Suché červené fleky u miminka

1032
25.4.20 11:16

Suché červené fleky u miminka

Ahoj holky, malá má 2 a půl měsíce, a už 3ti den má na tělíčku červené suché fleky. Přijde mi že se to zhoršuje, zatím to má hlavně na břichu, boku, zádech, na obou spáncích a na krku pod vlásky. Mažu to dětským olejíčkem. Nebýt těch spánku tak si myslím že to má třeba z nějakého bodyčka protože pod plenkou to nemá. Nevíte co by to mohlo být? K Dr, půjdu v pondělí. Hlavně mi holky řekněte že to není atopický ekzém :,( jinek, papa pořád to samé mléko, Peru taky pořád v tom samém a co se koupání týče tak taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10950
25.4.20 11:24

Olejickem nemaz, ten je úplně k ničemu, spis vysusuje. Můj malej měl teď něco podobnyho a ještě trošku víc kakal, ale je teda kojeny a doktorka řekla abych vysadila mlíko a hned se mu to spravilo. Takže možná alergie. Na mazání doporučuji z lékárny Dexeryl je i na aropickou pokožku a máme ho v rodině vyzkoušeny. Koupat jen 1× týdne než se to nezlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1826
25.4.20 11:27

Radši bych to ničím nemazala, ať se to zbytečně nedráždí a jestli to má déle, tak nejlepší zajít k doktorovi nebo ho kontaktovat a poslat fotky, jestli to pozná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
25.4.20 11:28

Vypadá to na atopak :think:. Spíš se mi nelíbí to prokrvení těch rukou jak jsou mramorové a břicho. Nemá horečku? Tohle mají moje děti když mají zimnici při horečce. Zkus namazat klasickým bepahneten… Ten u dětí vždy zabral. Ale k doktorce určitě skoč

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
25.4.20 11:29
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2828
25.4.20 11:33

Uplne laicky bych rekla, ze atopicky exem ne…olejockem bych to take nemazala…je to suche, nebo mokvave? Mas pocit, ze to svedi nebo boli? Vynechala bych uplne avivaz, jestli pouzivas, na lozni pradlo, rucniky, plenky, obleceni..na vsechno… nase mimco melo takovou vyrazku, kdyz jsem ji oblikla jedno body z kramu, ktere jsem pred tim zapomnela vyprat :zed: pomohl krem od uriage, ale nemelo to na obliceji… muzes take zkusit repikovy caj, ale hodne vysusuje, takze pak bych treba vecer namazala bephantenem masti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
25.4.20 11:34

Děkuji holky, v pondělí s ní skočím k Dr. @lampicka11 Horečku nemá, a ty ručičky i nožičky má pořád když ji převlékám, koupu, prostě když je svlečená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
25.4.20 11:39

@Melodie91 Suché, uprostřed těch fleku se loupe kůže. Neřekla bych že by jí to svedelo nebo bolelo. Na prani už od narození používám batole gel, nic víc. Jediné co mě napadá, tak jsem nedávno přidala do pračky Vanish na skvrny na pleny, takže je klidně možné že tam měla i bodyčko. A na koupání používám HiPP, mýdlo i tělový krém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2030
25.4.20 12:36

@Lucie1906 Zkus ji pri každém přebalování namazat modrou indulunou, ty flicky, a treba 2-3 dny nekoupat. Olejicky jsou podle me na prd, voda vysusuje, takze pokud je to suche, ta voda to jen zhoršuje.
Edit: a dale-zkus omezit veskerou chemii, co davas ve vaně. Miminko nepotrebuje zadne mydlo, ani olejicky. My mame 14 mesicni dvojcata a hrozně dlouho jsme myli jen vodou, po koupani jsme je ničím nemazali. Jen v roce mel jeden podobné červené flicky a na radu doktorky jsem 3×denne mazala tou indulonou a koupala každý 3.den. Zadecek denně jen pod kohoutkem a do par dni bylo po flecich a nevratilo se to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
677
25.4.20 12:49

Ja bych zacala pouzivat treba Linolu jak do koupele tak na mazani.nam na atopak u alergie pomohla..a mozna fenistil kapy, pokud svedi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5509
25.4.20 13:47

Kojená není vůbec? Teď bych místo olejíčku dával nějakou inertní mast bez přísad, celkově bych vyzkoušel Fenistil kapky (2 kapky / kg tělesné hmotnosti / den - rozděleně do 3 denních dávek). Atopický ekzém může mít variabilní klinický obraz, uvidí se dle průběhu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
25.4.20 13:52

@Doctus Ne není, je plně na UM. Interní mast bez přísad? Například jakou? Vůbec se v takových věcech nevyznám. (Mám první dítě ). Myslíte že bych v pondělí radši měla navštívit lékaře?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5509
25.4.20 17:10

@Lucie1906
Třeba klasickou indulonu. Pokud se to nezlepší, kontaktujte praktického lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
25.4.20 17:59

@Doctus Dobře, děkuji moc 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2828
27.4.20 15:42
@Lucie1906 píše:
@Melodie91 Suché, uprostřed těch fleku se loupe kůže. Neřekla bych že by jí to svedelo nebo bolelo. Na prani už od narození používám batole gel, nic víc. Jediné co mě napadá, tak jsem nedávno přidala do pračky Vanish na skvrny na pleny, takže je klidně možné že tam měla i bodyčko. A na koupání používám HiPP, mýdlo i tělový krém.

Byli jste u doktora, nebo se to zlepsilo? Ja se bojim u male take exemu, u nas to maj v rodine snad vsichni.. :roll: jinaknam se osvedcilo nejvic urriage bebe, mam od nich vsechno a neni to o moc drazsi, nez vsechny hippy a sebamedy… ted skoro v roce obcas hipp pouziju, ale spis jen ten uriage a do vany weleda mesickovou koupel, je prorodni, hezky voni a nemusi se oplachvat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat