Sval nebo kloub?

Anonymní
25.11.19 14:54

Sval nebo kloub?

Krásný den holky :mavam: včera mě začala bolet práva paže a rameno. Bolest je když zvednu ruku nebo když ji natahnu. Bolest je podél svalů. Nevíte co to je? Děkuji jo mám hypermobilní syndrom.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

5076
25.11.19 15:09

Tohle mívám po vykloubení, jsou to natažené svaly kolem ramenního kloubu. Ze začátku jsem nepoznala že se rameno vykloubilo, protože se okamžitě vracelo zpátky a jenom mě divně bolela ruka. S věkem a množstvím epizod vykloubení (po první stovce během 2 let jsem to přestala počítat) se bohužel rameno přestalo vracet. Občas si ho dám zpátky sama, občas je venku tak hodně že je to na sanitku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.19 16:44

@Heivka Děkuji a proč ti vyskakuje kloub? Máš také hypermobilní syndrom?

• Nahlásit
  • Citovat
5076
25.11.19 18:07

Jsem hypermobilní, naštěstí jen ten předposlední stupeň a s věkem se hypermobilita zmenšuje, teď třeba ukazovák nepoložím na horní čás zápěstí, ale jenom ohnu z roviny do 110°. Rameno mi vyskakuje po úraze v pubertě, ale zlobit začalo asi tři roky po tom úraze (začalo to když jsem začala brát antikoncepci). Nejhorší to bylo během těhotenství, za každé těhotenství jsem měla ruku v čudu asi 5×, z čehož minimálně 2× byl nutný zásah doktora.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.19 18:57

@Heivka Děkuji já byla vždy více ohebná, ale nikdy mi nikdo neřekl, že jsem hypermobilní. Až v loni když jsem měla problém s pravou lopatkou a moje Dr mi ji rivala. Za dva dny se mi podařilo opět ji vyhodit aniž bych věděla, že tenhle syndrom mám. Opět dr narovnala a trochu mě vynadala, že jsem hypermobilní a musím si dávat pozor. Po otázce co to je a jak to, že o tom nevím a nikdy mi to nikdo neřekl. Provedla nějaký test a já vždy myslela, že je to jen to, že jsem hodně ohebná. Takže o tom míč nevím dozvěděla jsem se to 37 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
5076
25.11.19 21:34

Ono dokud člověk nemá vyloženě problémy a extrémně oslabené svaly tak hypermobilita nepřináší do života moc omezení, problém většinou nastane po nějakém úrazu protože hypermobilní kloubní pouzdro se po vyhojení nestáhne na původní velikost a potom kloub častěji vypadává. Já se o své hypermobilitě taky dozvěděla u jednoho „chirurga“ po úraze kotníku v 15, prohlédl si rentgen, ohnul mi všechny klouby na opačnou stranu a řekl, „buďte ráda že s těmi klouby ještě chodíte, počítejte to 30 s vozíkem“ a vyhodil mě z ordinace. O přesnější diagnóze jsem se dozvěděla až od neurologa který mi rehabilitoval rameno, udělal mi vyšetření, zhodnotil sílu hypermobility a doporučil vyhnout se józe a zakázal strečink před cvičením, jinak je vše jak má. Problém by nastal kdybych měla třeba dlouhodobě ležet, třeba při nemoci, mohla by se mi zhroutit páteř musím se pořád nějak hýbat a ideálně cvičit (doporučili mi pilates). Hodně riziková pro mě byla těhotenství protože hormony kloubní pouzdra ještě uvolňují a mohla jsem si třeba vykloubit kyčel. S věkem hypermobilita postupně ustupuje s úbytkem kolagenu v kloubních pouzdrech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.19 19:23

@Heivka Děkuji za vysvětlení jsi zlatá :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie