Studium dvou vysokých škol

Anonymní
2.1.20 22:29

Studium dvou vysokých škol

Dobrý večer, mám malý dotaz. Potřebovala bych poradit. Plánuji jít na Pedagogickou fakultu, protože mne učitelství velmi zaujalo a mám k němu blízko. Každopádně bych nechtěla celý život učit, ale chtěla bych být ředitelkou. Nicméně k výkonu této pozice je nutný obor Školský management. Myslíte, že je lepší studovat dvě VŠ naráz, nebo vystudovat Pedagogickou fakultu a následně studovat až při práci? Moc díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
293
2.1.20 22:36

Musíš vzít v potaz, že je toho hodně a sama si říct jestli je to dobrý nápad, či ne.
Aby se náhodou nestalo, že bys vyhořela.
Ale pokud víš, že to zvládneš, tak jen do toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
2.1.20 22:43

Studuji taky dvě vysoke školy zaraz a dá se to, ale mám prostě jednu prioritní, které se věnuji 100% a druhou úplně nelamu přes koleno. Když to nevyjde, dodělám si ji po studiu té první.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25035
2.1.20 22:43
@Anonymní píše:
Dobrý večer, mám malý dotaz. Potřebovala bych poradit. Plánuji jít na Pedagogickou fakultu, protože mne učitelství velmi zaujalo a mám k němu blízko. Každopádně bych nechtěla celý život učit, ale chtěla bych být ředitelkou. Nicméně k výkonu této pozice je nutný obor Školský management. Myslíte, že je lepší studovat dvě VŠ naráz, nebo vystudovat Pedagogickou fakultu a následně studovat až při práci? Moc díky

Osobně bych si se studiem na ředitelku počkala. Nevíš jak ti učitelství půjde. Můžeš zjistit, že to není nic pro tebe a budeš mít vysokou školu k ničemu. Co vím, tak studium na ředitele se dá s prací skloubit celkem dobře, takže bych si VŠ nekomplikovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.1.20 23:02

Znám úplně stejný případ, protože spolužačka udělala úplně to samé. Na střední chodila na Ekonomické lyceum, takže to byl vlastně její obor. Studium zvládla bez problému, ale zde je to individuální. Ona měla výhodu, že jedna byla denní a druhá kombinovaná, takže měla trochu více času. Nevýhoda byla, že jednu studovala v Praze a druhou v Českých Budějovicích, takže neustále byla na cestách, nicméně mi tvrdila, že díky ČD to udělala, protože ve vlaku se neustále učila. Prý to je jediné místo, kde se dokáže soustředit. Ale rozhodně to není pro každého. Měla byste zvážit pro a proti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.1.20 23:03

@nactileta Ano, souhlasím. Je to na jedné vysoké škole?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
2.1.20 23:03

Ja studovala take dve, historii, to byl muj sen, ale bylo mi jasne ze tim se neuzivim, tak jsem to mela jako konicek a nejak sem to nehrotila, chodila jen na cviceni a vecer v praci kdyz byla chvile jsem studovala sama, vetsinou jsem az na latinu davala zkousky na poprve ikdyz na trojky..no a druhou jsem mela prioritni, ted jsou mi obe k nicemu jelikoz pracuji uplne mimo obor, ale byla to hezka leta a za tu historii jsem vdecna :srdce: ja na tvym miste bych pockala a udelala si pedak, hodne ucitelu si to pak dodelava dalkove, kamaradka delala na UK myslim cestinu, obcanku a telak a rikala, ze docela zahul na cteni skript, ale pokud se na to citis a nebudes obe dve delat polopate tak smele zacni :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19714
2.1.20 23:26
@Martina 22h
@Anonymní píše:
Dobrý večer, mám malý dotaz. Potřebovala bych poradit. Plánuji jít na Pedagogickou fakultu, protože mne učitelství velmi zaujalo a mám k němu blízko. Každopádně bych nechtěla celý život učit, ale chtěla bych být ředitelkou. Nicméně k výkonu této pozice je nutný obor Školský management. Myslíte, že je lepší studovat dvě VŠ naráz, nebo vystudovat Pedagogickou fakultu a následně studovat až při práci? Moc díky

Já bych to třeba studovat naráz nešla. Ne proto, že by se to nedalo skloubit ale za mě asi lepší vidět tu realitu přímo ve škole, a pak ten management do toho dosadit. Často totiž přednáší lidi, kteří s praxí nemají nic společného.

Ale zase na druhou stranu, který ředitel by pouštěl zaměstnance do školy, která povede ke stejné kvalifikaci jako má on sám? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.1.20 23:30

@P4ja Myslím, že výhoda je, že nemusíte tu druhou VŠ platit. Každopádně pro daného ředitele je to lepší, protože má ideální adepta na post zástupce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
938
2.1.20 23:47

Nedokazu posoudit narocnost techto dvou skol, ale ja ted momentalne studuju dve VS naraz v ekonomicke oblasti (obe verejne skoly) a je to casove hodne narocne. Dost mi to i zacalo zasahovat do vztahu, protoze cas proste neni. Zkusila bych rok jen pedak a pak bych se rozhodla, co dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3821
3.1.20 09:36

Zalezi na rozvrzích a tvojí vůli k učení. Já mela taky 2 VŠ najednou. Jednu dálkově, prorože 2 denni by nešly dohromady. Dala jsem to na pohodu. Lehčí nez pracovat a do toho studovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat