Suchá kůže u tříměsíční holčičky - co na to?

296
10.4.04 20:08

Suchá kůže

Ahoj holky,

mám tříměsíční holčičku a trochu mi dělá starosti její pokožka. Na několika místech má takové suché jakoby strupaté skvrny. Nejsou zarudlé a mám pocit, že ji to ani nijak nesvědí. Jen je to nepříjemné na omak.
Nemám sice žádné zkušenosti s ekzémem, ale řekla bych, že o ten se nejedná. Koukala jsem na diskuzi o atopickém ekzému a na ten to nevypadá. Anička nemá ty skvrny v ohybech, spíš naopak - na zápěstí shora, na kolínku, ramínku.
Natírám jí to dětským krémem od Hádka, ale zatím žádné zlepšení nesleduju. Mám doma kosmetickou vazelínu, tak přemýšlím, jestli bych ji na promaštění neměla vyzkoušet, ale raději se chci nejdřív poradit.
Musím se přiznat, že se mi moc nechce lítat s ní po doktorech, ale na druhou stranu bych nerada něco zanedbala. Jenom se bojím, že na kožním dostaneme spoustu mastiček, které budou stejně k ničemu. Proto se chci nejdřív zeptat na vaši zkušenost.
Děkuju za všechny vaše komentáře a názory.

Lajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
10.4.04 20:15

Ahojky,
tento problém máme také, ovšem i občas ekzém, důležité je promazávat mastným. Z těl.mlék Ti doporučím „Excipial U Lipolotio“.
Evka

• Nahlásit
  • Citovat
405
10.4.04 21:24

Ahoj,
Pavlíček na to taky trpí, a v babycentru o tom taky maminy muvily, promazávám to vazelínou,občas to zmizí a objeví se zas na jiném místě. Snad se to zlepší časem,ke kožaři zatím nepůjdu.
Hana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.4.04 22:02

Ahoj,

dcerka to má taky,
prý je to většinou způsobeno vodou ve které se koupe.
Asi půjde o to jak je čištěná.
Syn to měl také a tak v roce a půl mu to zmizelo a už se znova neobjevilo.

Doporučuji olej do vody na předpis LINOLEA FETT a mastičku Lipobase.

Nikol, Jareček 3r. a 9m. a Vendulka 9m.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
10.4.04 22:11

Ahoj,
mojí Kačce jsou skoro dva roky a problém se suchou kůží má taky, ale jenom v zimě (loni i letos). Na promašťování se nám nejvíc osvědčila Lipobase, která je ovšem jenom na předpis. Jinak nám doktorka doporučila na střídačku promazávat obyčejnou modrou Indulonou a ta nám taky pomáhá. Kromě toho jsou výborné koupele v odvaru z otrub. Zkoušela jsem i Excipial, ale malé nepomohl, hrozně jí po něm zjemněla kůže a bylo to spíš horší než lepší.
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
157
11.4.04 00:05

Ahojky,
nas Honzik tohle presne ted prodelal. Trvalo to asi 2 tydny nez jsme se rozhodli jit k doktorovi a ten nam rekl ze se to detem objevi proste z niceho nic ale neni to nic nakazliveho ani viroveho puvodu. Rekl ze je to nejspis z toho ze ho casto koupeme - ze spatne vody -jak uz to tady nekdo psal. Holt nekde je tvrda voda a ta je dobra na koupani a nekde ne a ta je spatna a tu mame tady my. Predepsal nam hydrokortizon 2% ale v lekarne nam rekli ze uz se 2% nedela tak nam dali 2.5%. Taky nam doktor rekl ze pokud ten 2% zabere rychle tak priste uz mu muzeme dat pouze 1% a ten uz neni na predpis ale da se koupit samosatatne v lekarne. Kazdy den 2× jsme promazali suche mista zacli koupat jednou za 3 dny a vzdy po koupani je dulezite ani chvilicku necekat a hned ho namazat necim. Ja ti bohuzel nemuzu poradit cim protoze ziju v zahranici a tady mi doktor doporucil krem Eucerin nevim jestli se to prodava i u nas doma. Ale tady ho maji bezne v drogerii ale je to na suchou pokozku. Myslim ze kremy co ti tady radi holky uplne staci. Ekzem nam po 4 dnech uplne zmizel. Ale koupat budeme mene casto. A mazat rychle taky protoze je dulezite aby se ten krem rychle vsaknul do pokozky. Ale hydrokortizon uz nepouzivam. Tak jsem snad trosku poradila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
11.4.04 00:13

Jeste jsme zapomnela dodat ze nasemu prckovi jsou 4.5 mesice. To aby ses nebala ten hydrokortizon na tvoje 3 mesicni mimco pouzit. Zkus si koupit ze zacatku ten 1% v lekarne bez predpisu a uvidis jestli to trosku zabira a prestan koupat tak casto. Dej vedet jak to vypada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
11.4.04 10:40

Ahoj,
také mažeme Excipialem U Lipolotio, je to to emulze a myslím, že by Ti ji klidně mohla napsat doktorka na recept, abys ji nemusela hradit celou. Také před každým koupáním a plaváním promaštujeme vazelínou. Na podobné skvrnky jsme používali mastičku z kožního (obsahující kortikoidy v menším množství), ale jakmile jsme ji přestali používat, zase se to zhoršilo, takže byla k ničemu. Můj dojem je takový, že vazelína pomáhá více…
Olejíček od Hádka máme také (heřmánkový). Je výborný, problém je ten, že heřmánek vysušuje, takže bych ho na suchou pokožku nepoužívala.
Do koupele bych přidávala něco mastnějšího nebo koupala kratší dobu, příp sprchovala
Můj syn sprchu miluje:-))
Tak hodně úspěchů!!
Theo a Kryštof 7m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
12.4.04 11:15

Ahoj Lajko,

já mám roční holčičku, která má od malinka úplně stejný problém jako tvoje dcera, měla jsem na to od doktorky všeljaké masti „na zakázku“ z lékárny, i zminovaný Excipial, ale nejvíce se mi osvědčila modrá Indulona (která se ale bohužel špatnš roztírá) ale hlavně Menalind, mají ho v každé lékárně. Důvodem toho vysoušení je pravděpodobně chlorovaná voda. My jsme dost často mimo prahu, kde není chlorovaná voda ale jakmile se vrátíme dcera má po tydnu koupání v pražské vodě suchá místa - hlavně nad loktama a na nožičkách. Po tom Menalindu jí to ale do druhého dne mizí.

Ahoj a hladoučké tělíčko přeje Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1132
12.4.04 18:13

Ahoj Bubino,

pouzivala jsi Menalind krem nebo Menalind mleko?

Dekuji
Pavlina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.4.04 21:45

Ahoj Lajko!
muj syn mel podobne problemy.Nam nepomohla ani Linola, ani excipial lipolotio, ale obycejna modra indulona(Rada nasi pani doktorky).Od te doby je uplne sametovej! Káka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.4.04 21:45

Ahoj,

nase holcicka ma taky problem se suchou kuzi - hrubsi skvrny na kolinkach a loktech, ale nesvedi ji to. Nase MUDr se tvarila, ze je to normalni a dala nam na mazani glycerinovou mast. Nezda se, ze by to pomahalo. Obcas to zmizne, pak se zas objevi.
Tak me ale napada - da se s tim chodit plavat? Zrovna jsem zaplatila novy kurz…

Diky
Ivana

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.4.04 22:20

Pavlino,

používám Menalind krém (Pflegecreme), a opravdu je super.

Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
1089
13.4.04 11:36

Ahoj Ivano,
reaguji na plavání…Myslí, že chodit můžete..Máme vlastně podobný problém, dodržujeme mazání vazelínou suchého místa před plaváním a po .....plus krém , který používáme po koupeli. Chodíme přibližně čtyři měsíce a rozhodně se nic nezhoršilo. Je to dokonce lepší, protože mažeme opravdu před každým kontaktem s vodou..Můžeš určitě použít i modrou indulonu atd. POradila mi to naše instruktorka a funguje to..alespoň u nás ano…
Theo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.4.04 12:27

Ahojky a nezkoušely jste některá radu našich babiček? Promašťovat sádlem? :lol: Já vím není to nic extra, ale aspoň je to 100% přírodní. Já mám velice suchou kůži + atopický ekzém a když je v zimě nejhůř a žádné masti ani krémy nezabírají- namažu ale není to poznat- tak sádlo vám kůži fakt promastí. Nebo taky aspoň ruce namažu olivovým olejem a ponořím do teplé vody… :) No ale nevím jak moc je to vhodné na miminka. Přeji hlaďounkou pleť a usměvavá miminka
Míša

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama