Strasne problemy s usnutim..:( poradte prosim...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Allisenka
Echt Kelišová 7876 příspěvků 15.03.09 13:24
Strasne problemy s usnutim..:( poradte prosim...

Ahojte holky…Jsem ve 25 tt, a mam strasne problemy se spanim…kdyz se ulozim ke spanku, tak do me mrnous zacne silene kopat, nekdy to trva i celou noc…Ja uz nevim co mam delat pro to, aby me v noci tak moc nekopal…dokazal byste mi prosim nekdo poradit?dekuji moc, ja uz jsem z toho zoufala, uz tyden nespim..:(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Magi
Kecalka 421 příspěvků 15.03.09 13:40

No a to že špatně spíš je úplně normální, to zažije v těhotenství každá druhá. Však se to zas zlepší, nebudeš to tak mít do konce těhotenství. Asi je to tak zařízený, abysme si zvykaly na to, že až se drobek narodí, tak se taky moc nevyspíme :D
Ale jestli se Ti mimi hýbe fakt přehnaně moc, tak si zkus nastudovat nějaké bylinky na uklidnění třeba meduňka se myslím v těhotenství může, taky masáž břicha nějakým olejíčkem, aromaterapie, omez hlavně kořeněný a pálivý jídla. To mže mít na četnost pohyb taky vliv.

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 15.03.09 13:42

Musíš upravit jídelníček, taky nejez 3h před spaním, dej si třeba teplý mlíko (to pomáhalo mě) a taky zkus změnit polohu při spaní.

Allisenka
Echt Kelišová 7876 příspěvků 15.03.09 13:48

Piju teply mliko s medem pred spanim, nekdy i medunkovy caj…kdyz nejim co dve hodiny tak mi pak silene kruci v brichu a to taky nemuzu spat..nereknu kdybych nespala nekdy, ale tohle uz je na me fakt moc…chodim na prochazky, snazim se necim zabavit, ale nemuzu moc, protoze mam problemy s tvrdnutim bricha, hodne me to boli…ja uz fakt nevim co bych…myslite ze by mi mohl doktor poradit?

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 15.03.09 14:02

No, já ti nevím, jestli ti někdo poradí. V těhu je prostě nespavost hodně častá a normální. Já taky cca kolem toho 25. týdne moc nespala, malá do mě bušila a budila mě průběžně celou noc a to jsem ještě chodila do práce, takže brzo vstávat a totál nevyspalá nástup do kanclu :roll:

Pak se to na nějaký čas trošku zlepšilo a teď ke konci zase chodím co dvě hodiny na wc a mám dost lehké spaní. Takže taky zrovna nebývám vyspalá do růžova.

Nepotěším, ale asi to budeš muset vydržet, pokud nezabírá to, co tu bylo napsáno (mléko, meduňka..) Doktor asi taky moc nepomůže, prášky na spaní nehrozí. :nevim:

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 15.03.09 14:08

Mám to podobné a už mám z minula ozkoušeno, že určité polohy miminku prostě vadí. Nesmím ležet na levém boku a mít spodní nohu vysunutou výš - stabilizovaná poloha. Pro mě je to sice nejpohodlnější, ale miminko se v téhle poloze hrozně mele, asi mu to vadí. Takže zkus kromě osvědčených metod - teplé mléko, bylinky, bez kávy atd. vyzkoušet taky různé polohy na spaní, nebo podepřít nohy polštářkem.
U nás je ale běžné, že se miminko mele tak hodinu po mém ulehnutí (kolem 22 hod.), pak kolem 2-3 a pak mě to ráno vzbudí kolem 6-7.

MartinaP
Kecalka 435 příspěvků 15.03.09 14:16

Při prvním těhotenství jsem to měla taky tak, prostě jsem nemohla spát a nemohla a neudělala jsem s tim nic. Teď při druhým těhu jsem buď měla hodný dítě co v noci nekopalo nebo jsem byla prostě tak utahana že jsem usla i tak :lol:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 15.03.09 18:10

Taky jsem v těhu nemohla spát. Řešila jsem to tak, že jsem prostě vstala a buď si četla, šla žehlit nebo prostě něco dělat a spát jsem šla v době, kdy se mi chtělo a šlo to. Takže jsem pak občas prospala odpoledne, ale pokud jsi doma, tak to nevadí, ne?

pehot
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 15.03.09 22:26

hkac - přesně :lol: Já taky v noci (většinou tak kolem jedný mi malá dělala budíček) uklízela a přes den dospávala. Ale byla jsem doma, tak jsem si to mohla dovolit.

Allisenka
Echt Kelišová 7876 příspěvků 16.03.09 14:24

ja nemuzu pomalu ani nadobi mit jak mi pak z toho tvrdne bricho, natoz uklizet… :D a nebydlim sama, bydlim s mamkou a segrou ktera chodi do skoly tak v noci nemuzu delat bordel..:D mame maly byt a vsechno tu jde slyset…:D a pres den me nikdo nenecha spat, ze mam pry spat v noci a ne pres den.::D

Jrk
Kecalka 494 příspěvků 16.03.09 15:03

zkus s uz pred spanim poustet nejakou muziku ktera tebe uklidnuje a nech si ji pustenou i jak budes usinat. Treba to pomuze.
Taky zkus uklidnujici cviky typu zacit klidne u usinani dlouze dychat, na nic nemyslet, nebo na neco pekneho. Treba to mimco prejde a ukoliba…

Samozrejme spestrit si to nejakym dobrym sypanym cajem z ovoce by take nebylo od veci. Nebo se mu proste nelibi na jakem boku lezis a chces aby jsi se otocila jinak ze na nej treba tlacis.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 16.03.09 19:34

Já ti naopak z vlastní zkušenosti poradím, přes den vůbec nespi! Mám to vyzkoušené i když přes den opravdu padám na hubu, tak to prostě vydržet a pak se spí celou noc. Když přes den zdřímnu, čumím do stropu a nemůžu zabrat.

Cattleya
Stálice 89 příspěvků 18.03.09 11:53

Mně pomáhala meduňka a koupel před spaním, ale hlavně jsem spala každý den odpoledne. Taky mi tvrdlo břicho a měla jsem nařízený klidový režim.
Prostě bych mamince a sestře vysvětlila, že odpoledne prostě spát MUSÍŠ a basta!

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 24.03.09 10:11
lacenka píše:
Já ti naopak z vlastní zkušenosti poradím, přes den vůbec nespi! Mám to vyzkoušené i když přes den opravdu padám na hubu, tak to prostě vydržet a pak se spí celou noc. Když přes den zdřímnu, čumím do stropu a nemůžu zabrat.

Tak já to mám zase úplně obráceně. Pokud se mi podaří si po obědě dáchnout na hodinku nebo dvě (výhradně o víkendu, protože chodím do práce a polední siestu u nás bohužel ještě nikdo nezavedl :( ), spím v noci jako dudek - třeba jen šest hodin, ale v kuse a „vydatně“. Kdežto když musím být na nohou celý den, únavou padnu večer nejpozději v devět a pak se třeba třikrát z noc vzbudím, protože až do rána v kuse prostě spát nevydržím (močák, žízeň, záda, noční lekce stepu v břiše atd).
A to jsem pak jak po výprasku…

Allisenka
Echt Kelišová 7876 příspěvků 24.03.09 10:56

Ahojte holky, moc vam dekuju za rady…Malemu je uplne jedno jestli lezim na levem nebo pravem boku, kdyz se mu chce řádit tak proste zacne, coz je vetsinou co hodinku nebo dve.Dneska me ale nechal trochu v noci vyspat od 22 do 00.30 tak aspon tak.KOupila jsem si i spunty do usi protoze kdyz ja cokoliv slysim, treba i tikot hodin tak nezaberu :D no je to proste hruza…zkousela jsem cokoliv, mliko s medem, medunku, cist si pred spanim, ale nejak to nejde a uz vim ze to ovlivnuje mimis.kdyz je v klidu nez dokazu usnout aspon pul hodky tak usnu… :D Ale kazde rano kolem 4 nebo 5hodiny mi dela budicek…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >