Reklama

Svatba v lese, organizace, cena

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 10:09
Svatba v lese

Ahoj všichni. Má někdo osobní zkušenost se svatbou v lese? Jak je to s organizací a na kolik taková svatba asi přijde? Má představa je malá svatba v lese do 15ti lidí. Bez nějaké výzdoby, jen skládací židličky pro rodinu, oddávající, svědci a my dva.

Vkládám anonymně, protože o svatbě jsme zatím nikoho neinformovali.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 10:14
@Anonymní píše:
Ahoj všichni. Má někdo osobní zkušenost se svatbou v lese? Jak je to s organizací a na kolik taková svatba asi přijde? Má představa je malá svatba v lese do 15ti lidí. Bez nějaké výzdoby, jen skládací židličky pro rodinu, oddávající, svědci a my dva.Vkládám anonymně, protože o svatbě jsme zatím nikoho neinformovali.

Musíte si zajistit povolení od vlastníka lesů, od místně příslušného úřadu oddávajícího, který by neměl problém s takovým oddáním, určitě budou chtít nějaký altán/přístřešek kvůli nepřízni počasí. Mimo obřadní místnost je poplatek 1000Kč. A na kolik přijde svatba, to už záleží jenom na vás ;)

Poustevnice
Ukecaná baba ;) 1402 příspěvků 21.02.17 10:14

Hlavně musíš mít povolení majitele toho lesa, kde to chceš mít. A pak najít ochotného oddávajícího, co ti tam dojede. Ona to není povinnost oddávajícího, aby lítal někde po lese, ale chápu, že je to teď moderní. Majitele lesa zjistíš buď na katastru nebo na Lesy ČR - lesní správa. A i ten majitel by měl ze zákona dodržovat určitá pravdidla, co se týče ekologie, ale to je jen moje zbožné přání. Někdo si za prachy nechá zrajtovat auty klidně i krásnou lesní paseku…NO nic, to je můj problém, že mi takové ničení lesa vadí.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 21.02.17 10:15

Povolení od majitele - popř mu zaplatit nájem za les (pokud nejsi vlastníkem).. pak jen nahlásit na úřadu jiné místo konání - bývá za to příplatek.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 10:18

@Poustevnice No to s těma autama je dobrý bod k zamyšlení! Nejlepší by to bylo někde poblíž parkoviště s tím že se trochu projdou. :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 10:20

Skoro si říkám že by bylo lepší mít ty svatby dvě: jednu ve čtyřech v lese a druhou pro rodinu na úřadě…

Haninac
Kelišová 5559 příspěvků 21.02.17 10:21

Měla jsem podobnou svatbu - teda spíš na kraji lesíka…
musíte mít zamluvený termín u matriky, pod kterou lesík spadá, případně povolení od majitele pokud není vlastníkem obec kde se nachází matrika… platí se 1000,– za jiné místo než obřadní síň. Aspoň u nás. Je nutný matrikářku s oddávajícím vyzvednout a zase odvézt. Jinak to stojí tolik, na kolik si naceníš výzdobu :-)
Já koupila spousty organzy barvy slonové kosti (měla jsem štěstí - od známé za 200,– :lol: ), udělala dvě obr mašle na dva vedle sebe stojící stromy, mašle v uzlu spojila saténovou krémovou stuhou a tím vytvořila jakousi bránu. Mašle měly cípy až k zemi a tam jsme je přišpendlili ke stromu, aby nelítaly. Pak už jsme si jen dovezli malý stoleček s ubrusem na podpisy a misku na prstýnky. lavičky byly nějaký tam pohyblilvý, sice jsme nachystali, ale nikdo na nich nechtěl sedět, ani důchodci :D
Tam proběhl obřad, nějaké focení. Pak jsme popojeli na oběd a bylo to ;)

Haninac
Kelišová 5559 příspěvků 21.02.17 10:22
@Anonymní píše:
@Poustevnice No to s těma autama je dobrý bod k zamyšlení! Nejlepší by to bylo někde poblíž parkoviště s tím že se trochu projdou. :)

u nás se kousek prošli

jary1
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 21.02.17 10:26

Jo a taky měj náhradní místo na obřad. Kdyby pršelo nebo bylo po dešti, tak to není zrovna príma chodit v lese v bílých šatech a lodičkách.

Poustevnice
Ukecaná baba ;) 1402 příspěvků 21.02.17 10:28

Já to totiž viděla na vlastní oči - rozježděnou lesní cestu, co je jen pro pěší, paseka po té romatice sešlapaná, zničená, pet flašky co neshnijí nikdy, střepy…copak nablito, a nakakáno, to se rozloží, ale tohle bylo doslova humus. Pokud někdo má k přírodě vztah, tak proč ne, ale tohle byl pro mě šok. Ale já jsem stará páka a já neřvu ani v lese. Když to někdo pojme tak šetrně, musí to být krásné…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 10:29

@jary1 V bílých šatech bych vypadala jak mrtvola z jezera. Určitě nebudu mít bílé šaty :D

123Soňa
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 21.02.17 10:29

Já se vdávala u Zźříceniny hradu Orlík u Humpolce. Super! Pod kopcem je parkoviště a do kopce a zpět svatebčani vyšlapali pěšky. Je to cesta lesem. Nádhera. A 2 auta nám s důchodcema povolili vyjet normálně až ke zřícenině.

jary1
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 21.02.17 10:34
@Anonymní píše:
@jary1 V bílých šatech bych vypadala jak mrtvola z jezera. Určitě nebudu mít bílé šaty :D

No vlastně je to jedno jakou barvu budeš mít těch šatů. Ale budeš hezký oblečená, ucesana, nalíčena.
Já měla svatbu na zahradě v altánu. Raději jsem měla taky záložní plán a je pravda, že do 12 h pršelo a byla zima(asi 14° a to byl červen). Pak najednou mraky zmizeli, vysvitlo sluníčko a ve 13h při obřadu bylo krásně.

Haninac
Kelišová 5559 příspěvků 21.02.17 10:34
@jary1 píše:
Jo a taky měj náhradní místo na obřad. Kdyby pršelo nebo bylo po dešti, tak to není zrovna príma chodit v lese v bílých šatech a lodičkách.

jojo, my měli jako náhradní klasika na radnici. Ráno ženich omrkl terén a nachystal místo. (kdyby něco volal by)
Den předem jsme tam byli uklízet :roll: chodí tam různý lidi

je fakt, že my jsme chtěli venku, a byli jsme omezeni matrikou která nám jako jediná dala termín na jiný den než sobotu nebo pátek… ale s místem jsme byli spokojení a i s minimalismem :D nejsme na velký pompézní svatby - to mě děsí :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 10:36

@Poustevnice Můj sen je něco takového https://www.youtube.com/watch?…

Nechtěla bych ani stolek, ani výzdobu, takže pet lahve a střepy nehrozí. Jen by to teda mohlo být ve dne :D No a chci tam rodinu, svědky a fotografa :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama