Studium praktické sestry - praxe

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 20:22
Studium praktické sestry - praxe

Ahoj všichni :)

Chtěla bych se zeptat, jestli některá z vás náhodou tento obor na SZŠ náhodou nestudovala či prostě neví, jestli se dá přestoupit do druhého ročníku tohoto oboru?
Chodila jsem teď na jinou školu a ráda bych přestoupila. Našla jsem školu kde bych dělala nejspíš zkoušku jen ze dvou předmětů, které jsem doteď neměla. Chybí mi ale bohužel samozřejmě praxe, která nevím jestli se dá nějakým způsobem dodělat? Jde to nějak udělat tak, abych mohla přestoupit?
Vím že lepší by byl obor bez praxe ale bohužel v okolí lyceum nemám. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
vokishka
Extra třída :D 12889 příspěvků 28.08.18 20:25

no nejlepší je zavolat přímo na tu školu a zeptat se.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 20:26

Teď se ještě tedy dívám na učební plán a je tam mezi ostatními předměty „ošetřování nemocných“ a poznámka že je to praktická část v nemocnici ale tenhle předmět začíná až od druhého ročníku. Je možné že by v prvním ročníku žádné praxe nebyli?

Jinak samozřejmě zavolat tam chci, jen se chci předem zeptat jestli to není velká blbost si myslet že by to šlo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 20:32
@Anonymní píše:
Teď se ještě tedy dívám na učební plán a je tam mezi ostatními předměty „ošetřování nemocných“ a poznámka že je to praktická část v nemocnici ale tenhle předmět začíná až od druhého ročníku. Je možné že by v prvním ročníku žádné praxe nebyli?Jinak samozřejmě zavolat tam chci, jen se chci předem zeptat jestli to není velká blbost si myslet že by to šlo.

Možné to je - většinou bývá práce od 2 nebo dokonce 3.rocniku.. Zavolej na školu a poptej se… osobně si myslím ze je lepší dodelat stredni napr gympl a pak se naučit na prijmacky na Bc … a hlavně než přestoupis opravdu se bez podívat co sestry dělají atp aby jsi byla přesvědčena ze to chceš dělat - každý na to není. Znám taky lidi co přestoupili a pak litovali protože zjistili žen to není úplně to prave co by dělat chtěli a měli jinou představu…

Tableta
Závislačka 4123 příspěvků 28.08.18 20:50
@Anonymní píše:
Teď se ještě tedy dívám na učební plán a je tam mezi ostatními předměty „ošetřování nemocných“ a poznámka že je to praktická část v nemocnici ale tenhle předmět začíná až od druhého ročníku. Je možné že by v prvním ročníku žádné praxe nebyli?Jinak samozřejmě zavolat tam chci, jen se chci předem zeptat jestli to není velká blbost si myslet že by to šlo.

jasně, my jsme měli praxi až od třeťáku

Janai88
Povídálka 17 příspěvků 28.08.18 20:53

Praxe v prvaku neni, prestup by byl mozny po rozdilovych zkouskach…

sagina
Echt Kelišová 7649 příspěvků 28.08.18 21:01
@Anonymní píše:
Je možné že by v prvním ročníku žádné praxe nebyli?

tak možné to je. ale když já před mnoha a mnoha lety :-) studovala zdrávku, tak praxe v nemocnici jsme sice měli až od druháku, ale už v prváku byly praxe jednak formou exkurzí na odborná pracoviště, jednak ve školních učebnách, kde jsme trénovali sami na sobě nebo na figurínách.

podmínky přestupu máš fakt nejlepší domluvit si přímo ve škole, na kterou chceš jít.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 21:05

V prvním ročníku praxe na oddělení není.Praxe je pouze v učebně-většinou učebna bývá plně zařízena jako pokoj pro pacienta,jsou tam lůžka a fygurýna/ny v životní velikosti na které se žáci učí ošetřovatelství a vše co je k tomu potřeba.(infu­ze,jehly,stří­kačky,obvazový materiál(budete se učit druhy obvazů,který se na co používá a jak se váže,náplasti apod.)
Na odělení se chodí na praxi až od 2 ročníku kde si vás rozeberou staniční sestry nebo osoby tomu prověřené a budete pod dozorem některé ze sester ale to se samozřejmě dozvíte až na místě v nemocnici
A jak zde již bylo napsáno,vše je potřeba si pořádně promyslet…práce zdravotní sestry je vlastně poslání.Tím se vás nechci dotknout,to určitě ne,vyzkoušejte si třeba v rámci brigády,nebo dobrovolnictví měsíc na některém u oddělení a uvidíte zda je tato činnost pro vás to pravé,to si musíte rozhodnout sama.Ale předpokládám,když jste se rozhodla pro tuto činnost,něco vás tam ,,táhne,,. :)
Přeji hodně štěstí v tak :kytka:

vokishka
Extra třída :D 12889 příspěvků 28.08.18 21:08

K nějakým zkouškám a dobrovolnictví není čas, přestup by se musel zařídit okamžitě. Je taky otázka, jestli mají volné místo ve třídě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 21:12

Já jsem rozhodnutá na 100%, že to dělat chci. Poradím se s rodiči a hned zítra bychom tam volali. Moc děkuji za rady a reakce.

Každopádně když se v prvním ročníku učí takto v těch pokojích na figurínách, tak stejně bych si musela tuhle část nejspíše nějak doplnit, ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 21:14
@vokishka píše:
K nějakým zkouškám a dobrovolnictví není čas, přestup by se musel zařídit okamžitě. Je taky otázka, jestli mají volné místo ve třídě.

Zajděte hned zítra na zdravotní školu kterou máte nejblíže a promluvte si z ředitelkou školy Ale nejlépe by bylo pokud by jste jí hned ráno zatelefonovala(pop­řípadě zašlete email) a domluvila si s ní schůzku a čím dříve to začnete řešit tím lépe pro vás.Volné místo ve třídě určitě bude

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 21:19
@Anonymní píše:
Já jsem rozhodnutá na 100%, že to dělat chci. Poradím se s rodiči a hned zítra bychom tam volali. Moc děkuji za rady a reakce.Každopádně když se v prvním ročníku učí takto v těch pokojích na figurínách, tak stejně bych si musela tuhle část nejspíše nějak doplnit, ne?

Není to nic náročného,věřte mi ;) A pokud by to bylo jenom trochu možné a doporučila by jsem vám to,tak by jsem si při škole udělala ještě pečovatelský kurz,to by vám mohlo hodně pomoci(je to v podstatě praxe jako v prváku).Pokud jste šikovná a nebojíte se práce tak to dohoníte co by dup …hodně štěstí :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 21:26

Ještě jednou všem děkuji za reakce :) Zítra tam tedy zavoláme tak mi držte palce, bylo by to skvělé :)
Pokud by ještě měl někdo nějakou zkušenost, budu samozřejmě ráda za další příspěvky :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 21:30
@Anonymní píše:
Ještě jednou všem děkuji za reakce :) Zítra tam tedy zavoláme tak mi držte palce, bylo by to skvělé :)
Pokud by ještě měl někdo nějakou zkušenost, budu samozřejmě ráda za další příspěvky :)

Držím pěsti pro štěstí :kytka: Dejte nám pak vědět jak jste dopadla :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 21:35

Bezva! Tak ať to dobre dopadne. Skoda, ze jsi nevěděla dříve - mohla jsi jít na brigádu do nemocnice a věděla by jsi provoz a podobne…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >