Streptokok bez antibiotik

12.3.17 11:03

Streptokok bez antibiotik

Je možné se zbavit streptokoka bez antibiotik? Syn, 12 let měl 2× za sebou spálovou angínu( streptococcus pyogenes) a měsíc po vyléčení antibiotiky ho opět mírně bolí v krku, má to zarudlé, mandle nateklé, bez telot. Mám pocit, že antibiotika nic neřeší, jen mu ničí už tak špatnou imunitu. Poraďte, prosím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5987
12.3.17 11:10

Jakou formu atb jste užívali? Prý po podávání penicilinu ústy se streptokok někdy nevyléčí. My jsme vždy s dětmi jezdili na píchaný penicilin na infekční kliniku po dobu 5 dnů a pak 5 dnů sirup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4295
12.3.17 11:16

Nemyslim, ac jsem zastance toho neuzivat atb na vse, v tomto pripade se bez nich asi clovek neobejde i vzhledem k moznym nasledkum nelecene anginy /selest na srdci atd./.
Dcera mela ve skolkovem veku take dve spalove za sebou behem mesice. Pomohl az pichany penicilin s jednou zaverecnou davkou /uz nevim, jak se jmenuje/, ktera pusobi dele. A od te doby klid.
Nezahravala bych si bez atb, pokud se angina potvrdi.
Jeste muzete posilit telo/imunitu prirodnimi preparaty v mezidobi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4706
12.3.17 11:20

@bohu.holo
Léčba streptokokové angíny bez antibiotik je hazard se zdravím. Následky mohou být invalidizující i na celý život. Navíc penicilinová ATB jsou nejbezpečnější ze všech ATB. Rezistence Streptococcus pyogenes na peniciliny se bát nemusíte už vůbec. Na posílení imunity pak imunomodulátory nebo bakteriální lyzáty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.17 11:21

Zatím užíval ant. pouze formou tablet-1 Ospen 15dní a po 2. Zinnat 500mg 12dní. MUDr. říkala, že je to dávkování pro dospělého a že to určitě zabere. Po dobrání výtěr negativní ale do měsíce to samé znovu. Slyšela jsem, že píchaný penicilin je potřeba pouze pokud je zhoršeno vstřebávání střevem. Tak nevím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.17 11:24

Imunitu posilujeme už od ledna všemi možnými přírodními prostředky, bakteriální lyzáty i imunomodulátory, ale zatím je to k ničemu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
12.3.17 11:26

Pyogenes se rád vrací. Zažila jsem tohle v létě se synem, měl angínu třikrát po sobě. Taky pyogenes. Naposledy jsme skončili na penicilinu v injekcích, dojížděli jsme do nemocnice a od té doby byl klid. Pokud nestačí antibiotika v sirupu nebo lécích, řeší se potom ty injekce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
12.3.17 12:21

Ja bych resila zase atb. Mela jsem streptokoka (nevim kteryho, to uz si nepamatuju, nelecena angina)… a prestala jsem chodit, pres mesic v nemocnici, doma jeste 3 mesice, vozicek, trenink s berlema… nikomu bych neprala zazit to, jak se k tobe lidi zacnou chovat. Mela jsem to stesti, ze jsem se zase rozchodila. Doktori tomu moc neverili, ze to pujde. Takze ja bych si nezahravala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.17 13:00
@bohu.holo píše:
Je možné se zbavit streptokoka bez antibiotik? Syn, 12 let měl 2× za sebou spálovou angínu( streptococcus pyogenes) a měsíc po vyléčení antibiotiky ho opět mírně bolí v krku, má to zarudlé, mandle nateklé, bez telot. Mám pocit, že antibiotika nic neřeší, jen mu ničí už tak špatnou imunitu. Poraďte, prosím…

Bez ATB bych určitě neriskovala, ale přidala bych k nim lichořeřišnicové kapky. Dlouhodobě(2-3 měsíce) Mám s nimi dobrou zkušenost, jak s doplňkovou léčbu k ATB.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
12.3.17 13:10

Nezahravala bych si, pokud jsi ještě nebyla u dr, vařila bych hermankovy čaj a potkala bych hermanek a v pondělí naklusala k dr a ty antibiotika bych dávala. Mám letos v zimě malou taky pořád nemocnou, naše dr říkala že to je letošní zimu fakt masakr, ze jsou všichni nemocní a pořád se to vrací

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.17 20:47

Zkus se kouknout na lichořeřišnici. Prodávají se tinktury. Tou se prý dá zbavit různých koků. Kolega se tak zbavil zlatého stafylokoka. Tady je třeba článek: lichořeřišnice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
12.3.17 21:42
@zrezlá plechovka píše:
Zkus se kouknout na lichořeřišnici. Prodávají se tinktury. Tou se prý dá zbavit různých koků. Kolega se tak zbavil zlatého stafylokoka. Tady je třeba článek: lichořeřišnice

Ano, Lichořešišnice je super.

Příspěvek upraven 26.03.19 v 10:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
13.3.17 12:50

Súhlas s lichořešnicí i echinaceou, pridal by som aj Alimax - výtažok z cesnaku - alicin.
Sú s ním výborné skúsennosti.
Dá sa bežne kúpiť v lekárni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.17 11:23

Ahoj, poradíte?
Měla jsem angínu, brala deset dní Ospen. Mezitím jsem začala hrozně kašlat. Dva dny po dobrání mě zas začalo hrozně bolet v krku, bolelo mě celé tělo. Doktorka mi udělala výtěr, kde mi vyšel Streptokok C. Pořád se cítím špatně, mám zelenou rýmu, dávivý kašel. Nejdřív, že mi dá znovu atb a pak zjistila, že kojím, tak mi je nedá (je tam zástup místo mojí). Nevím co je lepší. Myslíte, že mi je měla dát? Už tři týdny se cítím blbě a nemůžu se z toho vyhrabat. Beru Prospan na kašel, Sinupret na odhlenění. Pomůže mi něco přírodního? A můžu mezi lidi se streptokokem? Chodíme ven s kamarádkami a malými dětmi…Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
31.5.17 21:57

Ahoj, myslím, že je dobře, že Ti antibiotika nedala. Co vím, tak se dávají jen na streptokoka A. A nám stejně ani na toho nezabrala. A to měl syn troje za sebou. Už je docela rozšířené, že streptokok je na antibiotika rezistentní. Hlavně se musí posílit imunita, mandle souvisí s ledvinami, močovým měchýřem a slezinou. A souvisí to i s psychikou, jako každá nemoc.. Tyto orgány se musí posílit. 2 měsíce jsme to zkoušeli s antibiotiky, které stejně nezabraly. Od té doby(od února) jdeme přírodní cestou a (ťuk, ťuk) zatím je klid.

Tak držím pěsti:-)

Příspěvek upraven 05.03.19 v 15:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama