Studium a psychické problémy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.11.21 06:48

Studium a psychické problémy

Ahojky. Chci se jen zeptat zda neznáte někoho nebo jestli vy sama nemáte takový problém, kdo měl psych. problém a vystudoval?

Mám úzkosti, celkově takové divné stavy, náladovost, poruchu pozornosti. Mám problém číst knížku, kolikrát ji během čtení odkládám, mám problém pak říct o čem vlastně ta kniha je atd. Mám v práci (sklad) problém plnit úkol. Zadají mi úkol, špatně se soustředím. Někdo se mě v práci na něco zeptá, mám problém si to vybavit, vzpomenou si, abych poskytla kloudnou odpověď.

Vím, že furt zvažuju, zda s tím vůbec zvládnu zkusit dálkové studium, ale nechci se na tohle vymlouvat, jen se bojím, že tohle opravdu je problém. Vždy mi to dělalo problém při škole, práci.

Už v práci se cítím jak d.bil, furt něco zapomenu. Běžně ztrácím osobní věci, nic cenného radši s sebou nenosím.

Co se s tím dá dělat? Na psychiatrii chodím (hraniční porucha, úzkostná porucha), ale taky mám kolikrát problém tam popsat co mě vlastně trápí. O tom soustředění bych tam říct měla. Ale nevím co se s tím nedá dělat? Pomocí vůle se snažím a i tak se nedaří.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
713
25.11.21 08:10

Co si prostě všechno psát? Měj u sebe deníček, blok, cokoli a piš. Zkus si napsat, co jsi dělala, co ses dozvěděla, co ses naučila - ve zkratkách, v bodech - během celého dne. Nejlépe hned, když na to bude prostor. Večer si to přečti znovu a zkus si nahlas pro sebe říct, že dnes jsi dělala to a to, zjistila jsi to a to.
To stejné i před tím, než půjdeš k psychlogovi, tak si to vypiš. Napiš si v bodech, co mu chceš říct. Nebo mu dej klidně přečíst i to, co jsi tady napsala. Psaný projev máš pěkný, takže si myslím, že problém je spíš někde uvnitř. Zníš jako šikovná holka, tak to nevzdávej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4084
25.11.21 08:11

Trochu mi to zní jako známá s lehkou mozkovou dysfunkcí. Co chceš studovat? VŠ nebo SŠ? A jaký obor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18723
25.11.21 09:27

Zkus přidat psychoterapii - hledej někoho kdo dělá dialekticko-behaviorální je to něco, co dala dohromady terapeutka, která sama patřila k emočně nestabilním lidem.

Takhle z hlavy mě napadá třeba stacionář Kaleidoskopu a nebo fakultní nemocnice v Brně. Jestli to pro tebe je daleko, tak napiš do Kaleidoskopu, jestli by ti doporučili někoho poblíž tvého bydliště nebo jestli neví o někom kdo by tě vzal on-line.

Dálkové studium ti přinese víc obtíží, protože bude vyžadovat víc sebekázně a spíš vypadneš úplně.

https://www.kaleidoskop-os.cz/kontakt/

Jinak šikovný psychiatr by mohl chvíli experimentovat s medikací jestli by se podařilo nějak lépe vyvážit aktivitu, soustředění a emoční stabilitu.

A zašla bych k praktickému lékaři*ce a nechala si zkontrolovat jak to mám s B-vitamíny, D vitamínem, železem, hořčíkem, draslíkem a podobně a případně doplnila co chybí a proměnila životosprávu tak, aby to příště nechybělo. Poruchy štítné žlázy máš vylooučené? Kdy ti naposledy ty hormony měřili? co potravinové intolerance, byla si na alergologii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.21 10:11

Chtěla bych dodělat obchodku, na kterou jsem se vykašlala.

• Citovat
  • Nahlásit
21
25.11.21 18:23

Hormony OK, štítná žláza taky. Nevím co dělat jestli vůbec zkoušet studium nebo ne. Ale jinak zůstanu nafurt se ZŠ. Mám částečný ID plus práci, zkrácený úvazek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
25.11.21 18:58

Dnes jsem byla na kontrole u psychiatričky, mluvila jsem s ní o tom jak se nesoustředím atd. Mohlo by prý jít o ADHD, příště mi prý udělá nějaký test.

Měla bych už toto řešit a chci. Možná kdybych s tím něco dělala, měla bych šanci doplnit si vzdělání, což chci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat