Studium na MUNI nebo UPol?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
amykrabcova
Nováček 7 příspěvků 22.01.19 18:35
Studium na MUNI nebo UPol?

Zdravím, rozhoduji se, kam chci jít na vysokou školu, jestli do Olomouce či do Brna. Chci jít studovat učitelství matematiky a výchovy ke zdraví, takže pedagogická fakulta.
Chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti, jestli jste studovali na pedagogické fakultě (na kterékoliv), tak mi dejte vědět, jestli jste spokojení nebo nespokojení, plusy, mínusy :D :)
Díky za každý příspěvek :)

Reakce:
truelly
Závislačka 3015 příspěvků 22.01.19 18:50

Tak jako negymplačka..si myslím, že matika bude na tebe docela těžká. Viděla a někdy, co se učí na gymplu v matice ti, co z ní dobrovolně maturují?Abys nebyla překvapená…

chaela
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 1 inzerát 22.01.19 18:53

V Brně jsem na MU měla na Pdf pár předmětů. Bylo to tam jak na ZŠ ne o SŠ. Psalo se na tabuli, vyvolávalo se před tabuli, hromadně se zdravilo, dostávali jsme úkoly, které se příští hodinu hromadne kontrolovaly, předčítaly.. připadala jsem si jak malý děcko. Na mé fakultě jsme taky měli úkoly, psali testy, ale bylo to všechno takovou dospelejsi formou. Něco nám řekli a počítali s tím, že to tedy víme. Na pajdaku se vše opakovalo desetkrát, připomínalo, vysvetlovaly se i ty nejzákladnější blbosti. A stzdenti se rozcilovali, ze se mani na zkoušku naučit 20 stránek, ještě ke všemu otázek. Měla jsem sto chutí jim omlatit o hlavu moje skripta a atlasy do anatomie. Ale někomu toto může vyhovovat, jsou lidi, kteří potřebují nebo chtěli stále vodit za ručičku. Mě to odradilo, ačkoliv teď trochu lituju, mohla jsem to překonat a nemusela bych teď řešit pedagogické minimum.

amykrabcova
Nováček 7 příspěvků 22.01.19 19:04

@truelly negymplačka sice jsem, ale z matiky taky maturuji ;) vím, že se neučíme všechno, ale i tak mě to neodrazuje, když to nevyjde, tak to nevyjde.. Řídím se heslem Nedovol strachu zahnat tě :) tak vyzkouším a uvidíme :D

@chaela díky, taky by mě to asi časem začalo rozčilovat :)

darekp
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 1 inzerát 22.01.19 19:58

Ja jsem studovala Bc. studium na MUNI v Brne, sice cestinu a anglictinu, ale jak psala @chaela, ucili jsme se v podstate jako na SŠ (ja jsem teda chodila na gympl), ale hlavne jsme dostavali domaci ukoly 8o ale jako porad, v podstate na kazdej predmet krome prednasek :zed: a taky samej referat a podobne… a taky mi to celkove na MUNI prislo vsechno takovy zmateny, neprehledny :nevim: byt tebou, zkusim ten UPOL, tam jsem mela pokracovat v navazujicim Mgr. studiu, coz nakonec nenastalo, ted mam doma 11m holcicku :mrgreen:
Edit: ale asi taky zalezi na konkretni specializaci, za me ta cestina a anglictina teda zadnej med nebyla, hodne taky,zalezi, kdo uci, protoze kazdej ucitel muze mit dost odlisny naroky.. pro me teda docela zahul, ten stres pred zkouskama, hnus! Ja uz na to prdim, vystacim si s Bc., stejne sw pedagogice venovat nebudu, stacilo mi delat 2 roky asistentku na 1. stupni ZS! Uz tam je to peknej zahul 8o

Příspěvek upraven 22.01.19 v 20:05

chaela
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 1 inzerát 22.01.19 20:04

@darekp Nepsala bych to o celé MU. Studovala jsem na jiní fakultě, na pajdáku jsem měla jen několik předmětů, které mě zajímaly. U nás to bylo o 100 % lepší, byla tam alespoň nějaká úroveň, rozdíl oproti gymplu obrovský. Důraz na samostatnost někdy až moc velký. Možná to je jen tím, že jsme malý obor, nastoupilo nás okolo 30, Bc. dodělalo 17, Mgr. asi 5 a na doktorátu jsou 2.

darekp
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 1 inzerát 22.01.19 20:06

@chaela vsak zakladatelka se pta na pedagogickou fakultu a o ty taky pisu ;) samozrejme ze kazda fakulta na tom bude jinak..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 20:08

@darekp Ostrava, němčina a dějepis. Makačka jako prase, úkoly a referáty furt. Filozofická fakulta.

darekp
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 1 inzerát 22.01.19 20:12
@Anonymní píše:
@darekp Ostrava, němčina a dějepis. Makačka jako prase, úkoly a referáty furt. Filozofická fakulta.

A co ja s tim? :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 20:13

@darekp že to není jen na MUNI. :mavam:

darekp
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 1 inzerát 22.01.19 20:18
@Anonymní píše:
@darekp že to není jen na MUNI. :mavam:

To taky netvrdim, jen jsem popsala svoje zkusenosti na MUNI, zakladatelka se rozhoduje mezi UPOLEM a MUNI, tak me nejaka Ostrava nezajima, pardon :)

Janča.Nov19
Povídálka 12 příspěvků 25.01.19 08:00

Já studuju na MUNI. Sice jiný obor, ale celkově ti můžu doporučit to prostředí. Vážně bych neměnila. Bezva studovny, profesoři jsou celkem vstřícní a na studijním vždycky poradí. :)

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska jako byznys? Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem na vztahu pořádně vydělávají

Oba jsou skvělými herci, kteří jsou zárukou kvality a sledovanosti. Manželé... číst dále >

Absurdistán jménem Most!: Tohle je reálný Luďan, zatím si vystačí bez dotací

Vidí tvůrci seriálu Most! do budoucnosti? Zdá se, že ano. V seriálem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >