Reklama

Spodní dřez

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

formik
Povídálka 40 příspěvků 05.02.17 13:43
Spodní dřez

Dobrý den dámy,

uvažuju o pořízení spodního dřezu (rekonstrukce kuchyně). Máte s ním některá zkušenosti? Chtěla bych mít pracovní desku vykrojenou do čtverce, bez odkapové plochy, protože pracovní desku bych chtěla z kamene a ten by měl nějakou tu vodu navíc snést. Nádobí moc neumývám, mám mičku, takže kvůli pár hrncům se mi zdá odkapová plocha zbytečná.
Máte některá zkušenosti? Rady a tipy? Uvítám jakýkoliv názor, případně co se Vám osvědčilo, co se neosvědčilo… Dřez je na několik let, tak bych nerada udělala blbost :?

Reklama

Reakce:

ZuzaMi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.17 13:48

Nevím jestli chápu správně - chcete prostě dřez bez odkapávače? to je snad normální věc ne? :) jinak - myčka.. praštilo to do očí :mrgreen:

fia80
Závislačka 2958 příspěvků 05.02.17 13:51

Nebo myslíš, že bude dřez zářoveň s tou deskou a nebude mít přesah?

ZuzaMi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.17 13:52

My teda máme takto..

formik
Povídálka 40 příspěvků 05.02.17 14:07

CHtěla bych dřez, katerý je na fotce.

Takhle řešený dřez nemá moc lidí, takže mně zajímá jeho praktičnost - výhody a nevýhody.

Helileli
Závislačka 2745 příspěvků 05.02.17 14:14

Pokud budeš chtít používat kamennou desku jako odkapávací plochu, je potřeba ji pravidelně impregnovat, kámen ti vodu může celkem dost sat, vytváří se pak nehezké fleky.
A i tak bych na tu svou dala raději nějaký odkapávací tácek nebo odkapávací přes dřez, ona ti ta voda může odtéct všude možně po lince, málokterá deska je v dokonalé rovině.

Jinak ale souhlasím s tím, že dřez s odkapávačem je zbytečný, nepoužívám. V podstatě by mi stačil i malý puldrez s vytahovacím hadici na kuchyňské armature, pomocí které bych si napustila vodu do větších nádob.

Jako šílená blbost se ukázalo zavírání špuntů pomocí otočného knoflíku na hraně dřezu, zlatej klasickém gumiček špunt, ten knoflík jen shromažďuje kolem sebe špínu, navíc se po pár letech rozbil.

formik
Povídálka 40 příspěvků 05.02.17 15:38
@Helileli píše:
Pokud budeš chtít používat kamennou desku jako odkapávací plochu, je potřeba ji pravidelně impregnovat, kámen ti vodu může celkem dost sat, vytváří se pak nehezké fleky.
A i tak bych na tu svou dala raději nějaký odkapávací tácek nebo odkapávací přes dřez, ona ti ta voda může odtéct všude možně po lince, málokterá deska je v dokonalé rovině.

Jinak ale souhlasím s tím, že dřez s odkapávačem je zbytečný, nepoužívám. V podstatě by mi stačil i malý puldrez s vytahovacím hadici na kuchyňské armature, pomocí které bych si napustila vodu do větších nádob.

Jako šílená blbost se ukázalo zavírání špuntů pomocí otočného knoflíku na hraně dřezu, zlatej klasickém gumiček špunt, ten knoflík jen shromažďuje kolem sebe špínu, navíc se po pár letech rozbil.

Děkuju. Ještě se zaptám, jakou kuchyni máte? Myslím jestli máte značkovou, nebo jste si nechala dělat na zakázku…
Chtěla bych si pořídit linku z Ikey, ale ta nenabízí spodní dřezy, takže nevím, jak řešit skříňku pod dřez. Tuším, že i skříňka pod spodní dřez musí být speciální?

Helileli
Závislačka 2745 příspěvků 05.02.17 15:45

@formik já mám ikeu, pravý kámen z kamenictví a klasického nerezaví s odkapávací plochou. Teď už by se mi též líbilo mít to jako na té fotce, ale bohužel jsem tehdy nevěděla, že něco takového jde, nemluvě o tom, že jsem se horko těžko ubránila dvojdrezu. Holt někdy příště no :think:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama