Poradíte?:) Studium medicíny- nultý ročník, SŠZ

3
6.3.21 20:10

Poradíte?:) Studium medicíny- nultý ročník, SŠZ

Zdravím všechny :mavam:
Prosím, poraďte :(. Jsem ve čtvrtém ročníku na Střední zdravotnické škole a přemýšlím, kam na VŠ. Můj tajný sen je medicína, jenže přijímací zkoušky se skládají z chemie, biologie a fyziky, které je na SZŠ oproti gymplu hrozně málo, a není šance, že bych se dostala tento rok. Můj průměr z průměrů koncových vysvědčení 1., 2. a 3. ročníku a pololetního vysvědčení čtvrtého ročníku je 1,37. Chtěla bych se Vás zeptat, zda je to možné vystudovat, i když jsem nebyla zrovna premiant třídy, ale zase vůbec nemůžu říct, že bych nebyla cílevědomá a nedokázala se naučit, naopak. (3.,4. ročník s vyznamenáním). Teď si asi říkáte- nad čím tedy přemýšlím - ať se naučím Ch, B, F a jdu to zkusit, no je to velké rozhodnutí… Vždy mne bavily vědy o přírodě a hlavně v prváku SŠ- Somatologie - biflování, to je moje, zato fyzika byl pro mě takový strašák. Doučování bude stát hodně peněz - to by nebyl problém, chci být ale moudrá, stát nohama na zemi a slyšet upřímné názory lidí, kteří mi mohou pomoci :) Nemá tady někdo zkušenost ( nebo třeba kamaráda/známého) s opravdu Nultým ročníkem - kdy se člověk doučí to co potřebuje? Nultý ročník by mi opravdu pomohl, nejlepší by bylo kdyby bylo vyučování každý všední den. Moc Vám děkuji za každou odpověď, ani nevíte, jak mi tím pomůžete :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5486
6.3.21 20:26

Proč jsi nešla rovnou na gympl?
Jinak jo, jsou sestřičky, co to dokázaly - vystudovat medicínu, ale že by jich bylo nějak moc…to určitě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
6.3.21 20:33
@truelly píše:
Proč jsi nešla rovnou na gympl?
Jinak jo, jsou sestřičky, co to dokázaly - vystudovat medicínu, ale že by jich bylo nějak moc…to určitě ne.

Ve čtrnácti jsem bohužel ještě nevěděla, že budu chtít na medinu :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 20:39

Já v nultým tedy nebyla, ale někteří spokužáci ano a říkali, že jim to moc nedalo. Nespoléhala bych na to, že tě nulták sám připraví. V ročníku jsme 2 sestřičky měli a medicinu zvládly, byly velmi chytré a na SŠ prý premiantky.

• Citovat
  • Nahlásit
272
6.3.21 20:54

Já mám za to, že nultý ročník je o tom, že nemáš status studenta, jinak se ale účastníš výuky i zkoušek s prváky a pokud máš na konci všechny zkoušky, jdeš do druháku s ostanimi a už neplatíš. Zkusit ti můžeš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
6.3.21 20:59
@Daisy86 píše:
Já mám za to, že nultý ročník je o tom, že nemáš status studenta, jinak se ale účastníš výuky i zkoušek s prváky a pokud máš na konci všechny zkoušky, jdeš do druháku s ostanimi a už neplatíš. Zkusit ti můžeš…

Jee tak to se omlouvám, on tomu každý říká nějak jinak, já myslela že bych se teď učila rok Ch, B,F a poté šla a za rok na přijímačky. Akorát nemám nikoho v okolí- kdo by mi poradil, jestli třeba přípravný ročník od NaLékařskou nebo Bmedic, atd.., nebo prostě někoho, kdo je např. Učitel na Střední škole :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
6.3.21 21:02

@Ninka93 asi je to jen hantýrka… a nemáš pak lepší zaplatit si to celoživotní vzdělání nebo jak se to ofico jmenuje a neztratit rok?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 08:55

Myslím, že všechno se dá zvládnout. Jsem maturantka na gymplu a vidím, že sposta mých spolužáků se taky rozhodlo až na poslední chvíli, že se budou hásit na medicínu a teď se to snaží doučit. Stačí si jen sehnat dobré materiály a věřit si. Je jedno z jaké jsi školy. Jasně, že gympláci jsou zvýhodnění, ale to neznamená že ze SŠZ nemáš šanci. Kdyžtak můžu doporučit Xespeed, doplněk stravy, který mi pomáhá teď s učením :D

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat