Je možné omezit styk dítěte s nemocnou osobou?

Anonymní
22.2.21 11:05

Styk ditete s labilni osobou

Zdravim vsechny a prosim o anonym, jedna se o citlive informace v ramci rodiny. Pokusim se byt co nejvice strucna - muz (rikejme mu Honza) ma zenu a dvoulete dite. Nasel si milenku, chvilku to tahl s obema, nakonec od zeny odesel a odstehoval se za milenkou. Nyni se chystaji resit soudne upravu styku s ditetem. Matka nechce, aby styk probihal za pritomnosti milenky - milenka v nedavne minulosti uvazovala o sebevrazde. Dukazy k dispozici jsou - zpravy kamaradkam (ze se zabije, uvahy, zda bude lepsi ziletka ci prasky, apod). Prihledne soud v tomto pripade k zadosti matky, aby pri styku ditete s otcem nebyla pritomna tato zena? Ci muze naridit prezkoumani dusevniho stavu dane osoby?
Za pripadne zkusenosti budu vdecna.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8669
22.2.21 11:07

Upravuje se styk s otcem. Nikoli jeho přítelkyni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2596
22.2.21 11:09

Dítě bude s otcem a ten si snad může s dítětem dělat co uzná za vhodné. Teda aspoň doufám. Nejde jí o žádnou sebevraždu v minulosti, ale chce prostě dělat zle..to je taková klasika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9064
22.2.21 11:10

Jako, že by soud napřed vždycky schvalovat přítelkyně toho muže? :think: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17073
22.2.21 11:13

Dětem nic takového nevadí, pokud z toho matka matka nedělá téma. To že ti někdo pomlouvá milenku tvého muže, fakt neříká nic o tom, jaký je ona dotyčná člověk a jak funguje s dětmi.

To že se jí nepopdařilo zatím srovnat s tím, že se rodina rozpadla je její věc- démonizovat otcovu partnerku je debilní nápad.

Jestli se jeste schopní s otcem svého dítěte dohodnout (tedy ta fiktivní osoba), tak se domluvt s mediátorem (leppší by bylo probrat to v rodinné poradně, ale to je pro tebe nejspíš zatím moc náročný krok).

Čím větší peklo a obstrukce budeš partnerovi dělat, tím hůř ublížíš svému dítěti. Tvoje dítě je z 50 % jeho otec, to jaký vzládneš udržet vztah k otci, podle toho se bude tvoje dítě vztahovat samo k sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9971
22.2.21 11:13

To je dobrej vtip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 11:17

Není to vtip a ani výjimka. Exka mého partnera přišla s tím stejným - děti mu půjčí pod podmínkou, že se nikdy nesetkají se mnou a nikdy nepůjdou k nám domů. Soud zatím nebyl, jsem zvědavá, co jí na to řeknou. :nevim: a prosím anonym, ona tu má špeha a už jednou jsem z toho měla peklo.

• Citovat
  • Nahlásit
25220
22.2.21 11:35

A když si matka dítěte najde přítele, který kdysi taky uvažoval o sebevraždě, tak to bude v pořádku? Zájmy dítěte jsou vždy nad zájmy zahořklých, opuštěných matek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16498
22.2.21 11:53
@Anonymní píše:
Zdravim vsechny a prosim o anonym, jedna se o citlive informace v ramci rodiny. Pokusim se byt co nejvice strucna - muz (rikejme mu Honza) ma zenu a dvoulete dite. Nasel si milenku, chvilku to tahl s obema, nakonec od zeny odesel a odstehoval se za milenkou. Nyni se chystaji resit soudne upravu styku s ditetem. Matka nechce, aby styk probihal za pritomnosti milenky - milenka v nedavne minulosti uvazovala o sebevrazde. Dukazy k dispozici jsou - zpravy kamaradkam (ze se zabije, uvahy, zda bude lepsi ziletka ci prasky, apod). Prihledne soud v tomto pripade k zadosti matky, aby pri styku ditete s otcem nebyla pritomna tato zena? Ci muze naridit prezkoumani dusevniho stavu dane osoby?
Za pripadne zkusenosti budu vdecna.

Ne, to fakt nemůže… hele, chápu, že každá kvočna bráníme svoje kuřátka, ale tohle dost přeháníš.

Chlap si může za půl roku najít jinou přítelkyni, tak ji taky necháš soudem prolustrovat? :zed: :zed: Soudy jsou tu od toho, aby upravovaly styk s otcem, ne aby zkoumaly duševní stav jeho jednotlivých slečen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 11:58

Mozna jsem mela v uvodnim prispevku vice zduraznit, ze nejsem zadnou ze tri zucastnenych osob. S manzelem jsme spolu a deti nemame. Jedna se o rodinneho prislusnika, za ktereho se zde ptam.
Kazdopadne dekuju za odpovedi, pomohly :)

• Citovat
  • Nahlásit
2596
22.2.21 12:28

Ještě teda dodám, že nejvíc labilně vypadá žena, která se nedokáže smířit s tím, že některé vztahy přestanou fungovat, láska se vytratí a nejlepší řešení je jít od sebe. Dělá hysterické, žárlivé scény a naschvály, místo aby si zachovala důstojnost a snažila se budovat něco nového.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8669
22.2.21 12:33
@Anonymní píše:
Není to vtip a ani výjimka. Exka mého partnera přišla s tím stejným - děti mu půjčí pod podmínkou, že se nikdy nesetkají se mnou a nikdy nepůjdou k nám domů. Soud zatím nebyl, jsem zvědavá, co jí na to řeknou. :nevim: a prosím anonym, ona tu má špeha a už jednou jsem z toho měla peklo.

Už toto je absolutní nesmysl. A pokud muž o ty děti stojí a chce si je brát, tak péči dostane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 12:35

@Cenarius vždyť to je jasný, já z toho mám čurinu. Jen jsem chtěla říct, že zakladatelka není ojedinělý případ :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
64378
22.2.21 13:02

Nepřihlédne.. Styk je určen s otcem, jeho milenka může být přítomna kdykoliv on chce, tohle musí řešit otec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64378
22.2.21 13:04
@Anonymní píše:
Není to vtip a ani výjimka. Exka mého partnera přišla s tím stejným - děti mu půjčí pod podmínkou, že se nikdy nesetkají se mnou a nikdy nepůjdou k nám domů. Soud zatím nebyl, jsem zvědavá, co jí na to řeknou. :nevim: a prosím anonym, ona tu má špeha a už jednou jsem z toho měla peklo.
Že to má blbý, ale nemůže si určovat podmínky.. Twl, jak to tak čtu tak díky bohu za to, že ex od chlapa je sice trošku hloupá, ale kluka si předáváme my 2 a zcela bez problémů, domluvíme se na provozních věcech atd.. A to jako kamarádky fakt nikdy nebudeme :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat