Může stres způsobovat průjem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sanderas
Nováček 10 příspěvků 05.11.18 13:44
Stres a průjem

Slečny, i když jde o dost intimní téma, nehodlám jej sdílet jako anonym, protože se snažím dodržet u tohoto problému alespoň jednu zásadu a to tu „nebát se o tom mluvit.“ Ráda bych znala nějaké Vaše rady, nápady či zkušenosti, které jsou vynikajícími pomocníky v onom problému. Do svých 20 let jsem žádný takový problém neměla. Ani během tlaku na střední škole či během maturity. Ovšem po jedné návštěvě zubaře se to pravděpodobně spustilo. Stres z neznámého mě pěkně prohnal. A to spodkem. Po úspěšném zdolání zubaře byl snad půl roku klid. Vše se vrátilo při nástupu na Vysokou školu. Začala jsem pociťovat stres, úzkost a už jsem se vezla. Od té doby, jakmile se někam vydám (práce, škola, doktor) lítám snad 15× na toaletu kvůli průjmu, láduju do sebe 4 tobolky IMODIA a díky tomu vydržím třeba 10 hodin v práci bez návštěvy toalety. Abych Vám pravdu řekla, už jsem z toho opravdu nešťastná. Přichází to na mě i v době, kdy nemám proč se stresovat. Někdy mám dojem, že se nestresuji vůbec, ale tak či tak to přijde. Odzkoušela jsem snad vše - Imodium je můj věrný parťák, Magne B6 mě zatím nijak nezklidnilo, endiaron mě spíše ještě prožene, Presen Forte mě alespoň částečně zklidní, takže jsem ještě zabrousila do tématu „Dráždivý tračník“, kde někdo poradil Biopron, který jsem dnes koupila. Budu tedy doufat, že se to alespoň trošku zklidní. Dokonce uvažuji nad koupí bachovek, protože na ty je dobrý ohlas…No, ale i tak se ptám, určitě nejsem jediná, kdo tímto „zázrakem“ trpí, a proto doufám, že se tu najde někdo, kdo mi dá naději na lepší zítřky! :palec:

Reakce:
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34293 příspěvků 05.11.18 14:02
@Sanderas píše:
Slečny, i když jde o dost intimní téma, nehodlám jej sdílet jako anonym, protože se snažím dodržet u tohoto problému alespoň jednu zásadu a to tu „nebát se o tom mluvit.“ Ráda bych znala nějaké Vaše rady, nápady či zkušenosti, které jsou vynikajícími pomocníky v onom problému. Do svých 20 let jsem žádný takový problém neměla. Ani během tlaku na střední škole či během maturity. Ovšem po jedné návštěvě zubaře se to pravděpodobně spustilo. Stres z neznámého mě pěkně prohnal. A to spodkem. Po úspěšném zdolání zubaře byl snad půl roku klid. Vše se vrátilo při nástupu na Vysokou školu. Začala jsem pociťovat stres, úzkost a už jsem se vezla. Od té doby, jakmile se někam vydám (práce, škola, doktor) lítám snad 15× na toaletu kvůli průjmu, láduju do sebe 4 tobolky IMODIA a díky tomu vydržím třeba 10 hodin v práci bez návštěvy toalety. Abych Vám pravdu řekla, už jsem z toho opravdu nešťastná. Přichází to na mě i v době, kdy nemám proč se stresovat. Někdy mám dojem, že se nestresuji vůbec, ale tak či tak to přijde. Odzkoušela jsem snad vše - Imodium je můj věrný parťák, Magne B6 mě zatím nijak nezklidnilo, endiaron mě spíše ještě prožene, Presen Forte mě alespoň částečně zklidní, takže jsem ještě zabrousila do tématu „Dráždivý tračník“, kde někdo poradil Biopron, který jsem dnes koupila. Budu tedy doufat, že se to alespoň trošku zklidní. Dokonce uvažuji nad koupí bachovek, protože na ty je dobrý ohlas…No, ale i tak se ptám, určitě nejsem jediná, kdo tímto „zázrakem“ trpí, a proto doufám, že se tu najde někdo, kdo mi dá naději na lepší zítřky! :palec:

ja bych navstivila gastroenterologa a k tomu bych prihodila nejakou psychoterapii, protoze ten spoustec je u tebe naprosto jasny.

carola
Kelišová 6761 příspěvků 05.11.18 14:04

Já tohle měla kdysi,když jsem jezdila sama vlakem velkou dálku a bylo to upřímně hrozné. Jinak myslím,že je to poměrně častý problém,kterým trpí spousta lidí,ale co poradit,bohužel netuším. Snad někdo poradí. :kytka:

Lollitka
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 05.11.18 14:07

Ahoj,
měla jsem dost podobný problém asi 5 měsíců, pořád jsem lítala na wc, Imodium jsem tedy nebrala, ale chodila jsem tak 12krát denně. Nejvíce mě prohánělo latté a cappuccino, to jsem letěla okamžitě, tak jsem si nechala udělat testy na intoleranci laktózy, ale vyšlo to negativní. Pak se mi to přehouplo do stavu část dne průjem, část zácpa a teď je to tak střídání, ale ne pravidelné. Jsem objednaná na kolonoskopii (ale měla jsem i krev ve stolici) a dost se bojím. Jinak jsem taky nervák a úzkostná, léčím se na psychiatrii přes 10 let. Z přírodních věcí mě ještě napadá meduňka, třezalka (tu nekombinovat s antidepresivy, kdyby ti je někdo napsal), mučenka pletní… Pak jsou různé preparáty podobné jako Persen forte, např. Modin, Saframyl… Ty jsem nezkoušela, jen meduňku a Persen forte, ale mě vůbec nezklidnil. Jinak já mám ještě hyperaktivní močový měchýř, takže bohužel wc je můj neustálý „kamarád“. Je možné, že máš dráždivý tračník, ale pro jistotu bych zašla za praktikem se poradit. Držím moc palce.

Lollitka
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 05.11.18 14:09

Jinak psychoterapie za mě také určitě důležitá, sama chodím + proktolog mi říkal, že na dráždivý tračník někdy pomáhá Dogmatil, nebo jiné léky, ale tak je lepší se s tím naučit pracovat v terapii, pokud bude příčina „v hlavě“ a léky nechat až jako krajní možnost.

Levandulina
Kelišová 5762 příspěvků 18 inzerátů 05.11.18 14:21

@Sanderas A když jsi třeba doma a nikam nejdeš, tak taky tolikrát chodis?

Sanderas
Nováček 10 příspěvků 05.11.18 14:30

To nejdu ani jednou :) resp. na klasickou stolici 1× denně. Nedělá mi ani problém jít někam do krámu, ven s kamarády, se psem, na bazén…ale jakmile jde o doktora, školu a práci, tak je to v háji :zed:

dadulam
Kecalka 401 příspěvků 05.11.18 14:32

Je to jednoznačně ze stresu. Zkontrolovat od gastroenterologa je určitě dobré, ale pokud je to opravdu spojené se stresem, úzkostí, tak moc nepomůže. Někdy lékař předepíše něco na sklidnění. Jindy to chce zkusit nějaké bylinky nebo třeba i homeopatii. Na každého působí něco jiného. Případně si promluvit s psychologem a rozebrat z čeho máte strach a snažit se ho postupně odbourávat. Je to ale běh na dlouhou trať.

Levandulina
Kelišová 5762 příspěvků 18 inzerátů 05.11.18 14:38
@Sanderas píše:
To nejdu ani jednou :) resp. na klasickou stolici 1× denně. Nedělá mi ani problém jít někam do krámu, ven s kamarády, se psem, na bazén…ale jakmile jde o doktora, školu a práci, tak je to v háji :zed:

Hm, tak to znám :cert: To je od nervů. . :cert: :cert:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >