Sušička LG vs AEG

37
8.1.20 02:00

Sušička LG vs AEG

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti se sušickami prádla zn. LG a AEG
Přemýšlím nad koupí sušicky a rozhoduji se mezi dvěma typy, konkrétně značka LG RC81U2AV3W a druhá značka AEG T8DBG68WC. Pořád sbíram nějaké info a nejak se nemohu rozhodnout. :oops: :D
Pri porovnání parametrů mi přijde sušička od LG lepší, navic má koš na boty, osvětlení bubnu a 4programy navic, krom toho má funkci samočištení, takže se čistí jen filtr v bubnu. Na druhou stranu mě prodavačka v krámě nalomila tím, že je lepší dostat se dolů i k tomu filtru, který se vysává, jenže si zas říkám, že i těmi dvířky, co jsou od toho filtru dole, tak o to vic prachu se do sušičky dostane… :think:
Zajimalo by mě také co se týká poruchovosti LGxAEG. Máte nekdo zkušenosti s těmito typy?
A ještě jeden dotaz. Mám doma kocku, psa a malé dítě, vyplatí se si ji pořídit? Prostě pořád váham, ale vidim v tom úsporu času hlavně při žehlení, protože mám pocit, že ať vyperu co vyperu, téměř vse se musí žehlit a nad tim strávím dost času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4646
8.1.20 05:07

Já mám LG a jsem spokojená moc. Suší super, hlavně na bundy to teď v zimě oceňuji, nadýchané. A to světlo v bubnu nemá každá sušička? :mrgreen: Mám i pračku LG (sušička stojí na ní) a ta nesvítí, tak jsem myslela, že sušička svítí každá. :D Nemám zkušenost s AEG, takže nevím, ale na té LG se mi i líbí, že je krásná a krásně mi hraje. Ani s pračkou ani susičkou nikdy nic nebylo. Pračku mám tak 8 let, sušičku 6. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 06:53

Ahoj mame AEG, vyperu tri pracky, vsechny tri hodim pak do susicky najednou a mam vsechno suche.. Nekteri u jinych znacek rikali, ze jim treba nevysusilo gumu u kalhot atd.. Za me spokojenost, nemenila bych, zustanu u AEG.. :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
8.1.20 08:24

@mau-mau
Osvětlení bubnu každá sušička právě že nemá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5736
8.1.20 08:28

Mám LG (asi levnější model, než sis vybrala Ty, jestli správně koukam) a jsem z ní nadšená. Jinak asi neporadím, máme ji 2 měsíce, takže poruchovost neposoudím, a AEG neznám. Co se žehlení týče, já skoro nežehlím, svoje oblečeni jsem nežehlila ani z pračky. Můj muž by nejradši žehlil i fusekle a nad svymi bavlněnými triky ze sušičky se trochu ošklíbal, že dokonalé to teda není… ale když nad tím tak přemýšlím, tak rozložené prkno jsem už pár týdnů neviděla :think: Na chlupy, ale i prach a uvolněná vlákna je to bomba, kdyz jsem poprvé viděla obsah filtru, tak jsem zírala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
8.1.20 08:44

Má mamka dostala sušičku k Vánocům, nevím sice jaký typ, ale už se bez ní neobejde.
Mamka má doma 3 pejsky a kocoura, na víkendy k ní jezdí vnoučata, takže za mě i za ní sušičku doporučujeme ve všech směrech.
Vše je suché během chvilky, nemusí se prádlo žehlit (kromě nějakých kalhot, atd.). Prádlo je tak svěží, nadýchané a voňavé jako nikdy předtím.
Hned jsem si u ní nechala vyprat a vysušit peřiny a polštáře :mrgreen: :mrgreen:
Takže si jí rozhodně pořiď.

Jen mám dotaz, opravdu se do sušičky nesmí dávat prádlo vyprané s aviváží? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
8.1.20 10:07
@Lixie píše:
Má mamka dostala sušičku k Vánocům, nevím sice jaký typ, ale už se bez ní neobejde.
Mamka má doma 3 pejsky a kocoura, na víkendy k ní jezdí vnoučata, takže za mě i za ní sušičku doporučujeme ve všech směrech.
Vše je suché během chvilky, nemusí se prádlo žehlit (kromě nějakých kalhot, atd.). Prádlo je tak svěží, nadýchané a voňavé jako nikdy předtím.
Hned jsem si u ní nechala vyprat a vysušit peřiny a polštáře :mrgreen: :mrgreen:
Takže si jí rozhodně pořiď.Jen mám dotaz, opravdu se do sušičky nesmí dávat prádlo vyprané s aviváží? :think:

Aviváž prý zanáší sušičku a diky tomu může časem přestat fungovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22586
8.1.20 10:22

@Kitia1 Neporadím s výběrem značky, máme něco úplně jiného. Jen bych tě ráda vyvedla z omylu, že nebudeš muset žehlit. Já nežehlila, věšela jsem prádlo tak, abych nemusela. A po sušičce něco paradoxně musím. Jemnější tkaniny jsou pomačkané, sem tam nějaká halenka z viskozy - už si je hlídám a nedávám do sušičky, ale věším mokré na ramínko. Utěrky a kapesníky mají takové jakoby namotané okraje. Je to podstatně lepší na jemný program.
Jako ano, 80% věcí vypadá líp, jak jenom ze sušáku. Ale já coby nežehlící, sem tam musím. Takže ty, pokud máš vyšší nároky, tak nevím.
My ji kupovali kvůli vlhkosti, protože máme starší baráček. Mě to měkké prádlo paradoxně není příjemné. Není nad prádlo usušené na větru a sluníčku nebo mrazu. Jak dovolí počasí, okamžitě suším venku.
A taky se připrav na vyšší platby za elektriku.
Ale jinak je to zlatá věc ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
533
8.1.20 11:02

Ahoj ja samocistici spodni filtr nedoporucuji. Je to poruchove a nespolehlive. Znamy dela v servisu pracek a susicek a co jsem se s nim bavila tak mi to nedoporucil. Znacku neporadim mam jinou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
8.1.20 13:51

@Aries6
Já zehlím právě v tuhle chvíli téměř vse, protože je to z pračky hodně sežvýkaný, ale zdímu při otáčkách 1200.Bydlím v menším bytě a přes zimu když suším prádlo, tak schne špatně a když vyperu třeba deky nebo jiné velké kusy, tak to pověsím pres dvě šňůry a nemám víc místa na další prádlo, takže pak musim dva dny cekat, než to uschne. Když to pověsím jen přes jednu šňůru, tak to zatuchne. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22586
8.1.20 14:05
@Kitia1 píše:
@Aries6
Já zehlím právě v tuhle chvíli téměř vse, protože je to z pračky hodně sežvýkaný, ale zdímu při otáčkách 1200.Bydlím v menším bytě a přes zimu když suším prádlo, tak schne špatně a když vyperu třeba deky nebo jiné velké kusy, tak to pověsím pres dvě šňůry a nemám víc místa na další prádlo, takže pak musim dva dny cekat, než to uschne. Když to pověsím jen přes jednu šňůru, tak to zatuchne. :zed:

Joooo, to já znám. To byl hlavní důvod koupě dusicky. Tak dobre vyberte ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
8.1.20 14:25

@Ba-stet
A můžu se zeptat, jestli máš tu sušičku, co má fir i dole nebo tu samočistící?

Nejsem úplný perfekcionista, co se týká vyžehleného prádla, taky když to pořádně vyklepu a pověsím tak je to lepší a některé kousky rovnou složím(moc jich teda není :mrgreen: ),ale to mi zabere zas víc času :oops: tak si rikam, že sušička by ten čas mohla trochu ušetřit :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 14:30

:oops: holky já mám AEG a vím jen o filtru v bubnu…dole znamená co??? :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
8.1.20 14:36

@Lamicka2016
Filtrem dole jdem myslela susicky, co maji vepredu dole taková velká dvířka a za nimi je filtr, který se po dvceti cyklech musí vysát vysavačem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 14:39

@Kitia1 aha :oops: tak to musím mrknout
Já mám AEG t8dbe48sc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu