Svědění hlavy u dítěte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
509
3.7.22 22:47

Svědění hlavy u dítěte

Dobrý večer.
Jdu si k vám pro radu. Dceru furt svědí hlava, drbe se ve dne i teď v noci. Vši jsme nikdo nenašel. Co by to mohlo být? Mám koupit nějaký speciální šampón? Vlasy i pokožku má čistou, žádný lupy ani červená pokožka :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
21597
3.7.22 22:54

Mýt nějakým jemným šamponem, pořádně promasírovat, aby se vyčistila pokožka hlavy a používat kyselý oplach - ředěný ocet a nebo kys. citronvoou po té, co člověk pořádně opláchne ten šampon.

Mýt spíš častěji, zejména když se teď potí. A nenechávat schnout, ale vyfoukat vlažným vzduchem.

Příspěvek upraven 03.07.22 v 22:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
3.7.22 22:54

No teď jsou vedra, určitě se jí potí hlavička, tak to svědí. Zkusila bych ji hlavičku osprchovat i přes den vodou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34526
3.7.22 23:23
@werakla píše:
Dobrý večer.
Jdu si k vám pro radu. Dceru furt svědí hlava, drbe se ve dne i teď v noci. Vši jsme nikdo nenašel. Co by to mohlo být? Mám koupit nějaký speciální šampón? Vlasy i pokožku má čistou, žádný lupy ani červená pokožka :nevim:

no jestli chodí do školky :nevim: ty vši není zas tak jednoduché najít, kup přes internet „zázračný všiváček“, zaplať si pouze za hřeben, pak dítěti namoč vlasy, napatlej jakýmkoli kondicionérem a vyčesávej pramen po prameni - možná najdeš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37324
4.7.22 05:41
@stinga píše:
no jestli chodí do školky :nevim: ty vši není zas tak jednoduché najít, kup přes internet „zázračný všiváček“, zaplať si pouze za hřeben, pak dítěti namoč vlasy, napatlej jakýmkoli kondicionérem a vyčesávej pramen po prameni - možná najdeš

Přesně tak. Pokud jsou vši vidět pouhým okem v suchých vlasech, jedná se už o větší zavšivení. Ty první se schovávají.
Buď toto nebo udělat preventivně kůru šamponem proti vším z lékárny. My používáme nemastný Elimax. Po nanesení šamponu začnou asi za 10 minut vylézat, i když to na první pohled vypadá, že ve vlasech nic není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34526
4.7.22 07:49
@Pears206 píše:
Přesně tak. Pokud jsou vši vidět pouhým okem v suchých vlasech, jedná se už o větší zavšivení. Ty první se schovávají.
Buď toto nebo udělat preventivně kůru šamponem proti vším z lékárny. My používáme nemastný Elimax. Po nanesení šamponu začnou asi za 10 minut vylézat, i když to na první pohled vypadá, že ve vlasech nic není.

no tak toto musím také vyzkoušet, my jsme používali Paranit a Nyda, a pořád se problém opakuje,
také trochu nechápu, všude se píše, že vajíčka a hnidy jsou bílé nebo nažloutlé, já vyčesávám z vlásků tmavé téměř černé jakoby milimetrové „čárečky“ - ale mate mě ta černá barva?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37324
4.7.22 07:53

@stinga Paranit ve variantě bez toho mastného spreje a Elimax je úplně ta samá látka, jen Paranit je dražší.
Holky vši zase tak často nemají, dvě mají vlasy tmavé a dvě světlejší, přijde mi, že hnidy i vši se umí zbarvit podle barvy vlasů :mrgreen: V tmavých vlasech se ty hnidy hledají líp, bílé a žluté kuličky, které nejdou odlepit.
Pokud je hnida dál než 1cm od pokožky, prý je pravděpodobně už mrtvá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34526
4.7.22 08:02

@Pears206 dcera má vlasy světle hnědé, a když má dospělé vši, tak jsou stejně barevné jako vlásky, ale ty černé čárečky, co vyčešu všiváčkem, mě fakt matou - bílé ani žluté nejsou ani omylem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat