijímačky znovu. Tak jsem tím jen chtěla říci, že pokud se nepodaří odvolání, druhé kolo, prostě nic, tak raději ať jde makat, než sedět na zadku a lamentovat nad tím, jak jí nikde nevzali.

Jinak zakladatelko, kdyby náhodou opravdu došlo na nejhorší a nikam by ses nedostala, zvaž kdyžtak odjet na rok do zahraničí. Třeba jako aupair, nebo tak, aby ses aspoň posunula ve studiu jazyků. To v životě využiješ a asi ti to dá víc než pípat zboží na kase…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 15:44

To samé loni řešil synovec. Z nervů totálně podělal přímačky z matiky na obě školy. Měl hrozně málo bodů, nevzali ho ani na jednu školu kam se hlásil (oboje byl gympl). Byl hrozně moc pod čarou, měl asi o 90 bodů méně než poslední nad čarou. Našli teda jinou, třetí školu (obchodku), kde měli volná místa (musíš hledat na netu, prý to ty školy uvádějí na svých stránkách). Tam zavolali a domluvili si přijetí (na základě těch bodů z přijímaček ho vzali hned všema deseti), pak tam zajeli s lístkem, který musíš odevzdat do školy do které nastoupíš. Ale protože z toho byl úplně v háji (celý život měl samé jedničky), tak si doma vybrečel, že zkusili podat odvolání na jeden ten gympl. A světe div se ho nakonec přijali. Takže nevěš hlavu, vůbec to nemusí být taková tragedie. :-D

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama