Strhnutý puchýř

24.7.14 10:21

strhnutý puchýř

Ahoj holky potřebuju radu v uterý jsem zavařovala okurky a spálila jsem se o troubu večer jsem ten puchýř nechtíc strhla mám ho na ruce včera to bolelo tak jsem to mázla bepanthenolem a nic moc a ted jsem si všimla že to mám kolem zapalené takže panthenol asi nepomohl čím to namazat nebo jak dlouho to bude trvat než set o zahojí mám tady ještě kalciovku a slyšela jsem že i černý čaj je dobrý myslím vyloouhovaný pytlík…poradtě mi prosím jestli už to někdo měl…díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26100
24.7.14 10:26

Záleží na tom, jak je to velký, osobně bych to nečím vydesinfikovala, sterilně překryla, strhnutý určitě ničím nematlala… Hlavně aby se do toho nedostala infekce. Případně bych zašla k doktorovi… :nevim:

Já si takhle „šikovně“ opařila nárt na noze, puchýř jsem strhla v podstatě hned. Asi 3 nebo 4 dny jsem se snažila to „léčit“ doma a nakonec z toho byl měsíc ježdění na převazy na chirurgii… :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.7.14 10:30

Mám to na ruce asi 2 cm velký také jsem to strhla jakoby hned asi 3 hodiny po opaření ale namazala jsem to celé i to strhnuté asi jsem měla namazat jen okolí…ja blbec tak co ted doktorka řekla kalciovku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2976
24.7.14 10:32

Puchýř ničim nematlej, jen vydensifikuj a nech dýchat aby se zatáhl a nemokval. Pak až tam bude něco jako strup, tak mazat aby to neprasklo, pokud to je na blbém místě. Určitě nepatlej přípravkem na popaleniny strhlej puchýř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.7.14 10:34

Už jsem napatlala včera asi blbý co co s tím ted když to mám zapálený čím desinfikovat…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76361
24.7.14 10:34

@Mišulemišule Já se podobně spálila o vařič a na léčení se mi osvědčilo tohle: http://www.lekarna.cz/…dovy-steril/ a převázat obvazem… léčení tak cca 14 dní, možná o něco déle, převazovat zpočátku každý den, pak po 2 dnech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76361
24.7.14 10:35

@Mišulemišule Případně, pokud chceš patlat, tak betadine v masti ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.7.14 10:36

A čím vytáhnu to zapálení prosím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2976
24.7.14 10:36

@Mišulemišule Dojdi si k doktoru ať ti to ošetří nebo budeš mít ještě nějaký zánět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.7.14 10:39

Když ja mam blbou doktorku ted jsem tam byla a řekla mi tu kalciovku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
24.7.14 10:40

Zkus heřmánkovou mast.
Já jsem si opařila palec od horkého vzduchu, neskutečně mě to bolelo několik dní. Pak mi poradila kolegyně právě tuto mast a do 14 dnů, jsem pomalu ani nevěděla, že jsem byla opařená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16365
24.7.14 10:41

@Mišulemišule desinfekce, treba ten betadine :oops: a nechat vetrat dokud se neudela stroupek pak teprve promastovat 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.7.14 10:53

Tak ted jsem byla v lekarně a lekarník řekl že můžu kalciovku ale mazat jen kolem a až zitra můžu mazat i přes… tak nevím jen jsem se lekla toho zapálení… 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
donaga
24.7.14 10:54

Já si na stržený puchýř dala Inadine. To je převazový materiál napuštěný dezinfekcí a na ránu se nepřilepí. Převazuje se po 24 hodinách. Sice mě to trochu pálilo, ale bylo to v pohodě a krásně se to zhojilo.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
2494
24.7.14 10:55

Slabý roztok hypermanganu, namočit tak na 10 minut, fakt to pomáhá. Vydesinfikuje, a rychleji se to zahojí, hlavně to zabrání mokváni. Ale fakt bych radši mazala k doktorce, taková hezky rozmokvaná spálenina se léčí měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat