"svatba" v Asii

146
23.5.17 16:27

"svatba" v Asii

Zdravím jen čistě ze zvědavosti mě zajímá zda měl někdo v zahraničí „svatbu“. S přítelkyní jen diskutujeme není to nějaké aktuální téma ale docela nás zajímalo jak to je. Kromě toho, že kdyby šlo o skutečnou svatbu je to drahé, zdlouhavé a tak mě napadlo. Jde třeba domluvit svatbu na oko, kdy dotyčný si pak v Česku příjdou jen na úřad tam si řeknou ano, podepíšou se a je to právoplatné? Napadlo mě právě zda existuje možnost domluvit „svatbu v asii“ kde se pronajme místo, oddávající, menší hostina popřípadně výlet, předáme si jakože prstýnky, nafotíme fotky, užijeme si týden a hurá do Čech na ouřad kde to jen formálně podepíšem? Udělal jste to někdo takhle? Byl s tím nějaký problém? Příjmou vůbec v Asii takovou svatbu? Za připomínky a poznámky budu rád, díky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26171
23.5.17 16:35
@Martius píše:
Zdravím jen čistě ze zvědavosti mě zajímá zda měl někdo v zahraničí „svatbu“. S přítelkyní jen diskutujeme není to nějaké aktuální téma ale docela nás zajímalo jak to je. Kromě toho, že kdyby šlo o skutečnou svatbu je to drahé, zdlouhavé a tak mě napadlo. Jde třeba domluvit svatbu na oko, kdy dotyčný si pak v Česku příjdou jen na úřad tam si řeknou ano, podepíšou se a je to právoplatné? Napadlo mě právě zda existuje možnost domluvit „svatbu v asii“ kde se pronajme místo, oddávající, menší hostina popřípadně výlet, předáme si jakože prstýnky, nafotíme fotky, užijeme si týden a hurá do Čech na ouřad kde to jen formálně podepíšem? Udělal jste to někdo takhle? Byl s tím nějaký problém? Příjmou vůbec v Asii takovou svatbu? Za připomínky a poznámky budu rád, díky…

No nějaký pseudo obřad v Asii, to nebude problém.

Ale pak si stejně budeš muset objednat místo na úřadě a absolvovat svatbu. SE svědky, státním znakem a proslovem oddávajícího. Leda bys měl známou starostku, která by to zkrátila. Ale bez „a znají svůj zdravotní stav…“ se to neobejde. Ale můžete tam být jen čtyři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
23.5.17 16:40

Já jsem se vdala v Asii, konkrétně na Taiwanu, ale za místního. :mrgreen: Každopádně třeba Česká kancelář v Taipei (obdoba ambasády) má na svých stránkách poměrně detailní návod pro páry, z nichž jsou oba Češi a chtějí se tu vzít. Nepřišlo mi to jako nic extra složitého, ale určitě dost záleží na konkrétní zemi.
Konkrétně tady byste třeba dostali místní oddací list, který je pak třeba legalizovat a zaslat na speciální matriku v Brně, která by vám pak vystavila jeho českou verzi. Svatba odsud je v ČR normálně platná.
My jsme zatím měli jen úřední sňatek a paní na úřadě říkala, že se tam v ten stejný den brali dva Australané. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26531
23.5.17 16:48

V Asii jde za prachy vše, takže nějaká fejková svatba žádný problém. Sice mi uchází čím je to zajímavé, ale každého věc.
A v Čechách se ve čtyřech oddává běžně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
23.5.17 16:51

@Bábrdl Ano, to vím, dojít na uřád, razítko, podpisy, svědci, díky

Příspěvek upraven 23.05.17 v 16:57

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
23.5.17 16:53

Oba máme Ásii rádi ale zase vzít se tam legálně nebude tak snadné tak jsme se tak bavily a zajímalo nás jak a co dále. Tak jsme řekli, že by bylo nejjednoduší jet tam jako na dovolenou, nafotit hezké fotky „ze svatby“ přiletět do Čech a jen na úřad :) je to jen zjednodušení svatby :) tak nás to napadlo takto :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
23.5.17 16:56

@LiliSun díky podíváme se, nepohrdáme jakkýmkoliv koutem Ásie ale já jsem spíše přes Japonsko, přítelkyni zaujalo Thajsko a nejblíže jsme došli k názoru, že je Čína proto chceme spíše tu ale pokud je to na Taiwanu možné legálně podívám se a probereme to s ženou. Zatím se jen zajímáme o možnosti nijak extra to neplánujeme Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
23.5.17 16:58

@Martius Ona Asie je hoooodně široký pojem. :roll: Nemáte nějakou konkrétní zemi? Podle toho se dají velmi lehce najít stránky našeho zastupitelského úřadu, který v té zemi sídlí a tam by vám už řekli co a jak. Jak říkám, tady u nás to třeba není víceméně žádný problém, svatba stojí asi 400 Kč a skutečně se nejedná o žádnou „fejkovou“ záležitost. :roll: Jen je s tím trochu víc papírování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
23.5.17 17:00

@Martius Koukám, že odpověď přišla, než jsem svou stačila poslat. :mrgreen:
Jinak tady jsou stránky Czech office v Taipei, konkrétně matriční agenda.

http://www.mzv.cz/…a/index.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
23.5.17 17:05
@Martius píše:
Zdravím jen čistě ze zvědavosti mě zajímá zda měl někdo v zahraničí „svatbu“. S přítelkyní jen diskutujeme není to nějaké aktuální téma ale docela nás zajímalo jak to je. Kromě toho, že kdyby šlo o skutečnou svatbu je to drahé, zdlouhavé a tak mě napadlo. Jde třeba domluvit svatbu na oko, kdy dotyčný si pak v Česku příjdou jen na úřad tam si řeknou ano, podepíšou se a je to právoplatné? Napadlo mě právě zda existuje možnost domluvit „svatbu v asii“ kde se pronajme místo, oddávající, menší hostina popřípadně výlet, předáme si jakože prstýnky, nafotíme fotky, užijeme si týden a hurá do Čech na ouřad kde to jen formálně podepíšem? Udělal jste to někdo takhle? Byl s tím nějaký problém? Příjmou vůbec v Asii takovou svatbu? Za připomínky a poznámky budu rád, díky…

Tak ono asi záleží na destinaci. Ne v každé zemi je svatba úředně platná i v ČR. Byli jsme v jednom resortu na Maledivách a tam se pořád producírovali asiati ve svatebních šatech s fotografem. Prý je to móda, dělat si tam svatební fotky. Dokonce tam byla půjčovna svatebních šatů. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
23.5.17 17:34

@berusa.m Ano něco takového probíráme :D zní to asi divně, že? Jinak jsme si řekli, že Čína ale nepohrdáme žádnou zemí, přítelkyně lákají Asijská králoství mě čistě Japonsko, takže jsme řekli, že by nám to bylo jedno, jen nás zajímalo jak to probíhá, jak kde to jde, cena, atp :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
23.5.17 17:35

@LiliSun Díky, podívám se pročtu to. Vím, že to jde jenom v nějakých asijských zemí, že ta svatba nejde všude. Proto kdyby nás nic nezaujalo napadlo nás takto „fejkově“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1111
23.5.17 18:03

@LiliSun Coze?! Uz jsi vdana pani? Sleduji obcas Tvuj fejs, moc pekne, asi jsem uz zase dost pozadu.

Tak gratulace a hodne stesti a spokojenosti! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
23.5.17 18:27

@Martius Určitě to někde no, případně by ten proces ani nestál za to. :? I tady je to hlavně o tom úředním procesu, svatba jako taková se tu dělá, ale nemá žádnou právní hodnotu.

@ngauruhoe Jé mockrát děkuji! Oficiálně jsem vdaná od 18. dubna, ale svatbu (oslavu) máme až v listopadu. Ta úřední byla jen o velmi neromantickém podepsání pár lejster. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1111
23.5.17 18:43

@LiliSun tak ja vydrzim cekat do listopadu na urcite moc pekne fotky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama