Reklama

Svalová ztuhlost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lollitka
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 29.07.18 16:16
Svalová ztuhlost

Ahojte,
chtěla jsem se vás zeptat, jestli nemáte zkušenosti se svalovou ztuhlostí. Mám úzkosti a do toho jsem úplně ztuhlá, někdy se skoro nemůžu pohnout. Měsíc beru Magnosolv, který mi doporučila neuroložka, u které jsem byla kvůli svalovým slabostem. Bolí mě strašně záda mezi lopatkami. Na psychiatrii chodím, léky beru. Už mi nezabíral Rivotril, ani Xanax, tak jsem dostala Lexaurin, ale ještě jsem ho nezkoušela, myslíte, že by mohl pomoci? Benzáče samozřejmě neberu pravidelně, vím, že jsou návykové. Jinak se snažím sportovat, ale jde to špatně, jak jsem ztuhlá. V noci mě pořád budí to, že mám necitlivý malíček, paži… tak nevím, jestli se mi tam vždycky něco neuskřípne. Mám trochu strach z vyhřeznutí ploténky, ale prý v hrudní oblasti vyhřezávají nejméně. Bedra, ani krk mě nebolí. Děkuji za každou radu a zkušenost.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Bartustel
Povídálka 47 příspěvků 29.07.18 16:43

Zkus saunu a plavání.

Lollitka
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 29.07.18 16:51

@Bartustel Díky, asi vyzkouším, plavání tedy nevím, neumím jiný styl, než prsa a to ještě neumím dýchat do vody, takže mě pak bolí za krkem, ale sauna by mohla být dobrá. Pak mě ještě napadla masáž a chci na rehabilitace.

Verun83
Echt Kelišová 8607 příspěvků 33 inzerátů 29.07.18 16:53

Dojdi na fyzioterapii, oni te uvolni. Nebo kralovskou bylinnou masaz od thajek. Skvely relax a ulevi od svalove ztuhlosti a narovnaji

Lollitka
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 29.07.18 16:57

@Verun83 Díky, rehabky si právě chci nechat napsat, protože ta bolest je veliká a ztuhlost také. K Thajkám se trochu bojím, aby mě to nebolelo ještě více. Kolik tak ta královská bylinná masáž stojí?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.18 17:01

Mám to stejné, resp. problém v hrudní oblasti a bylo mi řečeno, že to může způsobovat úzkosti. U mne tedy nic hrozného, ale taková vnitřní nervozita. Ale neprojevuje se to u mě navenek. Vždy to mám jenom když se blbě vyspím a v té hrudní oblasti se mi to skřípne. Byla jsem na magnetické rezonanci a mám tam nějakou dislokaci, ale ploténka to prý není. K fyzioterapeutovi jsem se dostala a jenom se mi to zhoršilo, tak nevím, co s tím. Jinak ta svalová slabost - mám ji taky. Ale léčím se na chronickou boreliózu. Takže jsem toto přisuzovala borelióze. Docela mne překvapilo, že má někdo podobný problém. Jinak pokud na vás ty léky proti úzkosti nepůsobí, dost možná to máte taky od páteře. Úzkost nemusí být vždy věcí psychiky, ale i právě nervově-svalový problém (se zády). Aneta

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.18 17:04

A ještě ty necitlivé prsty - malíček, někdy i prostředníček…to mívám taky. Vždy ale jen, když se mi zhorší ten blok mezi lopatkami. Některé dny úplná pohoda… Aneta

Lollitka
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 29.07.18 17:07

Ahoj Aneto,
díky moc za reakci. Já právě na boreliózu také pomýšlela, jsem ještě často hrozně unavená, ale vyšlo to negativní z krve. Pak mám strach z ALS, na kterou zemřel děda. Jdu na elektromyografii, tak se uvidí. Na MRI jsem byla opakovaně mozek a mícha, protože bylo i podezření na RS a bylo to naštěstí ok. Já nevím, jestli to mám jen od páteře, úzkosti mám od dětství, panické ataky jsem měla v době, kdy záda byla ok, spíš si myslím, že je to tam obojí - psychika zhoršuje svaly a ty zas zhoršují psychiku. A můžu se tě zeptat, jak se ti jinak ta chronická borelióza projevuje? A co s tebou dělal fyzioterapeut? Já mám za sebou několik rehabilitací v minulosti a také mi to nikdy úplně nepomohlo, ale zas jsem většinou doma moc necvičila, teď chci poctivě, tak doufám,že natrefím na dobrého fyzioterapeuta.

Libor136
Stálice 64 příspěvků 29.07.18 17:13

Saunu dávám pravidelně a pohoda, na zatuhlé svaly super věc. Doporučuju.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.18 17:27

Mně také každý tvrdil, že borelióza je OK, že jsem jí už prodělala (ale nikdy se na ní neléčila)! Měla jsem prý pouze protilátky, ale pak jsem se dostala k dr. Klubalovi a už je to 100%, že mi borelioza způsobuje mnohé obtíže. Poznalo se to tak, že protilátky by měly v čase klesat (například po očkování také klesají protilátky tak dlouho, až vymizí a je nutné přeočkování). Ale u mne bohužel protilátky v čase stoupaly/stoupají. To je známka toho, že je borelióza aktivní. ALS byl také můj velký strašák, ale letos jsem byla na magnetické rezonanci i lumbální punkci a ALS byla vyloučena. Bohužel mám hodně vysoké hodnoty EBV a herpetických virů, které také mohou způsobovat obtíže. Doporučili mi antivirotika na 2 měsíce. Ale ještě jsem se k tomu nedokopala. Jinak odpověď na tvoje otázky: chronická borelioza se projevuje u každého jinak. Mrkni na facebook na stránku Lymeská borelióza, chlamydie,…tam je to opravdu studnice. U mne se to projevuje bolestí kloubů, svalovou únavou/slabostí. Fyzioterapeut zkoušel jednoduché cviky, ale mně to totálně rozseká - motá se mi pak hlava, tuhne mi ruka a brní a je to peklo. Ale tím tě rozhodně nechci odradit od cvičení. Věřím, že 99,99% lidí to pomůže. Třeba jsem jen nenarazila na dobrého fyzioterapeuta…A­neta

Lollitka
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 29.07.18 17:30

@Libor136 Díky, zkusím, v sauně jsem byla jen jednou a bylo to hrozně dávno.

Lollitka
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 29.07.18 17:37

Aneto,
já právě protilátky měla negativní v krvi a to se pak prý už ani nedělá Western blot, který je na to průkazný snad, alespoň to mi říkala praktická Dr. A jaký je Dr. Klubal? Já na něj slyšela spoustu negativního, že tahá z lidí peníze za všechno…
K těm fyzioterapeutům, já už také narazila na spousty špatných, jedna naposledy sice milá, ale nikdy se jí nepovedlo uvolnit jediný blok, bála se přitlačit, cviky skoro neukázala… proto teď už moc nevím, kam se objednat.
Jinak je mi jasné, že borelióza má spousty projevů, já se asi špatně zeptala, myslela jsem ty tvoje, jak mi i píšeš. Mě klouby nebolí.
Z ALS mám právě strach tím spíše, že ji máme v rodině, i když asi tu sporadickou formu, děda onemocněl až někdy v 76 letech. Ale i tak jsem ráda, že půjdu na EMG. Fascikulace naštěstí nemám, tak se uvidí. Jinak díky moc za zkušenosti.

Verun83
Echt Kelišová 8607 příspěvků 33 inzerátů 29.07.18 17:48
@Lollitka píše:
@Verun83 Díky, rehabky si právě chci nechat napsat, protože ta bolest je veliká a ztuhlost také. K Thajkám se trochu bojím, aby mě to nebolelo ještě více. Kolik tak ta královská bylinná masáž stojí?

No pri masazi to boli. Ten den jsem jak zmlacena, ale tak 3.den prijde velka uleva. Vetsinou se nalozim do vany s bylinama proti bolesti svalu, pprejde to rychleji.
Chodim v praze kousek od masarykace za cca 1100,– na hodinu.

Ou
Závislačka 4987 příspěvků 29.07.18 18:59

Rehabilitace, fyzioterapie a naučit se nějakou důkladnou protahovací metodu a protahovat se ráno, před spaním a ještě mezi tím.

Sport jako takový vede spíš k další ztuhlosti- natož sport bez důkladného protažení před a po.

A společně s tím protahováním nějaká relaxační cvičení. Ideálně asi zkombinovat protahovací a relaxační cvičení v joze. A teda chce se to učit od někoho, kdo ideálně rozumí i té fyzioterapii.

Peťulina86
Stálice 51 příspěvků 29.07.18 21:15

Co takhle relaxace? Cílené uvolnění celého těla? Naučí vás na józe, nebo i na netu budou návody, či nahrávky, které vás tím provedou

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama