Sušička LG dual heat pump suší jak se jí chce

59
16.2.21 17:11

sušička suší jak chce

Ahoj holky,

prosím o radu, možná jsem jen blázen :lol:
Mám sušičku LG dual heat pump. Mám tam klasické předurčené programy a většinou volím Smíšené prádlo. Což mi dle nastavení ukazuje cca 1h40min. Musím volit přídavek extra, jinak je prádlo mokré. No a teď ten problém. Tento čas je tam nevím k čemu, jelikož sušička suší, jak dlouho uzná za vhodné. Já chápu, že každé prádlo je třeba jinak mokré, ale jdu kolem a je tam třeba 20min a pak jdu kolem za hodinu a je tam třeba 21. Prostě si přidává, jak chce. Jednou jsem na to přišla náhodou a došlo mi, že jede x hodin. Prádlo bylo naprosto zmuchlané, ale hlavně bylo tak horké, že se ho nedalo dotknout. Vyděsilo mě to, protože nevím, jestli by se něco nestalo, kdybych jí nevypla. Jindy naopak vypne a prádlo je vlhké. Většinou to je tak, že když se mi zdá, že jede už dlouho, tak jí stopnu a prádlo zkusím na omak a případně vyndám. To ale není normální.
Jakou máte zkušennost se sušičkami vy? Jak dlouho suší a přidávají si samy? Je koupená přes net, takže se mi zatím nechtěla řešit nějaká reklamace.

Děkuji :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2993
16.2.21 17:16

Mám sušičku a ta si sama přidává pokud prádlo po skončení programu není suché. Ale jakmile je prádlo suché, sušička se vypne. Nemůže být u vás problém s nějakým čidlem vlhkosti prádla? (nerozumím tomu, jsem technický antitalent)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53230
16.2.21 17:20

Mně dost často zlobí, když jsou zanešené filtry. Ale už mám nějakej starší kousek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5267
16.2.21 17:26

Nechej ji vyčistit, celou. Mám taky lg, blbě suší, když je vevnitř zanesená. To sama nevyčistíš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
16.2.21 17:29

To čidlo mě taky napadlo, je ale celkem nová. Filtry čistím. No nejhorší byla ta zkušennost, kdy to prádlo začalo málem hořet (obrazně řečeno). Od té doby jí nevěřím a prostě to radši vypnu dřív sama a prádlo je ok :nevim: Někdy se vypne samozřejmě sama a je to ok. Není to vždy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36705
16.2.21 17:40

Melo by to vypnout, kdyz seji vraci suchy vzduch a pridat minuty, kdyz je to stale mokre. To je normalni funkce, ale tobe to cidlo, zda se, nejak nemeri. Jestli je nova, zkusila bych zarucni opravu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
640
16.2.21 17:40

Podle mě toto dělají ty susičky, co jsou,,smart". Taky ji mam, taky LG, ale jinou a vím přesně, co myslíš s těmi minutami. Někdo už tady doporučoval, že tyhle sušičky ne-e, že nejsou zas až tak smart, jak si o sobě myslí a stává se to často. Mně se to stává od začátku, takže zanesením to nebude.. ale ještě si překontroluj, zda tam nedáváš moc kg prádla a tak, na to jsou tam zas jiné programy.. Já vše suším na objemné prádlo a je to o něco lepší :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
16.2.21 18:02

My máme nějakou jednoduchou susicku, která má programy : na dosušení, na vyžehlení a suché. Na dosušení je hodně ještě mokré, na vyžehlení je trochu vlhké a suché je tak suché, že pokud to nevytáhneš hned s neposkladáš, tak to ani nevyžehlíš :lol: každopádně všechny tyto programy suší 3-5 hodin a ano taky si občas přidává ještě par minut, když tam toho navalím hodně, já mám ale zase problém ten, že mi to prádlo ze susičky smrdí a tak suším jen v zimě např povlečení, deky, ručníky. Oblečení si raději nechám proschnout na věšáku :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26182
16.2.21 18:53

Mě tohle dělá, když je tam moc prádla. Jinak čas si sušičky samy upravují podle suchosti prádla, pokud tam ale dáváš různé materiály nebo třeba tlusté a tenké tak se to rovnoměrně neusuší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
16.2.21 18:57

A co říká návod? LG mívá dost podrobné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13113
16.2.21 19:02

Čas si upravuje podľa vlhkosti, to je normálne. Program zmiešané prádlo nepoužívam, niečo mám suché, bavlnu ešte mokrú, radšej si dám tu námahu a triedim prádlo podľa zloženia. Ak používaš aviváž tiež môže zaniesť čidlá a zle meria vlhkosť prádla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
141
16.2.21 19:43

@Elis272 Mám úplně jinou sušičku, ale na program MIX taky nesuší. Suším většinou na program pro bavlnu (a nedávám tam umělé kousky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1907
16.2.21 20:26

Mám sušičku Beko a ta většinou suší rychleji než prvně ukázala, a nikdy jsem jí nenachytala, že by naopak sušila déle nebo si pak přihodila (ale zas tak moc jí nesleduju).
Dávám do ní prádlo pomíchané, netřídím. Suším většinou na mix, protože program na bavlnu je nějakej dlouhej. A vždy mi to usuší stejně, dle toho, jakou výslednou vlhkost jsem si tam nastavila (má 4 stupně)

Je to heatpump s RapidDry a senzorem, takže taky chytřejší kousek.
Jediné, čemu nerozumím, je, že když tam třeba dám nějaký program na 2 hodiny a otevřu ji po 45minutách, abych vyndala nějaký citlivější kousek prádla a dala ho doschnout na sušák, tak to prádlo je jen tak vlažné. Ale ve výsledku to i tak nějak usuší, tak ji do toho nekecám, jak toho docílila :lol:

Určitě bych tu tvojí reklamovala dokud to jde.

Btw.to jste věděly, že se prádlo, co půjde do sušičky, nesmí prát s aviváží? Já z počátku ne a asi tak 5-10× to tam šlo, tak snad se tam takhle rychle nic nezaneslo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
17.2.21 08:31

Holky, díky moc za rady. Mě se právě do té reklamace hrozně nechce, řešíme teď tolik věcí, že to pořád oddaluji, ale možná by to radši opravdu chtělo no.
Co je pro mě novinka je, že se nesmí dávat avivář. Fuuuha, to jsem netušila 8o Moc jí nedávám ani tak, ale párkrát určitě jo.
Jinak někdo psal, že prádlo smrdí - na to mám takové papírky do sušičky a nádherně to voní. Mám je z usa, ale snad už to došlo i k nám? :mrgreen:
Zkusím používat jiné programy než ten mix, jak tu radíte a uvidím.
Někdo tu psal, že mu to suší až 5h 8o To mi přijde jako extrém. Nevím, kolik to vyjde na elektřinu, ale 5h je teda fakt moc pro mě. Vím právě, že některé ty spešl programy jsou fakt dlouhé…

Ještě jednou díky, jdu prát povlečení, takže hned vyzkouším :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat