Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Ahoj holky, chci se zeptat jsem 11dní po porodu a dneska mám nějaký tlak jak jsou stydké pysky spíš bolest je to normální? A taky se chci zeptat na očistky jdou ze mě pořad takové kousky ale krvácení normální u prvního dítěte si to už nepamatuji ![]()
Abych pravdu řekla, já asi tuhle bolest, co popisuješ, mám ještě půl roku po porodu, obzvlášť po nějaký námaze ![]()
Očistky máš zřejmě v pořádku, jsi ještě krátce po porodu.
@ottla píše:
Abych pravdu řekla, já asi tuhle bolest, co popisuješ, mám ještě půl roku po porodu, obzvlášť po nějaký námaze
Očistky máš zřejmě v pořádku, jsi ještě krátce po porodu.
To jo já dneska dost chodila tak to je asi tím
a když si sednu na wc nebo se v dřepu sprchuju ve vaně spodek tak to tlačí jako prase ![]()
No mě už to celkem štve. Připadá mi, že nikdo z okolí nic takový nezná a ani neví za pár měsíců, že rodili.
Ty jsi fakt krátce po porodu, ale já už bych měla být OK ale ten spodek, prostě není to ono:(
@ottla píše:
No mě už to celkem štve. Připadá mi, že nikdo z okolí nic takový nezná a ani neví za pár měsíců, že rodili.
Ty jsi fakt krátce po porodu, ale já už bych měla být OK ale ten spodek, prostě není to ono:(
A dr si to neříkala?
To je normální, taky jsem to měla, připadalo mi, že mi děloha vypadne spodkem ven. To jsou povolené svaly pánevního dna, stačí na ně cvičit - stahovat jako když chceš zadržovat čůrání, 10× za sebou, stačí jednou denně. Po pár dnech to bude lepší ![]()
AHOJ HOLKY, presne co popisujete mam cas od casu taky!! Jsem 2 a pul mesice po porodu. Ja mam bolest nekdy v noci, ze nemuzu spat a ted spis hlavne pri curani. Spis uplne nahore. K doktorovi se chystam, tak mi asi k tomu neco rekne…pocitam, ze je to zpusobene velkym tlakem, kdyz dite prochazelo.
Kadopadne to obcas dost boli, ze mam problem dojit si na malou ![]()
@verunka84 je to normální, jsi ještě krátce po porodu, přejde to. Jak je psáno výše, je dobré cvičit svaly pánevního dna. A ty očistky jsou taky v pořádku, ze mě šly kousky skoro 3 týdny po porodu…
@verunka84 píše:Říkala jsem to gynekologovi, ale z jeho pohledu žádný problém nevidí.
A dr si to neříkala?
Prosím anonym, dost intimní záležitost ![]()
Mám 4 týdny po porodu a při holení spodku jsem si všimla změny na vagíně. Vždy jsem měla malé stydké pysky takové „vygajdané“ šly vidět, přečnívaly přes ty vnější, když jsem se normálně postavila před zrdcadlo. teď mi přišly hodně schované uvnitř. A včera po holení jsem se divila, že se nemůžu snadno oholit jako dřív. Vždy jsem ten jeden „natáhla“ a oholila a teď jsem si je nemohla ani chytnout trošku mě to tam štípalo, jako když se pořežete a při skoumání zrcadlem jsem si všimla jizvy podél toho pysku (ježiš to zní divně
) Prostě vypadá to, jako by to někdo „upravoval“ Jsem po císařském řezu, tak je to nemožné, ale kde se ty pysky poděly? Nic nepřečnívá a při pohledu do zrcadla vypadám jako malá holka ![]()
Těch změn je na těle po porodu hodně. Myslím si, že máš spodek zavodněný, překrvený a velké pysky jsou zduřelejší. Pozvolna se to vrátí k normálu.
@Anonymní píše:
Prosím anonym, dost intimní záležitost
Mám 4 týdny po porodu a při holení spodku jsem si všimla změny na vagíně. Vždy jsem měla malé stydké pysky takové „vygajdané“ šly vidět, přečnívaly přes ty vnější, když jsem se normálně postavila před zrdcadlo. teď mi přišly hodně schované uvnitř. A včera po holení jsem se divila, že se nemůžu snadno oholit jako dřív. Vždy jsem ten jeden „natáhla“ a oholila a teď jsem si je nemohla ani chytnout trošku mě to tam štípalo, jako když se pořežete a při skoumání zrcadlem jsem si všimla jizvy podél toho pysku (ježiš to zní divně) Prostě vypadá to, jako by to někdo „upravoval“ Jsem po císařském řezu, tak je to nemožné, ale kde se ty pysky poděly? Nic nepřečnívá a při pohledu do zrcadla vypadám jako malá holka
Taky se mi po císařském řezu " tratily", po čase se vše veatilo do původního stavu
Ale už si nepamatuju jak dlouhou to trvalo, ale žádnou jizvu tam nemám