Studovat učitelství ve 30?

Anonymní
7.3.21 10:36

Studovat učitelství ve 30

Vystudovala jsem střední pedagogickou školu, pracovala jsem v MŠ i družině, nicméně na VŠ jsem studovala severské jazyky :mrgreen:, nyní pracuji v jedné korporaci, ale táhne mne to do školství. Je mi jasné, že s mým oborem se na ZŠ ani SŠ neuplatním a tak zjišťuji možnosti - je reálné v mém věku začít studium na pedagogické fakultě? Ráda bych si doplnila vzdělání, abych mohla učit, uvažuji o češtině, dějepisu, případně jiném jazyku. ZSV mi lidé odrazují jako velmi neperspektivní. Dále jsem četla, že je možnost studovat nepedagogický obor, například Historii a udělat si následně „pedagogické minimum“. Budu ráda za zkušenosti. Co myslíte o věku - není to velký limit?

anonym pro citlivější info o práci a budoucnosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1031
7.3.21 10:48

Mně je teď 30 velmi čerstvě a taky uvazuju o studiu pedagogiky. Taky mám jinou VŠ, která je mi ale k ničemu. Přemýšlím ale, jestli mi to stojí za to. Mám 3 děti, pracuju z domu na IČO a zbývající volný čas venuju svému velkému koníčku. Tak moc nevím, kdy bych se ještě učila. Ale největší problém je hlídání. Kdybych měla čas do té školy chodit, neváhám a už jsem prihalsena. Pokud máš časově možnosti, určitě si toho jdi. Však skončit můžeš kdykoliv, ale nezkusit to by byla blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 10:52

Nevlastnímu bráchovi je 40 a letos si dal přihlášku na VŠ pedagogickou. Má jinou VŠ, ale táhne ho to do školství.

• Citovat
  • Nahlásit
46690
7.3.21 10:52

Jenom s dejepisem si ve skolstvi moc neskrtnes. Na zs na druhem stupni je dotace 2 hodiny tydne, casto to uci neaprobovani jako doplnek do uvazku. Na ss je dejak plne jen na gymplech (podobne jako zsv), zbytek treba jen v prvaku, opet jako doplnkovy predmet.
Kombinace cj-d je typicka pro starsi generaci ucitelu (treba ja), takovych je na skolach mraky, ale pres cejak bys misto chytit mela.
Pokud lpis na dejepisu/zsv vyber si dvojobor s necim, co je zadane, cim zaplnis uvazek. Treba tu cj, aj, m, f, ch, ivt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
žalud
7.3.21 11:03

Jo povalovanda za 2 měsíce práce a 100% platu táhne, že.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 11:11
@žalud píše:
Jo povalovanda za 2 měsíce práce a 100% platu táhne, že.
:lol: tady si někdo asi už v neděli ráno pěkně přihnul ze sklenice…
  • Citovat
  • Nahlásit
46690
7.3.21 11:18
@žalud píše:

kote, ja i ted boucham prescasy 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
žalud
7.3.21 11:38
@matkabagristy píše:
kote, ja i ted boucham prescasy 8)

Na gauči? Tak to máš dobré, to vypadá na 130% platu.

• Citovat
  • Nahlásit
7.3.21 11:46

Nevím jak pedagogika, ale já si dodělávám ve 30 ing na ekonomce. Dálkově se 2 dětmi (1 a 3 roky), automaticky jsem si to rozvrhla od začátku na 3 roky, abych to stihla. A teď už mi zbývají jen státnice. Takže dá se to, naopak bych řekla, že teď, když vím, proč to studuji a mám trochu praxe, tak mi to jde líp, líp chápu souvislosti a hlavně si toho víc vážím a záleží mi na tom. Jdi do toho, studuj, co tě zajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20556
7.3.21 11:47
@žalud píše:

Tak to jdi dělat taky. Jenže to bys na to musel mít vzdělání, viď? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6638
7.3.21 11:48
@žalud píše:

hele a kde učíš? nějak nemám pocit, že by se všichni učitelé povalovali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 11:49

Čeština je na pajdáku jedním z nejsložitějších oborů. Pokud k ní nemáš vztah a nechce se ti číst hordy knih (byl to strašný žrout času…), A vyber něco jiného.
Jak jsi na tom s angličtinou nebo s němčinou?
Být v takovéto pozici, snažila bych se co nejlépe naučit jeden z těchto jazyků, opatřit si certifikáty apod. Na další jazyky máš VŠ, tím pádem by ti mohlo pak stačit pedagogické minimum a jako jazykářka by ses mohla ve škole uplatnit.

• Citovat
  • Nahlásit
žalud
7.3.21 11:54
@janickaIII píše:
hele a kde učíš? nějak nemám pocit, že by se všichni učitelé povalovali

Neučím, vydělávám na plat učitelů a ostatních státních darmožroutů.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní

Kdybych si měla znovu vybírat obor, tak si vyberu výtvarku, tělocvik, zeměpis nebo přírodopis. Hlavně ne čeština, matika, jazyky. S tím je nejvíc práce a nejvíc se po učitelích těchto předmětů dupe, protože přijímačky.

• Citovat
  • Nahlásit
20556

@žalud Tak makej a nezáviď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie