Svatba a nejistota

xy
10.4.10 23:50

svatba a nejistota

Moc Vás všechny zdravím a moc prosím o radu.

Za dva měsíce se mám vdávat, je to spíš formální gesto, protože jsme se „dohodli“ na dítku. Vše se takle zdá v pořádku, jenže já už jednou vdaná byla a jedno dítko už taky mám. A teď začínám mít strach. Jediné co máme zajištěné je datum a místo, jinak nic a přítel se ani k nějakým aktivitám nemá… A to ani k aktivitám více příjemným, prostě k sexu. Ani dřív nebyl bůhví jak aktivní, ale teď se milujeme tak jednou za měsíc a to ještě vždy po MS, takže šance na otěhotnění je nulová. Do toho ta svatba…já bych jí mít ani nemusela, ale jeho rodina ano. Tak nejvíc se snaží organizovat jeho matka, ale takovým způsobem, který mě nevyhovuje. Takže jsme v situaci, že nemáme furt nic a to za měsíc jedem ještě na 14 dní na dovolenou.
Píšu to strašně zmatečně, omlouvám se!
Chápete některá jak se cítím? Příjde mi, že přede mnou je manželství z přátelství. Moc spolu nespíme, ale jinak si moc rozumíme, podporujeme se a podobně. A já už bych tak moc chtěla svému prvnímu pořídit sourozence.
Jsou všichni chlapi tak laxní, nebo jen ten můj? A nebo se mu do manželství nechce (tak trochu jako mě) a nebo nechce dítě??? Já jsem asi divná, ale mám strach do něčeho vlítnout a pak litovat…

Dík moc za názory

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

35465
11.4.10 06:43

myslim, ze to je proste chlap a ti proste svatbu a podobne blbostio nechavaji na zensky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
11.4.10 08:18

Souhlasila bych s Pudlou ale neda mi to a zeptam se proc si ho teda beres?Jen kvuli ditku?? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3379
11.4.10 08:31

Z mojí zkušenosti vztahy založené jen na přátelství moc nefungujou. Samozřejmě záleží na každém jedinci, ale nějaká přitažlivost a rozumění si v sexu je prostě potřeba. Jinak je nebezpečí, že jeden z vás začne hledat jinde, a jak je cítit z tvého textu, v této oblasti ti partner nestačí :nevim: Je to pak takový vztah (sňatek) z rozumu, ale nevím nevím, jestli má budoucnost. Tvoje obava z toho, že jste víc kámoši než partneři je asi na místě. A brát si ho jen proto, že to chce jeho rodina? Já bych do toho nešla… Podle mě to, že se o svatbu nezajímá neni až tak důležitý jako to, co píšeš o snažení o dítko. Tam bych viděla větší problémek.

Pardon jestli to píšu moc na rovinu, ale tohle je moje zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14633
11.4.10 08:43

Souhlasím s Jevou,
já bych (i po své zkušenosti) do manželství s člověkem, který je mi spíše kamarádem a v sexu mi nevyhovuje už i před svatbou, rozhodně nešla !!! Na jeho rodinu bych se neohlížela (že to chtějí oni)- oni potom vedle nesprávného člověka žít nebudou.
S největší pravděpodobností se to po svatbě bude mít tendenci ještě zhoršovat a potom budeš zbytečně nešťastná. Já bych ještě počkala, můžeš s ním přece být i bez svatby, svou nespokojenost s vaším sex. životem bych mu dala najevo a uvidíš, co se z toho vyvine :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
11.4.10 11:02

No pokud o to manželství, zas tak nestojí, tak bych mu to řekla, že by jsi s ním ráda byla dál, ale že svatbu nechceš. Já osobně bych do toho nešla. Já jsem vpodstatě taky zařizovala svatbu a teď mám pocit, že o to vlastně nestál a spoustu dalších problémů,… Já už bych do toho nešla.No a rodina se zvládne, ta pak tvoje problémy nést nebude, spíš Ti pak ještě přidá. Třeba můžeš říct, že byste za ušetřené penze jeli spolu na dovolenou (jen vy dva, takový líbánky bez svatby :lol: :lol: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
11.4.10 11:31

Nechápu proč si ho chceš vzít když se ti do toho nechce, sex Vám nefunguje, dítě nečekáte, kvůli jeho rodičům? :zed: A nevypadá to že by se tvůj přítel na svatbu moc těšil. Vždyť dítě můžete mít i bez oddacího listu.. A jistotu že spolu dítě budete mít taky nemáš..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
babi Zlopocasna
11.4.10 14:15

Neviem podla toho posudit co by bola pre Teba najlepsia volba. Snad len, ked sa uz idete brat. Si si ista ze je to chlap pre zvysok zivota? Vies si predstavit ze po svadbe s tymto chlapom uz na ineho nesiahnes? Schvalne nepisem nepozries, lebo myslienkam nezabranis, ale dokazes si rozkazat a udrzovat toto nove manzelstvo? Veris ze ked sa vydas a urobite si dieta budes schopna nerozviest sa? Ste si obaja isty, ze ked sa vezmete tak urobite naozaj obaja vsetko preto, aby vam to klapalo az do smrti?

Mozno znejem staromodne, ale podla mna ma manzelstvo trvat uz az do smrti, a ti dvaja musia vediet ze sa neboja s tym druhym zostarnut.

• Nahlásit
  • Citovat
3138
11.4.10 18:20

Kdybych cítila, že bych sňatek nemusela, ale musela ho partnerova rodina, tak bych do žádného sňatku rozhodně nešla. Vdávat se z nééé vlastního přesvědčení, ještě s člověkem, co je spíše kámoš mi nepříjde dobrý start k budoucímu štěstí.
V tom se musíš rozhodnout sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1214
11.4.10 22:57

Že se na to nevykašleš se divím taky .. dělat něco proto, že to chtějí „oni“, nebo že by se to mělo..
Mno, ale jak se říká, každý svého štěstí strůjcem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6358
14.4.10 20:34

Nevím co poradit, snad jen moje zkušenost i když značně odlišná, protože u mě šlo o mou i jeho první svatbu. Takže to bylo asi takto: u nás jsem svatbu chtěla zpočátku spíš já a mimi taky. Dohodli jsme se nejdřív na svatbě. Jenže tím, že to bylo spíš z mého popudu, taky na mě zůstala všechna ta práce a zařizování a to jsme měli pozváno jen 12 lidí, ale i tak toho bylo hodně. Přítel měl tehdy nějaké problémy v práci a bohužel si je „nosil“ i domů, takže každá zmínka o svatbě byla odmítnuta slovy „teď na to nemám náladu“. Navíc se mi všechno komplikovalo, nic nevycházelo, měsíc před svatbou jsme neměli zamluvenou restauraci, paní která mi měla dělat dorty onemocněla a nebylo jisté, zda bude do svatby OK, týden před svatbou mi kiksla kadeřnice, svědek a já nevím co ještě. Takže jsem jednoho dne (asi tak měsíc před svatbou) bouchla jak kamna a dost ostře se ho zeptala, jestli nemám tu svatbu teda zrušit, když ho to tak otravuje. Asi mu to docvaklo a od té doby se začal více snažit mi pomoct. No a co se týká dítka, tak nejdřív o tom nechtěl ani slyšet, že máme čas (mě bylo 22, takže měl svým způsobem pravdu), ale já (aniž bych tušila že budu mít pravdu) nadnesla že se to taky nemusí podařit napoprvé… Trvalo 2 roky, než jsme se miminka dočkali, ale dnes už máme dvě a třetí na cestě a čtvrté v plánu. Manžel se od svatby hodně změnil, hlavně co jsou děti a musím říct, že lepšího chlapa bych nenašla. Připadá mi že vztah je den ode dne lepší a lepší. Téměř na všem se shodneme a když ne, tak dohoda je vždy.
Tím chci říct, že není důležité obrovské nadšení, ale spíš to, jak se to vyvine dál. I po svatbě kterou chtějí oba a jsou zamilovaní a nadšení, může přijít krize a rozvod. Prostě je to vždy sázka do loterie :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
14.4.10 21:21

Nevím, co psaly ostatní, ale já bych si ho jen kvůli jeho rodině nebrala. Svatba je vážný rozhodnutí a musíte k němu dospět dobrovolně a ne být v podstatě nuceni.

• Nahlásit
  • Citovat
412
15.4.10 12:16

pro me je sex jedna z nejdůležitějších věcí, ktere jsou v manželství i v partnerství potřeba. A jestliže ted spolu spíte jednou do měsíce, po svatbe to bude třeba jednou do roka a to by pro me proste nebylo unosne a hledala bych jinde … neříkám že by to bylo i u tebe, ale to proste k tomu kdyz se ma nekdo rad tak to k tomu patri ..... takovy chlapa bych nebrala !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2426
22.5.10 14:14

ahoj xy, pokud bych necítíla celým srdcem, že si ho chci vzít, aniž by tam bylo nějaké „ale“, tak bych se nenechala přemluvit do svatby… ani kvůli dítěti. dnes je jiná doba a pokud ti jde proti srsti, že ti tchýně organizuje svatbu, tak jí prostě zaraž! Je to přeci Váš den, ne její!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
5.1.16 13:50

Za chvili svatba a chlap mi rekl, ze nevi jestli jsme se neunáhlili..jestli jsme si jisti ze spolu chcem byt na porad, tak jsem vysilovala ale uz me par dni uklidnuje ze to tak nemyslel, ze se mnou chce byt cely zivot a ze vlastne nevi proc to rekl a ze si myslel ze ho akorat zprdnu co to vymysli a bude vse v pohode…co na to rikate?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama