Nástup do školy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zdenik1988
Kecalka 377 příspěvků 28.08.18 14:18
Nástup do školy

Ahoj, měla bych dotaz zda někdo z vás při nástupu řešil problém s tím, že malý se naučil sám číst a pocitat. V podstatě je na stejné úrovni jako neteř co nastupuje do třetí třídy. Píše tiskace takže alespoň něco se bude učit. Do školy se moc těšil protože ho školka nebavila a neměl si s dětmi moc co říct. Když ale zjistil, že tam budou ty samé děti a navíc co se budou učit nastal doslova odpor protože tam a ním budou jednat jako s dítětem. Neřešili jste někdo s učiteli jestli by se dal zařídit jiný přístup a více vytěžovat v hodinách kde je dobrý. Matiku miluje nadevše. Chtela bych mohl pomoci.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
smurfka
Nadpozemská drbna 29964 příspěvků 28.08.18 14:22

tak pokud nastoupí k " dobrému " učiteli, tak sám zjistí, že chlapec toho umí více než ostatní a sám od sebe by mu měl dávat něco jiného a jinak.
Pokud to sám nezjistí, tak určitě se zeptat, popostrčit, v prví třídě bývají hned myslím na konci září rodičovské schůzky, co si pamatuju, takže měsíc bych to tak nechala, jak se k tomu učitel postaví a pak to když tak řešila.

Popokatepetla
Závislačka 3183 příspěvků 28.08.18 14:23

Zašla bych za učitelkou a vysvětlila ji situaci. V dnešní době (doufám) už není problém k dětem přistupovat individuálně a zadat mu práci tak, aby se ve třídě nenudil.

Tichošlápek
Extra třída :D 10879 příspěvků 28.08.18 14:25

@Popokatepetla souhlas, navíc je dnes poměrně bezne, ze děti umí alespoň částečně čist a psat. Učitelka s tím jistě bude mít zkušenost.

Kriss Tina
Kelišová 5959 příspěvků 28.08.18 14:27

Asi záleží na konkrétní škole a učiteli, zašla bych tam a zkusila se domluvit na individuálním přístupu. U nás ve škole se třídy dělily, na jazykové, počítače a matika a pak zůstala jedna pro ty průměrnější žáky, ale tohle bylo až od 2. Stupně :nevim:

Uživatel je onlineSibarita
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 28.08.18 14:29

@zdenik1988 Ahoj, u nas je to dost podobne jako u vas. Syn ted pujde do prvni, cist se naucil sam a scitat a odcitat do 20 umi taky. Stale po nas chtel nejake priklady :lol: ..On se do skoly tesi, taky tam pujde vetsina deti co se znaji ze skolky, ale věřím, ze to tam zvladne a nebude se nudit. Prave jsme ho nic ucit nechteli, aby se pak nenudil..co naplat. Prinejhorsim se promluvi s pani ucitelkou a vymysli mu jine aktivity ;)

zdenik1988
Kecalka 377 příspěvků 28.08.18 14:32

Děkuji. Trochu jste mě uklidnili. Opravdu se sedím že se bude učit počítat do dvaceti když počítá nasobilku. :)

Kelsey
Hvězda diskuse 44887 příspěvků 28.08.18 14:34

Zajit za uc. a popovidat si, ona mu urcite najde doplnujici cinnost, kdyz uvidi, ze se nudi nebo je krok pred. Predem bych se neplasila. Ve skole bude hromada novych podnetu a novych informaci, ted se muze zdat, ze vse umi, takze se bude nudit a ve skole se zjisti opak.

arinecka
Kelišová 5171 příspěvků 28.08.18 14:53

@zdenik1988 No jo ale on je dítě, jak jinak by s ním měli jednat? :nevim: Tak asi bude mít vše rychleji hotové, než ostatní děti. Ve škole to přece není jen o čtení a počítání, taky se může stát že v tom ostatním bude pozadu. Tohle dopředu nikdy nevíš, počkej až do té školy bude chodit a jak mu to půjde. Jinak mi to tedy nedá ale jak se dítě samo naučí násobilku? To ho musí někdo učit a pokud ano tak mi to nepřijde jako dobrý nápad. Pak jsou děti hodně dopředu a škola je nudí, když se musí učit, co už umí :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 15:09

Resila, syn umel cist, psal tiskace a zvladal malou nasobilku. Resit jsem to zacala pred nastupem do skoly, zapsala jsem ho do vyberovych skol, na ktere delal v podstate prijimacky. Dostal se vsude. V jeho tride je hodne takovych a lepsich nez je on, takze nyni ok. Pak more krouzku, aby se nenudil, nejcasteji v ramci druziny (veda, zoologie, jazyk, sporty). Ted jde do treti a skola ho bavi stale. Mirne nerovnosti ve tride se trochu dorovnaly, ale jedou rychlym tempem, maji oproti bezne vyuce navic predmety. Ve vasem pripade to asi bude chtit promluvu s ucitelkou o individualnim pristupu hned na zacatku a aktivni zivot po vyucovani…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 15:29

@arinecka Ano, opravdu se dítě může naučit násobilku samo. Jednou si syn hrál se starší holčičkou (tak 9letou) na školu, ona ho hodinu dvě drezurovala, a pak mi na zpáteční cestě v autě řekl: „Mami, ten kočárek má 2 kola tak a 2 kola tak, takže má čtyři.“ Tomu ještě nebylo 5, a pak už to jelo samospádem. Hodně si pamatuje, dobře si věci dovozuje. To mu zůstalo do teď. Ale tím, jak je na výběrové škole, tak má dost těžší konkurence, některé děti tam jsou opravdu těžký kalibr. Co mi na této škole chybí, je nízká diferenciovanost dětí. V podstatě chybí děti s jakýmkoli společenským, mentálním nebo zdravotním handikepem, takže tím může trpět sociální inteligence, cítění a návyky těchto dětí. Já to řeším doučováním v Klokánku, který se mnu navštěvuje i syn a tráví čas s místními dětmi. Věci, které už nepotřebuje, automaticky chystá a odnáší do Klokánku nebo jinam dle potřeby. Občas chodíme venčit psy do útulku. Přesto cítím, že to není dost.

PS: Tady anonymní s odpovědí, že syn je na výběrové škole.

Uživatel je onlinejenny.fields
Nadpozemská drbna 25229 příspěvků 28.08.18 15:32

Budou s nim jednat jako s ditetem, protoze dite je a dlouho bude. Muzes zkusit promluvit s ucitelkou, nabidnout se, ze koupis nejake sesity se slozitejsimi vecmi. V dnesni dobe, kdy je ve tride 30 deti, nelze cekat zazraky. Zvaz skolu s mensim poctem deti, pokud to neni ta vase.

zdenik1988
Kecalka 377 příspěvků 28.08.18 17:00
@arinecka píše:
@zdenik1988 No jo ale on je dítě, jak jinak by s ním měli jednat? :nevim: Tak asi bude mít vše rychleji hotové, než ostatní děti. Ve škole to přece není jen o čtení a počítání, taky se může stát že v tom ostatním bude pozadu. Tohle dopředu nikdy nevíš, počkej až do té školy bude chodit a jak mu to půjde. Jinak mi to tedy nedá ale jak se dítě samo naučí násobilku? To ho musí někdo učit a pokud ano tak mi to nepřijde jako dobrý nápad. Pak jsou děti hodně dopředu a škola je nudí, když se musí učit, co už umí :nevim:

To by mě taky zajímalo jak se to naučil. Prostě přišel a říká dávej mi příklad na krát já už to umím. Dost často ho přistihnu jak zkouší těžší a těžší příklady na kalkulačce. Možná tam. On je samostatný. Nikdy neměl potřebu si hrát. Ráno se za ním zabouchnou dveře a přijde na oběd. A pak zase zmizí. Má kamarády kterym je dvanáct. Rozumí si s nimi. Mají stejné zájmy. Uráží ho když o něm někdo mluví jako o dítěti. A je fakt že se i jako puberťák chová. Prostě je jiný. Co nadělám. Přece mu nebudu říkat chovej se na svůj věk.

Chawa
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 1 inzerát 28.08.18 17:45

Doporucuji tuto stranku: http://strateach.eu/cs/
Projekt je dílem odborníků z České republiky, Itálie a Turecka a zabývá se podporou rodičů a učitelů nadaných a talentovaných dětí. Krom jiného je zajímavé udělat si náhled, jak k tomu které země přistupují. Na stránkách je možné se zaregistrovat a přihlásit se a pak jsou k dispozici jednotlivé metodiky a nápady na výuku dětí s mimořádným intelektem, kteří chodí do běžných základních a mateřských škol. Součástí projektu jsou i animační videa k metodikám. Vše vychází z přímé praxe a i když jde převážně o projektovou výuku, tak problematika, která je popisována v metodikách, vychází ze zkušeností a praxe učitelů, kteří se setkávají s nadanými a mimořádně nadanými žáky.

Jinak třeba fb Nadané děti.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1914 příspěvků 28.08.18 17:50

@zdenik1988 takovych deti bude v dnedni dobe ve tride spousta. Dneska umi kazde druhe dite pred nastupem do 1. tridy neco navic. Moje dcera pujde do prvni tridy az za rok a umi toho uz spoustu,vcetne anglictiny, ke ktere vubec nevim, jak prisla, asi na tabletu,jako ostatni deti. Jinak syn sel do prvni tridy uz davno, ted mu bude 17. Taky vsechno umel, tehdy to ale tak obvykle nebylo. A byl to velky problem, hrozne zlobil, nedaval pozor, strasne se nudil. Takze nosil spoustu jednicek a zaroven strasne poznamek. Dneska je to ale o necem jinem, vsechny deti jsou dopredu.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >