Streptokok u dítěte opakovaně

Anonymní
30.7.13 14:14

streptokok u dítěte opakovaně

Ahojky, už nevím, na koho se obrátit, malá (14 měsíců) měla 2× angínu, nějak jsme si jí předávali všichni, tak na orl doktor mi řekl, když jsme jí dostala já, že by bylo vhodné udělat všem výtěry a zaléčit všechny, Klaudie opět pozitivní stěr a to před 10ti dny dobrala druhá atb…výsledky ukázaly masivně streptokok, takže léžba penicilín, závěr pendepon, po dobrání jsme měli vyčkat 14 dní a jít na kontrolu k dr, tam vše OK, výtěr - streptest vpořádku, moč i krk také, ale mohl ještě prý účinkovat ten pendepon, takže ještě kontrola za dalších 14 dní, což bylo dnes a streptest pozitivní, no takže prý opět nasadit pendepon 3× po sobě v 2,5-3 týdeenních intervalech a pak že se uvidí, no tak jsme se vydali na Bulovku do nemocnice a tam paní doktorka na nás koukala, co to je, že na co pendepon, Klaudii prohlédla, že prý jí nic není, ono jí opravdu nic není, teploty, prostě nic…že krk čistý, klidný, mandle vše vpořádku a poslala nás domů, že malé nic není a že naopak nám moře doporučuje, což obvodní lékařka absolutně zamítla, zde nám bylo doporučeno, přesto však nám napsala OSPEN atb.,tak jsme z toho jelen, vrátili jsme se k obvidní dr.,ta naštvaná, tak zítra zase nějaká jiná doktorka na nás mrkne, já už jsme z toho nešťastná:-(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3739
30.7.13 15:45

Tak první dcerka měla první steptokokovou angínu už v deseti měsících a pak to mívávala dvakrát do roka, až mě jednou došla trpělivosta nechala jsem ji prověřit imunitu a na základě výsledku jsme dostali nějaké léky na imunitua od té doby máme od angín a jiných nemocí klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11478
18.11.16 10:07

Ahoj, dcera měla po očkování Boostrixem streptokokovou infekci, dostala Ospen. Měsíc po přeléčení se stejné příznaky objevily znovu, jen ji to skolilo mnohem míň. Na stěru z krku streptokok na 3 kříže. Nechala jsem ji doma, v pondělí byla po 10 dnech znova na stěru. Bohužel se celkově plácáme v nemocech, objevily se u ní roupi a nějaká viroza u mladší dcerky, tu jsme chytli i s manželem. Starší vypadá v pohodě, má jen trošku rýmu, smrká sporadicky a sem tam kýchne. Nicméně ve stěru pořád streptokok na 3 kříže 8o :nevim:. Doktorka zvažovala, co s tím a nakonec říkala, že by to nechala bez léčby, popřípadě max Broncho Vax na posílení imunity.
Napadlo mě třeba vyčistit tělíčko homeopatikama po očkování? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
18.11.16 10:19

@Genovesa No dcera bude prostě asi bacilonosič… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11478
18.11.16 10:51

@Black Cat Jasně, no. Jen bych se přecejen chtěla pokusit ji toho zbavit :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
18.11.16 11:03

@Genovesa Spíš bych zkusila zajít na alergo a nechat udělat testy na imunitu.
Mladší byla taky pořád nemocná, teda netrpěla na angíny, spálovku měla zatím 2×, což se dá přežít. Navíc se toho vždycky po dobrání ATB zbavila. Ale chytala jinak jednu virozu za druhou, věčně problémy s ušima. Na alergu jí našli sníženou imunitu. Napřed doktorka zkoušela ten bronchovaxom, ale ten jí vůbec nepomohl. Pak dostala Imunor a bylo to mnohem lepší. V září jsem si pro něj šla už rovnou. Měla jedno balení a pak jsme dostaly ještě jedno udržovací a to jí dávám, jenom když vidím, že na ní něco leze. A opravdu to zabírá, od září byla nemocná tak 3 dny a to měla jenom rýmu. A dávám jí od září imunoglukan, ale musí se dávat večer, aby už dítě nic nejedlo, pak je ta účinnost vyšší. A pak dáváme celaskon long efekt. Nedávám jí tu tobolku celou, ale odsypu půlku kuliček, půlku ráno a půlku večer a konečně zažíváme relativně klidnej podzim, kdy chodí do školky a není věčně nemocná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11478
18.11.16 18:54

@MarketaJ Jenze ona pred tim ockovanim nijak strasne nemarodila. Vydrzela mi i mesic ve skolce, pak mela treba rymu a za par dnu zas sla. Tak uvidime. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
19.11.16 07:55

@Genovesa Očkování prostě oslabuje imunitu. Nás by taky mělo čekat přeočkování Boostrixem, ale zatím se tomu bráním a prostě jí to nedám. Jsem ráda, že je zdravá, navíc má vývojovou dysfázii a u těhle dětí musí být člověk hodně opatrný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama