Strašný strach, že mi sebere dítě…

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.11.21 23:26

Strašný strach, že mi sebere dítě…

Dobrý den, prosím o radu, jsem bez sebe strachy. Manžel vyhrožuje, že mi u soudu vezme dítě (půl roku). O malého se nestará, od jeho narození je pořád pryč, večerů/dnů, kdy byl s námi bych spočítala na prstech jedné ruky, přednější jsou mu koníčky a hospoda - začal to dělat až po porodu. Stejně mi ho chce vzít nebo minimálně docílit střídavky. Namyšlené to má tak, že by dítě dával na hlídání pořád ke své matce. Já bych to nepřežila, kdyby mi ho vzal. :,( Může se to stát? Jak mu dokážu, že by se nestaral a dítě by jen někam šoupnul? Dělá to i nyní když se má postarat, zavolá matce…. Dům, kde žijeme je jeho. Manžel je velmi fin. zajištěný a může si dovolit ty nejlepší advokáty…. Jak se mohu bránit? Mám hrozný strach….
Děkuji za rady!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
79
27.11.21 23:32

Sebere ti dítě? To dítě je i jeho… Má právo se podílet na jeho výchově stejně jako ty.

Každopádně u tak malého miminka podle mě střídavku nedají takže ho dají do péče spíš tobě. Záleží jestli si pak požádá o střídavou péči až povyroste…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.21 23:40

@ZvědaváTerr
Dítě sice jeho je, ale nestará se o něj. Dává přednost koníčkům, hospodě a předem počítá, že bude hlídat jeho matka….Pokud tedy chce mít dítě tolik v péči, tak by se měl starat primárně on ne?

• Citovat
  • Nahlásit
79
27.11.21 23:53
@Anonymní píše:
@ZvědaváTerr
Dítě sice jeho je, ale nestará se o něj. Dává přednost koníčkům, hospodě a předem počítá, že bude hlídat jeho matka….Pokud tedy chce mít dítě tolik v péči, tak by se měl starat primárně on ne?

Pokud se nestará není to samozřejmě dobře, ale jen kvůli toho není možné mu brát právo na dítě.

Celkově nějak nevěřím ani té pohádce jak se změnil až po porodu (to říkají všechny, jen aby si nemuseli přiznat svůj špatný výběr ;) ) Do té doby to byl příkladný manžel, do hospody nechodil, věnoval se své ženě, zapojoval se v domácnosti že?.. Nemyslím si, byl takový prostě vždy, jenom to ženě buď nevadilo nebo si myslela že se změní… Bohužel není první ani poslední, která je tak naivní ;) Každopádně dítě má právo vždy na oba rodiče!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24249
27.11.21 23:57

Jen vyhrožuje. Jeho matka by byla ochotná se starat o malý mimino? To pochybuju. Pokud nejsi asociální troska, tak u dětí do tří let je dost vzácná i střídavá péče. Dítě zůstane u tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.11.21 00:08

Bohuzel pokud ma prachy, muze zkusit cokoliv.

Ale to neovlivnis, zkus se tim nestresovat. Zkus verit, ze to dopadne dobre.
Chovej se prirozene, normalne, a doufej, ze u soudu bude sedet clovek a ne uplatna kreatura bez citu k detem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
649
28.11.21 03:51

Dite ti jen tak vzit nemuze. ;)..Ver mi ze v CR davaji dite hlavne do pece matce. :andel: Pokud nefetujes, nechlastas nejsi nijak labilni tak ti dite neseberou a muze kludne mit 300dobrych advokatu. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.21 03:52

@ZvědaváTerr Noooo respektuji tvuj nazor ale bohuzel ja mam za sebou zkusenost kdy se chlap choval ukazkove a potom co jsem mu rekla ze jsem tehotna se zacal chovat jako idiot. :roll: Taky do ted tomu neverim jak se zmenil uplne o 200 stupnu. ;) :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
5460
28.11.21 05:03

Tak se uklidníme. Na výchovu dítěte mají právo oba rodiče (A dítě má právo na výchovu obou rodičů), dítě není majetkem ani jednoho z nich, protože to není „věc“. Tudíž se nedá „sebrat“.
Pokud jde o svěření do výchovy - kojence v 99,9 procentech svěří do výchovy matky, pokud není nějak „závadová“ (závislosti, nemá kde bydlet, psychická porucha vylučující péči o dítě apod.).
Spíš bych se obávala, co do budoucna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36441
28.11.21 05:18

Kojenec zůstane v péči matky. Ale myslím si, že pokud má zájem a podmínky, střídavé péče dosáhne nejpozději ve 3 letech věku dítěte. Co se týče styku s babičkou, na něj má dítě taky právo a bude se předpokládat, že je naplněn v době, kdy je dítě u otce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2802
28.11.21 07:02

Zakladatelko pravděpodobně se alespoň prozatím nemá čeho bát.
Pokud se chová tak, jak popisuješ je celkem reálná šance, že Ti akorát vyhrožuje a chce Tě deptat. Pokud jsi normální pečující matka, tak nemá šanci. Jak by to asi chtěl dělat s dítětem ve věku, kdy potebuje péči 24/7?Fakt se neboj…
Do budoucna Ti radím shromažďovat všechy důkazy proti němu v tom směru, že je rodič na baterky. Zapisuj si když si dítě nevyzvedne, když zjistíš, že ho strká k matce a sám se baví jinde ap. Může Ti to sice být k prdu, ale stejně tak dobře se to může jednou hodit.
A v žádném případě nepřistupuj na nějaký styk s dítětem dohodou. Nech si všechno stanovit soudně černé na bílém. Pokud za dítětem nebude docházet dle rozsudku hlas to OSPODu. Nic s tím neudělají, ale neuškodí, když tam bude o tom zápis.
Střídavka je nechutná kravina, to pro svoje dítě fakt nechceš.
Dítě má mít jeden stabilní domov s bezpečným zázemím a jedním řádem a vědět kam patří. Proti vídání se státou samozřejmně nemám ani to nejmenší.
Moc přeju ať to všechno dobře dopadne :kytka: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9684
28.11.21 07:33

Samozřejmě že dítě má právo na oba rodiče atd. Ale tohle co předvádí ten chlap je ukázkový případ toho kdy tě chce jen vydeptat. Soud bude zajímat jak by se staral o dítě zda je to vůbec reálné. kdyby ho měl v péči Jeho matka si rodičák na sebe vzít nemůže to může jen on. A pochybuju že by se jeho máma starala o mimino pořád. A že by se hned po příchodu z práce staral on.

Ano samozřejmě styk dostane krátký a častěji… pokud je dítě kojené tak opravdu jen pár hodin ale klidně každé odpoledne ve všední den. 2 hodiny. Ale to by znamenalo že on si pro dítě přijede a on se bude starat reálně je ted nasranej a dává ti to takto sežrat. tito muži téměř vždy to s nima končí tak že nakonec po pár letech se nestarají vůbec kor když mají další ženu najednou je zájem nula nula prd a nebo prostě nemají čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9684
28.11.21 07:36
@Pears206 píše:
Kojenec zůstane v péči matky. Ale myslím si, že pokud má zájem a podmínky, střídavé péče dosáhne nejpozději ve 3 letech věku dítěte. Co se týče styku s babičkou, na něj má dítě taky právo a bude se předpokládat, že je naplněn v době, kdy je dítě u otce.

Jasný ale tento exemplář chce dítě do své péče ted a hned s tím že se bude starat jeho matka a zakladatelce ho bude půjčovat :lol: to je jasný vyhrožovatel co chce zakladatelku jen vydeptat. Tohle nemá se zájmem o dítě nic společnýho já si spíš myslím že za pár let až ho přejde vztek na zakladatelku si na toto dítě ani moc neczpomene kor když potká jinou ženu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38354
28.11.21 07:43
@Anonymní píše:
@ZvědaváTerr
Dítě sice jeho je, ale nestará se o něj. Dává přednost koníčkům, hospodě a předem počítá, že bude hlídat jeho matka….Pokud tedy chce mít dítě tolik v péči, tak by se měl starat primárně on ne?

Ano. Ale je to jeho nejbližší příbuzný a nárok na něj má stejně jako ty. Nemůžeš ho mít jen pro sebe. To úskalí toho, když si vybíráš partnera pro život a máš s ním potomka. Dokud bude malý, střídavka nehrozí. Ale pak už ano. Nejspíš ho bude dál strkat matce, jak je zvyklý. A nevěřím, že se z něj egoista stal až po porodu. Jen to vyplulo na povrch, když tu byl další člen rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27814
28.11.21 08:06

Jemu vůbec nejde o dítě, ale jen tě držet ve strachu a bála ses ho, nejspíš nechce aby jsi odešla. Uvidíš, že o něj u soudu mít zájem nebude. Schovávej si důkazy, že se o něj nestará.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat