Sušička na rozdvojku

37
12.1.20 12:16

Sušička na rozdvojku

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jak máte napojenou sušičku na prádlo zásuvky. Mám dvojzásuvku, do které bych potřebovala napojit sušičku na prádlo, mikrovlnku a fontánu pro kočku. Přemýšlím, že bych dala mikrovlnku nebo sušičku přes rozdvojku spolu s fontánou a druhý spotřebič (buď mikrovlnku nebo sušičku) do té druhé zásuvky, ale bojím se, aby mi to nevyhazovalo jističe nebo se to dokonce neodpálilo. Preci jen mikrovlnka a sušička asi nemají zrovna nejmenší odběr. Nebo ještě mě napadlo dát prodlužovák s přepěťovou ochranou, ale v návodu píší, že by to mělo být přímo v zásuvce. Můžete mi prosím poradit?
Jak to máte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

12.1.20 12:31

No zkus to a uvidis. Od toho mas jistic aby vypnul kdyz toho bude moc. Imho kdyz nebudes pouzivat susicku a mikrovlnku soucasne tak to bude ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47517
12.1.20 12:36

Ja mam od rijna susicku v pracovne a mame ji na prodluzce. Uz zrusila druhou prodluzku. Susicka je tam provizorne. Pujde jinam, kde bude na pracce.
Cekam, az si udela elektrikar cas a musi predelat zasuvku, aby pracka i susicka mela svoje.
Evidentne to neni ok, jak to mame my provizorne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6849
12.1.20 12:36

Dala bych dohromady, ale nezapínala mikrovlnku a sušičku najednou. Já takhle nezapínám ani sušičku s pračkou v dvojité zásuvce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
12.1.20 12:49

Nedávno jsem řešila něco podobného a sušička nesmí jít do prodlužky ani do rozdvojky, souvisí to nějak s vyšším proudem nebo s čím a časem to ta sušička usmaží. Bratr je elektrikář, vysvětlil mi, že dvojzásuvka nevadí, ale prodlužka nebo rozdvojka ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
12.1.20 12:58
@Adka.L píše:
Nedávno jsem řešila něco podobného a sušička nesmí jít do prodlužky ani do rozdvojky, souvisí to nějak s vyšším proudem nebo s čím a časem to ta sušička usmaží. Bratr je elektrikář, vysvětlil mi, že dvojzásuvka nevadí, ale prodlužka nebo rozdvojka ano.

A mikrovlnka? že bych dala mikrovlnku společně s fontánou do rozdvojky, to celé do zásuvky a sušičku přímo do té druhé zásuvky v té dvojzásuvce?
Usmaží to ten prodlužovák nebo spotřebič? Nerada bych aby to schytal spotřebič.
Ani mikrovlnku nemůžu dát na prodlužku nebo rozdvojku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1182
12.1.20 13:07

Záleží taky na jističi. Buď to udrží nebo ne. Já mám v rozdvojce ledničku a pračku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1182
12.1.20 13:07

@Kitia1 a jak by se to mělo smažit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3694
12.1.20 13:25

Ty jo to jsem nikdy neslysela ze susicka nesmi do prodluzovacky.Mame v koupelne pracky i susicku v rozdvojce a peru a susim soucasne a dobry.Driv jsme meli susicky v prodluzce a taky v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
12.1.20 13:27
@Petula306 píše:
@Kitia1 a jak by se to mělo smažit?

Jesti by třeba nemohly vyhořet jističe nebo spotřebič

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
40200
12.1.20 13:28
@Kitia1 píše:
A mikrovlnka? že bych dala mikrovlnku společně s fontánou do rozdvojky, to celé do zásuvky a sušičku přímo do té druhé zásuvky v té dvojzásuvce?

Hele a je nutny mit tu fontanu pro kocku pořád zapojenou? Neslo by ji vypojit kdyz treba budes sušit pradlo? Nebo ohřívat v mikrovlnce tak ji aspon vypnout.. Ale jinak mikrovlka ti jeden tak dve a pul minuty kdyz ohřívaš, susicka nekolik hodin.. Takže za me jasná volba :nevim: Navíc mikrovlnka nestoji tisice kdyby něco

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
12.1.20 13:35
@Kitia1 píše:

To bude asi nejlepsi mozne reseni.

Na stitku pristroje nebo v navodu k obsluze najdete udaj o prikonu napr.
Příkon (W) 700

Mikrovlnka muze mit cca 1500 W, susicka cca 1800 W, fontanka odhadem 150 W.
Pokud prikony rozdelime tak, aby kazda sekce dvojzasuvky byla zatizena priblizne stejne, vyjde nam v jedne sekci dvojzasuvky mikrovlnka plus fontanka1650 W s rozdvojkou nebo prodluzovackou, a v druhe sekci susicka 1800 W.

Zasuvky jsou obvykle staveny na proud 16 Amperu,230 Voltu, coz je celkovy mozny prikon spotrebice 3680 W, nedoporucuji vyuzivat na max.

Prikon Vasich spotrebicu si zjistete podle vyse uvedeneho, v provozu si zkontrolujte, zda se zasuvka nebo prodluzovacka znatelne nehreje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
12.1.20 13:47
@a12 píše:
Hele a je nutny mit tu fontanu pro kocku pořád zapojenou? Neslo by ji vypojit kdyz treba budes sušit pradlo? Nebo ohřívat v mikrovlnce tak ji aspon vypnout.. Ale jinak mikrovlka ti jeden tak dve a pul minuty kdyz ohřívaš, susicka nekolik hodin.. Takže za me jasná volba :nevim: Navíc mikrovlnka nestoji tisice kdyby něco

Ona ta fontana nemá vysoký odběr spíš se trochu bojím dát do té dvojzásuvky mikrovlnku i sušičku, navic je ta dvojzásuvka udělaná tak, že když připojím horní kabel, tak mi překáží tomu dole, že se tam vlastně pořádně nestrci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
12.1.20 13:54
@spetrs píše:
To bude asi nejlepsi mozne reseni.

Na stitku pristroje nebo v navodu k obsluze najdete udaj o prikonu napr.
Příkon (W) 700

Mikrovlnka muze mit cca 1500 W, susicka cca 1800 W, fontanka odhadem 150 W.
Pokud prikony rozdelime tak, aby kazda sekce dvojzasuvky byla zatizena priblizne stejne, vyjde nam v jedne sekci dvojzasuvky mikrovlnka plus fontanka1650 W s rozdvojkou nebo prodluzovackou, a v druhe sekci susicka 1800 W.

Zasuvky jsou obvykle staveny na proud 16 Amperu,230 Voltu, coz je celkovy mozny prikon spotrebice 3680 W, nedoporucuji vyuzivat na max.

Prikon Vasich spotrebicu si zjistete podle vyse uvedeneho, v provozu si zkontrolujte, zda se zasuvka nebo prodluzovacka znatelne nehreje.

Pokud bych to měla takto zapojeno (v rozdvojce mikrovlnku a fontánu, v druhé zasuvce sušičku a opouštěla bych každé zvlášť, tak by to nebyl problém? Omlouvám se, ale vůbec temto věcem nerozumím :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1182
12.1.20 13:56

Tak od toho je přece ten jistič, že rozpojí obvod při přepětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama