Suchá praskající kůžička na prstech rukou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 13.08.09 20:38
Suchá praskající kůžička na prstech rukou

Holky, fakt nejsem hypochondr, ale nemáte někdo typ na mast, třeba i dělanou v lékárně nebo krém na tyhle potíže? Z neznámých důvodů mám totálně vysušené ruce a na kloubech mi praská kůže, což je FAKT bolestivé :cry: . Díky!

Reakce:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.09 20:41

Bambucky maslo. Krasne promasti kuzi. :?

Maggie_
Kecalka 154 příspěvků 13.08.09 21:00

konopná mast, Linola Fett, Excipial mandlová mast…

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 13.08.09 21:03

Ondřejova mast… (ale nějak se míchá v lékárně, tuším)

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 13.08.09 21:04

jináč ještě Ti dám jednu radu - babskou!!!
natřít ruce olivovým olejem, natáhnout přes ně rukavice a jít spát, a to opakovat několik dní - jenom doufám, že nemusíš v noci přebalovat a kojit nebo krmit- to by s těma rukavicema asi bylo blbý :lol:
Nějaké rady jsem našla i tady

Tykadlo a mně se tohle dělá v zimě, celkem už pravidelně. Takže to řeším třeba i indulonou mazanou na noc a v rukavicích, nebo i vepřovým sádlem. Prostě něčím extrémně mastným (ale bacha zase, aby tě to nepálilo, pokud je to popraskaný hodně)

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 13.08.09 21:10

ahoj
zacalo mi to taky a protoze uz me to hodne bolelo tak jsem si zasla na kozni a je to druh ekzemu.
Zacalo me to zlobit co mam malou,jak se furt cabram ve vode,furt neco umyvam a kremy nepomahaji.
Dala mi masticku a doporucila stale mazat nejlepe modrou indulonou.

tulenice
Echt Kelišová 8793 příspěvků 13.08.09 22:52

Na tohle je nejlepší bezbarvý olej na venkovní dřevěný nábytek od ikea. :lol: :lol: :lol: Měla jsem tento problém taky. Koupili jsme si zahradní nábytek. Dle návodu jsem ho natřela tím olejem (bez rukavic) a suchá kůže praskající do krve odešla a zatím se nevrátila. Doba aplikace celkem tak jeden den (prostě než jsem to všechno natřela a poutírala hadrem nevstřebané kapičky oleje 8) ), účinek velice rychlý. :wink: Ve vodě se máchám furt stejně… 8)

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 14.08.09 00:35

Já na to používám Lipobase krém, bohužel je na předpis (nechápu proč), předepisuje ho dětská doktorka pro malýho, má lehce atopickou kůži, občas hodně suchou, asi jako já, taky to mívám na rukou jako ty. Lipobasi mi před pár lety předepsala kožařka, krom toho mi doporučila volně prodejný Repair krém, dá se koupit v 8-gramovém balení na zkoušku. Obecně platí promastit něčím neparfémovaným, ale každému taky nemusí sednout vše.
Zhoršuje se to s únavou, nevyspáním… teda alespoň mně.
A i když to zmizí (dočasně), tak používám neparfémované krémy (nejradši Lipikar od La Roche-Posay, těch 400ml s pumpičkou vydrží dost dlouho jako krém na ruce). Všechno kupuju v lékárně (internetové, protože už vím co).

tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 14.08.09 06:22
Zlatuska píše:
jináč ještě Ti dám jednu radu - babskou!!!
natřít ruce olivovým olejem, natáhnout přes ně rukavice a jít spát, a to opakovat několik dní - jenom doufám, že nemusíš v noci přebalovat a kojit nebo krmit- to by s těma rukavicema asi bylo blbý :lol:Tykadlo a mně se tohle dělá v zimě, celkem už pravidelně. Takže to řeším třeba i indulonou mazanou na noc a v rukavicích, nebo i vepřovým sádlem. Prostě něčím extrémně mastným (ale bacha zase, aby tě to nepálilo, pokud je to popraskaný hodně)

Zlatuško, tuhle metodu aplikuju už pár dní a nocí. Ráno mám ruce heboučké jak Vojtíškovu prdelku. Bohužel to chce asi silnější kalibr :roll: . Díky!

tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 14.08.09 06:24
Taminka píše:
ahoj
zacalo mi to taky a protoze uz me to hodne bolelo tak jsem si zasla na kozni a je to druh ekzemu.
Zacalo me to zlobit co mam malou,jak se furt cabram ve vode,furt neco umyvam a kremy nepomahaji.
Dala mi masticku a doporucila stale mazat nejlepe modrou indulonou.

Taminko, já jsem na to taky nikdy netrpěla, až teď poslední půlrok. Taky jsem si to dávala do souvislosti s prckem a „provozem“ kolem něho :). Tak díky.

tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 14.08.09 06:27
tulenice píše:
Na tohle je nejlepší bezbarvý olej na venkovní dřevěný nábytek od ikea. :lol: :lol: :lol: Měla jsem tento problém taky. Koupili jsme si zahradní nábytek. Dle návodu jsem ho natřela tím olejem (bez rukavic) a suchá kůže praskající do krve odešla a zatím se nevrátila. Doba aplikace celkem tak jeden den (prostě než jsem to všechno natřela a poutírala hadrem nevstřebané kapičky oleje 8) ), účinek velice rychlý. :wink: Ve vodě se máchám furt stejně… 8)

Ty jo, Tulenice! To je ovšem velká alternativa :lol: :lol: :lol: . Nechám si to v zásobníku jako nejzašší řešení! Dík.

tulenice
Echt Kelišová 8793 příspěvků 14.08.09 08:36
tykadlo píše:
tulenice píše:
Ty jo, Tulenice! To je ovšem velká alternativa :lol: :lol: :lol: . Nechám si to v zásobníku jako nejzašší řešení! Dík.

si kup jen ten olej za stovku nač kupovat nábytek :lol: :lol: :lol: , den dva si s ním občas potírej ruce, návod je myslím na tom oleji pod nálepkou. Pořád nemám potřebu se čímkoliv mazat…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Milion donesla v igelitce do baru! Svědek vypověděl, jak Řepka prodával auto, které mu nepatřilo

Ostře sledovaný soud s bývalým fotbalovým reprezentantem Tomášem Řepkou (44)... číst dále >

Pánové, těšte se: V ženské formuli 1 bude závodit bývalá playmate!

Fanoušci rychlých strojů si mohou mnout ruce. Formule 1 totiž oznámila, že... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >