Reklama

Sušička jede, ale nesuší :-(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineLenkaN26
Závislačka 3994 příspěvků 14.02.17 13:57
Sušička jede, ale nesuší :-(

Ahoj dámy, píši zda nemáte některá zklušeno¨st s tím, že by vám sušička normálně jela - točí se, hučí jako obvykle, ale prádlo neusuší. Jde mi o to, zda mám volat opraváře nebo se rovnou poohlédnout po jiné. Tedy aby oprava nevyšla na víc jak polovinu ceny nové. Tahle má 7 let tak by myslím ještě chvíli posloužit mohla, ale…

Díky moc za rady a zkušenosti.

Reklama

Reakce:

nani77
Kecalka 405 příspěvků 14.02.17 14:02

Není zaseknutý jen konkrétní program? Zkusila jsi to dát na jiný? Když ji po dokončení otevřeš, je prádlo teplé? Není plný zásobník na vodu?

renata123
Kecalka 109 příspěvků 14.02.17 14:05

Měli jsme stejný problém, i u podobně staré sušičky. Volali jsme opraváře a příčina byla v tom, že byla vodním kamenem zanesená čidla v bubnu pračky (čidla jsou prý rozeseta po té vnitřní nerezové ploše bubnu). Jak jsme sušičku používali spoustu let a v prostředí s tvrdší vodou, tak se čidla zanesla (je to poznat tak, že vnitřek sušičky „zmatní“). Čidla proto nerozpoznala, že je prádlo stále mokré.

Oprava spočívala v tom, že opravář vzal hadr namočený do hodně koncentrovaného roztoku octa a buben s ním vevnitř vytíral. Plus vzal jemný smirgl papír a „obrousil“ s ním vnitřek bubnu. Když jsme to viděla, tak jsem se o sušičku bála a tomuto způsobu „opravy“ moc nevěřila, ale fakt to pomohlo - suška opět suší jako dřív, je to už několik měsíců.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27225 příspěvků 9 inzerátů 14.02.17 14:06

@LenkaN26 a hřeje? Je to prádlo horké? Nemáš třeba zapnuté nějaké nastavení, třeba vyšší procenta vlhkosti nebo tak něco? Zkoušela jsi jiný program?

nani77
Kecalka 405 příspěvků 14.02.17 14:07

@renata123, díky za poučení, už vím, co mě za pár let čeká :-) Také máme velmi tvrdou vodu.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27225 příspěvků 9 inzerátů 14.02.17 14:09
@nani77 píše:
@renata123, díky za poučení, už vím, co mě za pár let čeká :-) Také máme velmi tvrdou vodu.

máme taky hodně tvrdou vodu, sušička suší už devět let, ale tohle se nám zatím nestalo… uvnitř je lesklá pořád stejně… tak nás to doufám nečeká :D

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15528 příspěvků 14.02.17 15:02

@renata123 Dobrá zkušenost :palec: My máme sušičku čerstvě, ale je fajn vědět, co se může časem stát a jak to řešit.

ladule1
Nadpozemská drbna 25025 příspěvků 14.02.17 15:51

Nám odešlo tepelné čerpadlo, naštěstí v záruce. Prádlo nebylo dosušené a trochu vody vyteklo na podlahu.
Kamarádce nesušila a příčinou byl zanesený nějaký vnitřní filtr. Oprava 2 tis.
A švagrová si zanesla sušičku aviváží po 2,5 letech. Oprava 8 tis.Ale nevím co přesně tam opravoval.

Závislačka 3994 příspěvků 14.02.17 16:16

Právě, že nehřeje. Prádlo je studené :-(

nostress
Extra třída :D 12872 příspěvků 14.02.17 16:20
@ladule1 píše:
Nám odešlo tepelné čerpadlo, naštěstí v záruce. Prádlo nebylo dosušené a trochu vody vyteklo na podlahu.
Kamarádce nesušila a příčinou byl zanesený nějaký vnitřní filtr. Oprava 2 tis.
A švagrová si zanesla sušičku aviváží po 2,5 letech. Oprava 8 tis.Ale nevím co přesně tam opravoval.

Jak si zanesla sušičku aviváží? Tomu nerozumím. :nevim:

ladule1
Nadpozemská drbna 25025 příspěvků 14.02.17 16:31
@nostress píše:
Jak si zanesla sušičku aviváží? Tomu nerozumím. :nevim:

Prý se nemá používat aviváž, že udělá nějaký film a sušička se pak ničí.
Bez aviváže!

„Při praní prádla, které pak dáte do sušičky, nemusíte používat aviváž, protože i tak se nadýchá a změkčí. Pokud si bez aviváže nedovedete praní představit, pak rozhodně dodržujte dávkování doporučené výrobcem. Bohužel mnoho lidí má tendenci dávkovat změkčující přípravky ve větší míře, než je potřeba, což může způsobit zanášení sušičky,“ říká Kateřina Pavelková z firmy BSH domácí spotřebiče s. r.o.

Některé návody k obsluze sušičky dokonce aviváž zcela zakazují – ucpává totiž velmi jemné otvory ve filtru textilních vláken. Zhoršuje se tak cirkulace vzduchu, sušička ve výsledku hůř suší a dokonce se i ničí.

nostress
Extra třída :D 12872 příspěvků 14.02.17 16:55
@ladule1 píše:
Prý se nemá používat aviváž, že udělá nějaký film a sušička se pak ničí.
Bez aviváže!

„Při praní prádla, které pak dáte do sušičky, nemusíte používat aviváž, protože i tak se nadýchá a změkčí. Pokud si bez aviváže nedovedete praní představit, pak rozhodně dodržujte dávkování doporučené výrobcem. Bohužel mnoho lidí má tendenci dávkovat změkčující přípravky ve větší míře, než je potřeba, což může způsobit zanášení sušičky,“ říká Kateřina Pavelková z firmy BSH domácí spotřebiče s. r.o.

Některé návody k obsluze sušičky dokonce aviváž zcela zakazují – ucpává totiž velmi jemné otvory ve filtru textilních vláken. Zhoršuje se tak cirkulace vzduchu, sušička ve výsledku hůř suší a dokonce se i ničí.

Děkuji za info.To jsem nevěděla. No sušička zatím fachá. :)

ladule1
Nadpozemská drbna 25025 příspěvků 14.02.17 17:03
@nostress píše:
Děkuji za info.To jsem nevěděla. No sušička zatím fachá. :)

Rádo se stalo.
Já si to tedy přečetla a nepoužívám. Ale švagrová mi tvrdila, že je to blbost, že ji normálně používá, tak jí to opravář vysvětlil.
To prádlo je z ní fakt měkké, tak to potřeba není. A když chci nějakou vůni, tak používám takový gel z DM, z té jejich řady. A krásně to voní.

Mišuláček
Nováček 1 příspěvek 17.02.17 17:10

Dobrý den, taky jsme měli problém se sušičkou. Běžela normálně, jen na konci sušení jsme místo suchého prádla vytáhli perfektně umotaný válec, sotva to šlo rozmotat. Prádlo bylo samozřejmě mokré a zatuchlé, ať jsme tam dali cokoliv, spodní prádlo nebo ručníky, vždycky to dopadlo stejně. V servisu nám řekli. že funguje prefektně, nic jí nebylo, ale pár dní si ji tam nechali. Nakonec zjistili, že konstruktér byl nejspíš magor, u tohohle modelu tam výrobce totiž nedával do bubnu žebra. Vůbec nás to nenapadlo, je to naše první sušička… Naštěstí jdou kopit na internetu podobná, tak jsme je tam namontovali a od té doby funguje perfektně.

Závislačka 3994 příspěvků 01.03.17 08:33

Tak holky hlásím, že sušička jede. Můj úžasný mužíček ji rozdělal a zjistil, že se přetavila jedna z topných spirál. Objednal to topné těleso, vyměnil, celou sušičku vevnitř vyčistil, pošteloval a jede skvěle. Ještěže mám doma takového kutila :-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama