stříddání paralen x nurofen

Anonymni
15.9.09 18:54

stříddání paralen x nurofen

maminky, po kolika hodinách mohustřídat tyto dva léky, po 3 nebo po 4? jsem z toho nějaká zmatená :-)
moc děkuji za odpovedi, markéta

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
15.9.09 19:03

Ahoj,
pátrám v paměti a tuším, že po čtyřech;)
J.

• Nahlásit
  • Citovat
354
15.9.09 19:34

No, ja se řídím tím, že oba se mají střídat min. po 6 hodinách, takže je střídám po 3. Akorát se u obou překročit denní dávka, takže záleží i na váze dítěte. Máme dost horečkující dcerku (5 let) a takhle (myslím po těch 3 hod.) první 2 i 3 dny fungujeme a nikdy se nic nestalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
15.9.09 19:36

Taky střídáme po 3h.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2431
15.9.09 20:08

No pohotovosti nám říkali po 3hod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24918
15.9.09 20:12

Po třech hodinách…

jen nedávno jsem byla s dcerou na pohotovnosti / 3 dny v horečkách/ a dr. nám počítál kolik léku dát. Já říkala, že dávám dle návodu na krabici. A on to propočítál na váhu a bylo toho asi o 1,5 ml míň. Říkal, dávat míň. Na což jsem čučela 8O . Vždycky jsem myslela, že na návodu je míň, aby se sichrovali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
15.9.09 20:19
Mava píše:
Po třech hodinách…jen nedávno jsem byla s dcerou na pohotovnosti / 3 dny v horečkách/ a dr. nám počítál kolik léku dát. Já říkala, že dávám dle návodu na krabici. A on to propočítál na váhu a bylo toho asi o 1,5 ml míň. Říkal, dávat míň. Na což jsem čučela 8O . Vždycky jsem myslela, že na návodu je míň, aby se sichrovali

To je fakt super. Nám zas jednou na klinice říkali, že máme dávat víc (Nurofen sirup), než je v návodu. Dáváme dál dle návodu, ale čert, aby se v tom vyznal. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
15.9.09 20:28

Nám naše obvoďačka taky přepočítává podle váhy. Většinou bere Jonáš trochu míň. Ale zas to podle mě není až taková tragédie, když se dá trošku víc párkrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
15.9.09 21:29
juma píše:
Mava píše:
Po třech hodinách…jen nedávno jsem byla s dcerou na pohotovnosti / 3 dny v horečkách/ a dr. nám počítál kolik léku dát. Já říkala, že dávám dle návodu na krabici. A on to propočítál na váhu a bylo toho asi o 1,5 ml míň. Říkal, dávat míň. Na což jsem čučela 8O . Vždycky jsem myslela, že na návodu je míň, aby se sichrovali
To je fakt super. Nám zas jednou na klinice říkali, že máme dávat víc (Nurofen sirup), než je v návodu. Dáváme dál dle návodu, ale čert, aby se v tom vyznal. :roll:

ano. Ale laici se maj řídit návodem na příbalu. Ale nurofen je prej fakt poddávkovanej (což je paradox, že já dávám i polovinu podle návodu, co uvádí:D )

Nejlepší je když to dr přepočítá podle akt. váhy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
15.9.09 22:03
Gabinka píše:

ano. Ale laici se maj řídit návodem na příbalu. Ale nurofen je prej fakt poddávkovanej (což je paradox, že já dávám i polovinu podle návodu, co uvádí:D )

Tak jsem si dala práci a přepočet dle váhy „hodila“ do Excelu a protože máme doma žížalku, tak ji dle návodu spíše předávkováváme, než aby měla málo. Takže doporučení lékaře na další zvýšení dávky fakt nerozumím. Každopádně s tímto tématem raději končím, neboť právě zažíváme období bez nemoci a nebudu si takto o nějakou chorobu koledovat :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
15.9.09 22:11
juma píše:
Gabinka píše:

Tak jsem si dala práci a přepočet dle váhy „hodila“ do Excelu a protože máme doma žížalku, tak ji dle návodu spíše předávkováváme, než aby měla málo. Takže doporučení lékaře na další zvýšení dávky fakt nerozumím. Každopádně s tímto tématem raději končím, neboť právě zažíváme období bez nemoci a nebudu si takto o nějakou chorobu koledovat :wink: .

hm, obecně se to fakt nedá, fakt by to měli přepočítat bo nevim…

Já tohle právě kvůli tomu, že jsem o poddávkování slyšela, řešila vedle

tady najdeš odpověď , co se mi dostalo. Třeba to někdy pomůže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
15.9.09 22:30

Gabinka Dík moc. Přečetla jsem si celkem s chutí pro nás docela zá:,–(ní téma. Dcerka má sníženou slizniční imunitu, takže (skoro) všechno chytí, a navíc má docela „výživné“ průběhy. Zmíněná diskuze mě utvrzuje v tom, že si holt rodiče musí své dítko „vychytat“ a občas před lékaři uhlídat :wink: . Ale je pravda, že realita nás taky donutila přehodnotit (ne)chuť podávání léků :( a nehroutit se při 40. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
16.9.09 09:41

je to celkem jedno, důležité je nepřekročit nevyšší denní dávku pro jednotlivé léky, která je na krabičkách. Vojta měl teď naprosto záhanou nemoc se záhadnými vývoji horečky, takže jsem střídlaa i po 2 a pak třeba 1/2 dne nic… prostě jen jsem počítala celkový počet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Evelina1705
13.3.12 15:26
Anonymni píše:
maminky, po kolika hodinách mohustřídat tyto dva léky, po 3 nebo po 4? jsem z toho nějaká zmatená :-)
moc děkuji za odpovedi, markéta

My střídáme Nurofen/Panadol po 3 hodinách, jak nám řekla Dr. Stejný lék po 6 hodinách.

• Nahlásit
  • Citovat
14.3.12 10:01

Nurofen

Tak poddávkování mi přijde pořád lepší než předávkování. Osobně bych tedy asi nestřídala, nám stačil samotný Nurofen. Zvlášť jako čípky působí rychle, tak do deseti minut, a účinek vydrží dlouho, s Paralenem mám spíš zkušenost, že nastupuje pomalu a rychleji odeznívá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama