Dětská mozková obrna u těhule

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
honey_star
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 13.03.09 14:17
Dětská mozková obrna u těhule

Holky, prosím o radu, jestli jste se někdy setkali s těhulkou, která by byla po obrně.
Včera mi doktor potvrdil těhoteství, řekla bych tak pátý šestý týden. Mám hroznou radost, ale zároveň mám docela strach. Měla jsem obrnu s levostranným postižením, právě díky tomu, že moje máma měla velice těžký porod a já měla během něj nedostatek kyslíku v mozku… Naštěstí je to celkem v pohodě, mám jen levou nohu o kapku kratší, levou ruku fakt jen o malinko, naštěstí mi to ale myslí, takže chvála bohu, žádné mentální postižení.
Ale hrozně se teď bojím o miminko, mám strach jestli není možné, že mám ten „vnitřek“ podobně postižený jako končetiny. Hlavně mám strach co se týká porodních cest a tak. Doktor říkal, že by to mělo být v pořádku, ale že každé těhu je jiné a že na 100% nedokáže říct, jak se to bude chovat, ale že v nejhorším budeme rodit císařem.
Ale stejně mám strach. Co vy na to? Neznáte podobný případ?

Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.09 15:36

Osobně neznám, ale pamatuji si, že v jednom časopise byl tak před 15 lety článek o ženě, která byla velmi těžce postižená právě po DMO, pohybovala se na vozíku, měla spastickou obrnu a zvládla těhotenství dobře. Myslím, že byla z Prahy a vystudovala psychologii.
 Katka

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 13.03.09 17:35

Já jsem jí chytla jako 16letá - pravostrannou (obličej aPHK), ale díky včasnému zásahu lékaře to není skoro viditelné.
Celé těhotenství jsem měla absolutně pohodové a Adam se narodil spontánně ve 42tt+5 (a to ho museli popostrčit :D ) a měl 4.02kg a 53cm.

Nechápu jaký by to mohlo mít vliv. Nikdy mě to ani nenapadlo. Takže bych neplašila. Pro miminko je nejdůležitější klídek a pohodička matky. :D :D :D

honey_star
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 13.03.09 17:57
zaneth píše:
Já jsem jí chytla jako 16letá - pravostrannou (obličej aPHK), ale díky včasnému zásahu lékaře to není skoro viditelné.
Celé těhotenství jsem měla absolutně pohodové a Adam se narodil spontánně ve 42tt+5 (a to ho museli popostrčit :D ) a měl 4.02kg a 53cm.Nechápu jaký by to mohlo mít vliv. Nikdy mě to ani nenapadlo. Takže bych neplašila. Pro miminko je nejdůležitější klídek a pohodička matky. :D :D :D

Děkuju, já vím, že bych měla být v klidu, ale člověku to nedá.
Kdysi mi to řekla sestra na gynekologii jen tak mezi řečí, že je možné, že to budu mít v těhotenství těžké. Že by tam mohla dělat potíže kyčel a vůbec ta levá strana je kapku jinak než by měla být…
Už je to spoustu let, ale nějak jsem to měla v hlavě a teď mi to nedá.
Doufám, že máte pravdu :) . Děkuju za podporu.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.09 18:39

Honey neboj, na nejake vnitrni malformace by uz diky USG nejspis prisli a pokud je postizeni takhle malicke, tak to mimi neohrozi. Spis by to mohlo delat problemy tobe diky rozvolnovani vazu, zmene teziste atp. , ale o mimi se nebuj, hezky si to uzivej.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.09 20:00
dmo

Honey - moje kamarádka má DMO - od malička hodně špatně mluví - vyslovuje - je vidět,že jí to dělá potíže. Tělesně je postižena také - je pohyblivá, ale s obtížemi.
Má krásnou zdravou holčičku :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Tereza se učí urdštinu, potvrdil nám zdroj. Připravuje se na tvrdý trest?

V Pákistánu je téměř rok a hrozí, že zde ještě mnohem delší dobu zůstane.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >