Svatební dar - peníze

Anonymní
2.3.21 17:07

Svatební dar - penize

Holky jak si máme říct a peněžní svatební dar? Nerada bych nějaké blbosti. Ten kdo nechce dávat ať nedává nenutim, ale pokud ano rada bych finanční dary. Diky za rady :palec:
Prosím anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14214
2.3.21 17:26

My jsme měli u pozvánek přidané kartičky s vtipným textem, něco že ve v domácnosti již máme a že budeme rádi za finanční příspěvek..je to už 9let, bylo to pěkně v rýmu :D a už jsem to viděla několikrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
2.3.21 17:27

My meli pruvodni dopis, ohledne ubytovani, dress codu, co si vylozene neprejeme. A jako p. s. Jsme dali ze nejvetsi dar pro nas je, ze ten den s nami stravi, a pokud chteji prinest dar tak v obalce. Dneska uz se bezne davaji penize, a ne zadne blbosti typu obraz s jelenem :D my dostali akorat obalky a par flasek alkoholu. Na netu jsou nejake rymovacky ale ty mi prijdou fakt trapny :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14214
2.3.21 17:27

A podívej se třeba tady , určitě tam něco najdeš..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
2.3.21 17:28

My jsme to říkali při roznášení oznámení. Většinou se lidi ptali. A kdo se neptal, nechali jsme to na nich. Ale někdo to dává buď na oznámení nebo k tomu oznámení lísteček s básničkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3693
2.3.21 17:29

Když jsme jezdili zvát na svatbu, tak se nás všichni ptali co. Bylo jim jasné, že když máme x let zařízenou domácnost, že asi nic nepotřebujeme. A taky pro ně to bylo jednodušší než někde lítat po obchdech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Annastaziaa
2.3.21 17:33

Většinou se nás zeptali.
Nebo se teď dávají takový kartičky s textem: Svatebčané naši milí, dovolte nám prosbičku,
raději než věcné dary, naplňte nám kasičku. :palec: :)

Příspěvek upraven 02.03.21 v 17:33

• Citovat
  • Nahlásit
5936
2.3.21 17:33

Neříkala bych si o peněžní dar, není potřeba skleničky a mixéry už nikdo nedáva, všichni automaticky peníze..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3940
2.3.21 17:34

Já nedávno dostala pozvánku na oslavu narozenin…Dne xxx od xxx hod. budu slavit své xxx narozeniny. S sebou dobrou náladu, finanční obnos, případně jiné rodinné cennosti… :mrgreen: :mrgreen: Prostě žádné sr@ní :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Annastaziaa
2.3.21 17:34

@Alušáček tak to by jsi se divila, že i takový dary se dávají. Například talíře, ručníky do tvaru dortu. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
3709
2.3.21 17:37
@Peggy54 píše:
My meli pruvodni dopis, ohledne ubytovani, dress codu, co si vylozene neprejeme. A jako p. s. Jsme dali ze nejvetsi dar pro nas je, ze ten den s nami stravi, a pokud chteji prinest dar tak v obalce. Dneska uz se bezne davaji penize, a ne zadne blbosti typu obraz s jelenem :D my dostali akorat obalky a par flasek alkoholu. Na netu jsou nejake rymovacky ale ty mi prijdou fakt trapny :D

Můžu se zeptat, co konkrétně to bylo? :D Jsem zvědavá. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2089
2.3.21 17:38

Normalne jsme to napsali k itinerari, ze jestli nam chce dat nekdo nejaky dar, tak uvitame dar v obalce nebo tak neco :nevim: dostali jsme penize ruznymi vtipnymi zpusoby, vcetne patnactiset ve dvoukorunach :-) ty tu snad mame do dneska :-D hele zadny strachy s tim..dnes uz snad ani nepredpoklada nikdo nic jineho, naopak tim usnadnis trapeni nekomu, kdo se bal, ze by musel vymyslet dar :-)..tak me tak napada, ze dnes by bylo skoro vtipnejsi napsat, ze nechci penize, ale dary :-D to by se ale dost lidi zapotilo :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21090
2.3.21 17:38
@Annastaziaa píše:
Většinou se nás zeptali.
Nebo se teď dávají takový kartičky s textem: Svatebčané naši milí, dovolte nám prosbičku,
raději než věcné dary, naplňte nám kasičku. :palec: :)Příspěvek upraven 02.03.21 v 17:33

Tohle mela neter, brali se v rijnu a na obalky meli pripravenou drevenou truhlicku, o kterou se starala bud tchyne nebo svagrova…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7422
2.3.21 17:39

My budeme mít na svatebním oznámení veršík, že budeme chtít raději peníze než věcné dary. Na internetu jsem našla hromadu textů k inspiraci. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21090
2.3.21 17:39
@renduli píše:
Můžu se zeptat, co konkrétně to bylo? :D Jsem zvědavá. :D

Ja taky :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek