Stydím se jíst

Anonymní
14.10.21 13:52

Stydím se jíst

Dobrý den, je mi 18, nedostudovala jsem, rodiče mě vyhodili z domu.. Už měsíc bydlím u přítele.. Přítel bydlí s rodiči, mají velký barák, ale je tu jedna věc, stydím se u nich jist, přijde mi to trapný, nechodím do práce, a jim s jejich peněz, (Práci hledám) sobotu a v neděli jim sice chodím pohamat do práce, oni říkají ať si normálně jdu do ledničky, ať normálně jim ze budou rádi, že jsou rádi že si nevybírám.. Ale mě to přijde hrozně blbý u nich jist, :,( příteli sem to řekla, on řekl ať se nechovám jak malá a normálně jim ať si beru co chci…
Nějaká rada prosím, děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1853
14.10.21 13:56

Normálně bych jedla s tím, že bych si rychle našla práci a pak jim zpětně na jídlo přispěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11277
14.10.21 13:57

Najdi si nějakou brigádu a buď jim prispivej nebo si kupuj svoje jídlo, nebo udělej nákup pro všechny. Mě by to bylo taky blbý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8966
14.10.21 13:59

Nejsi náhodou ta, která tu řeší, že neumí vařit a uklízet?
https://www.emimino.cz/…-nic-442510/
Jinak urychleně alespoň na nějakou brigádu, rodiče partnera jsou evidentně velmi hodní a tolerantní. Mimochodem, proč jim tedy v té práci nepomáháš i v týdnu?

Příspěvek upraven 14.10.21 v 14:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.21 13:59

Tyhle úzkosti jsem v tomhle věku měla taky a to jsem třeba byla u přítele jen na návštěvě přes noc a taky jsem se u nich styděla cokoli jíst. Časem se otrkáš. Je mi líto toho, jak se k tobě tví rodiče zachovali.

• Citovat
  • Nahlásit
8966
14.10.21 14:01
@Anonymní píše:
Tyhle úzkosti jsem v tomhle věku měla taky a to jsem třeba byla u přítele jen na návštěvě přes noc a taky jsem se u nich styděla cokoli jíst. Časem se otrkáš. Je mi líto toho, jak se k tobě tví rodiče zachovali.

Otázkou je, jestli nedostudovala, protože ji rodiče vyhodili, nebo jestli ji vyhodili, protože nedostudovala a nehledala si práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7123
14.10.21 14:01
@ontarova.stara píše:
Nejsi náhodou ta, která tu řeší, že neumí vařit a uklízet?
https://www.emimino.cz/…-nic-442510/
Jinak urychleně alespoň na nějakou brigádu, rodiče partnera jsou evidentně velmi hodní a tolerantní.

Vždyť píše, že jim o víkendu v práci vypomáhá a ti rodiče jí nejspíše to bydlení nabídli a nejspíše nečekají, že do pár dnů začne domu nosit výplatu. Vždyť je jí 18, chvilku trvá, než si člověk bez praxe najde práci, zvláště třeba na malém městě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7123
14.10.21 14:02
@ontarova.stara píše:
Otázkou je, jestli nedostudovala, protože ji rodiče vyhodili, nebo jestli ji vyhodili, protože nedostudovala a nehledala si práci.

Ať tak nebo tak, já bych své dítě v 18 rozhodně nevyhodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35421
14.10.21 14:06
@Anonymní píše:
Dobrý den, je mi 18, nedostudovala jsem, rodiče mě vyhodili z domu.. Už měsíc bydlím u přítele.. Přítel bydlí s rodiči, mají velký barák, ale je tu jedna věc, stydím se u nich jist, přijde mi to trapný, nechodím do práce, a jim s jejich peněz, (Práci hledám) sobotu a v neděli jim sice chodím pohamat do práce, oni říkají ať si normálně jdu do ledničky, ať normálně jim ze budou rádi, že jsou rádi že si nevybírám.. Ale mě to přijde hrozně blbý u nich jist, :,( příteli sem to řekla, on řekl ať se nechovám jak malá a normálně jim ať si beru co chci…

Asi vědí, že tě vaši vyhodili a je jim hloupé ti nedat najíst, když nemáš sama peníze. Tu práci si urychleně najdi a najdi způsob, jak dostudovat. Aby ses necítila tak blbě, zapoj se do domácnosti. Tak si to jako odpracuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24964
14.10.21 14:22

Pokud nebydlíte někde na vsi, kde lišky dávají dobrou noc, nebo máte spojení do města, tak si najdi co nejdřív práci, brigádu, a můžeš přispívat do rodinného rozpočtu. Pokud práci hledáš, nemusíš se stydět využít jejich pohostinnost. Nesmíš to samozřejmě přehánět, válet si šunky tři měsíce a nesnažit se, tak už je to moc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5819
14.10.21 14:27
@Anonymní píše:

chápu tě, taky by mi to bylo strašně trapné..
o víkendech jim určitě pomáhej, hlavní otázka je - JEŠTĚ STUDUJEŠ??
pokud ANO (tj. domluvíš se školou - docházku obnovíš i když třeba o rok níže),
tak obratem písemně (mailem) kontaktuj své rodiče s tím, že pokud ti nezačnou vyplácet přiměřené výživné, tak dáváš podnět na soud (kalkulačky výživného dle jejich příjmů najdeš na netu)
pokud ovšem Nestuduješ, tak zásadní priorita je pro tebe najít si Práci (de facto jakoukoliv), abys nebyla příživníkem + obratem vyřeš i sociální a zdravotní (jsi na pracáku?)
Podstatné prostě je, zda studuješ a souvisle se tak připravuješ na výkon povolání / a nebo jen přežíváš u přítele a necháš se živit od jeho rodičů. Rodiče tě vyhodili kvůli škole? Jsi tam nechodila, flákala to?? Jde to obnovit?
Na ÚP by ti jako člověku zcela bez příjmu nevyměřili aspoň dávkou hmotné nouze!?? zajímala ses o to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25165
14.10.21 14:43

Normálně se najez, pokud nemáš finance abys jim to hned zaplatila, tak se angažuj jinak, třeba se nabídni, že všem uvaříš nebo uděláš něco navíc v domácnosti, aby sis to jakoby zasloužila. Jako já ten pocit částečně znám, když sme třeba u manželových rodičů a oni řeknou ber si jako doma, tak si taky neberu jako doma, protože doma bych dávno sežrala všechno na co bych přišla :D ale tam je mi blbé je vyžrat. Ale zas něco jíst musíš, tak jim to nějak oplat, najdi si brigádu a příspivej. Asi tam taky nechodíš potmě, smradlavá a čůrat nechodíš ven za křoví, abys jim neudělala třeba škodu na spotřebě vody a elektřiny :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9902
14.10.21 14:43

Si nedovedu představit vyhodit dítě z domu 8o co by muselo tak hrozného udělat?!ty jim to vracíš tak že jim pomáháš v práci alespoň mas snahu…Práci určitě najdeš je jí dost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8966
14.10.21 14:59
@Annabela11 píše:
Si nedovedu představit vyhodit dítě z domu 8o co by muselo tak hrozného udělat?!ty jim to vracíš tak že jim pomáháš v práci alespoň mas snahu…Práci určitě najdeš je jí dost

Já sice také ne, ale..neznáme ty okolnosti. Já bych trvala na pokračování ve studiu a nalezení alespoň brigády, pokud by školu kvůli svému prospěchu či nechuti nedodělala. Jen tak bych své dítě doma pauzírovat nenechala. Pokud by moje dítě nehodlalo pokračovat ve studiu, dala bych mu čas, aby si přes prázdniny našlo práci s tím, že od září/října očekávám příspěvek na domácnost. Co si o tom kdo myslí, to je mi celkem jedno.
Nějak moc nepředpokládám, že je běžné dítě před dokončením školy, pokud řádně studuje (ať už s jakýmikoliv výsledky), vyhodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat