Svědivá vyrážka z tepla

1914
23.6.13 10:21

Svědivá vyrážka z tepla

Ahojky, omlouvám se za možná špatně zvolenou kategorii, melé je rok a půl, co začly ty vedra, pod vláskama, za ušima a zezadu na krku se jí udělala vyrážka, kterou si stále drbe, když se trochu spotí, je to o to horší.. Nemáte někdo zkušenost? Nevíte co na to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9950
23.6.13 10:32

Malá teď měla kopřivku ze sluníčka..namazal jsem fenistilem a dobrý :D

Nebyli jste na sluníčku? Že by to byla reakce na to agresivní slunko :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mi24
23.6.13 10:32

Nevím jestli to je možné i u takhle malého dítěte, ale já mám taky výražku z tepla svědivou a takovou vodnatou a je to alergie na slunce tak je možné že ji má taky…ta alergie na slunce má víc forem takže nejlépe jít na alergologii

• Citovat
  • Nahlásit
1914
23.6.13 10:34

@lilie12 S tou alergií si mě docela vyděsila, no asi zítra skočíme k pediatroj :(
@Deníííí Fenistil doma mám, tak bych to mohla zkusuit, děkuju a jak to u malé vypadalo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9950
23.6.13 10:38
@saiiimona píše:
@lilie12 S tou alergií si mě docela vyděsila, no asi zítra skočíme k pediatroj :(
@Deníííí Fenistil doma mám, tak bych to mohla zkusuit, děkuju a jak to u malé vypadalo?

měla to na krku, hrudi a trošku nahoře na zádech..malý pupínky a mezi tím červené fleky. Zkus a uvidíš..sice se fenistil dává na pokousání od komárů atd., ale nic jiného mě nenapadlo a ani po ruce nebylo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9950
23.6.13 10:39

@saiiimona jojo to co zmiňuje @lilie12 má přesně partner, když jedeme k moři tak má chudák Dailong nejméně 30tku, aby byl v poho :? a malá to měla teď poprvé, tak sand to nebude mít po tatínkovi, ale spíš byla chyba, že jsem ji nenamazala jak jsme šli na bazén..jsem si říkala, že po 17hod už by neměl být problém..možná reakce pot + slunce..kdo ví..uvidíme co přinese další koupání a slunko :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1823
23.6.13 10:43

Malá se taky škrábe na krku. Vykoupat. Vysušit - ne třením, ale raději poťukáváním. Aby se to ještě víc nedráždilo. A až to bude úplně suché, namazat sudocremem.

Nebo koupit termální vodu ve sprayi a nastříkat.

Bepanthem a podobné promašťovací jí to zhoršují.

A na noc jsem ji přikryla jen povlakem bez výplně. Bez peřiny neusne a hrozně se pod ní zapařila.

Míň oblíkat. A pokud ti to nevadí - trochu ostříhat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
817
23.6.13 11:17

Máme úplně to samý, furt si to škrábal a v noci nemohl spát
tchýně volala známé lékárnici a prý to mám mazat Imazolem, tak jsem to mázla a dobrý, už to neškrábe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
817
23.6.13 11:19

Jo a trochu jsem ho ostříhala, aby se tak nepotil, máme to úplně na stejným místě jako vy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Caty
23.6.13 11:20

AHoj, prosimtě, fenistil se nesmí mazat na velké plochy těla, to v žádném případě.

• Citovat
  • Nahlásit
1404
23.6.13 11:40

Máme u 16ti měsíční dcery úplně to samé. Na krku má při teple a sluníčku velmé červené fleky a dost še škrábe. Jsem doktorka farmacie a osobně si myslím, že to není alergie, protože nikde jinde na těle to nemá. Podle mého názoru je to typ potniček. Dítě se zapaří, zpotí a v kombinaci se sluníčkem se vytvoří takovéhle podráždění. Já jsem to dceři mazala sudocreamem, někdo už to tady taky uváděl a krásně se to zatáhne a zesvětlá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1914
23.6.13 12:44

No jo, ten Fenistil, to je fakt, to tam píšou, Imazol doma máme, hned až se vzbudí, tak to zkusím, moc děkuju!!!
Taky si myslím, že jsou to spíš nějaké potničky, má to vyloženě tam kde se nejvíc potí a čím víc, tím se škrábe :(
Ostříhat bohužel nemáme moc co, máme zatím jen takové chmíříčko.. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
817
23.6.13 13:18

@saiiimona malýmu se to udělalo ve středu, jak bylo to šílený horko, ve čtvrtek se to zhoršilo, rozdrápal si to, no a včera ráno jsem mu ty nejhorší místa namazala tenoučkou vrstvou toho Imazolu, aby to dýchalo, i do těch vlásků jsem mu mázla, ale fakt tenkou vrstvu a večer se to už začalo zlepšovat
ten Imazol se taky nedává na velký plochy myslím, že je to tam napsaný, ale krásně vysušuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1162
23.6.13 13:30

To jsou asi potničky, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
1.1.16 22:22

Dobry den maminky. mame 4 mesicni holcicku a odelala se ji vyrazka za oskem a trosku i na tvaricce furt se strasne snazi skrabat a hrozne place ma uz uplne cervene ousko nevi co na to dat aby se to zmirnilo nebo nejlepe zmizelo. poradte mi prosim :,( :,( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat