Svěření dceři do své pěče

4
4.10.19 13:19

Svěření dceři do své pěče

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti se stridavou péčí. 10.10 mám soud kde jsem si zadala dceru do své pěče. A bývalý partner chce stridavou péči. Malý je 20 měsíců. Pokazdy když chtěl vyšla jsem mu vstříc. Dceru má jednou ta 14 dni čtvrtek, pátek, sobota, neděle a další týden středa, čtvrtek. Ale poslední dobou jsem si všimla, ze dceři to nedělá dobře a snaší to blbě. Nejsme spolu od Ledna, od našeho rozchodu si ji bral pouze jednou za 14 dni víkend. Od doby co má novou přítelkyni ji chtějí víc tak jsme k tomu přidali čtvrtek a nakonec další týden ještě středa čtvrtek. Dcera přijede totálně rozmazlena, má záchvaty vztekani, mlátí se do hlavičky a v noci je každou hodinu vzhůru. Domluva sním žádná, říkala jsem mu, ze to budeme muset omezit, nebo se aspoň domluvit na stejný režim a výchovu. Jeho odpověď je vždy taková, ze ho to nebaví se mnou řešit a nezajímá ho to. Pokazdy když je u něho a já mu nápisu co malá a jestli je všechno v pohodě buď odpoví “jj v poho” nebo “vše ok” když je dcera u mě ani se na ni nezepta, ale poslední dobou děla to, ze mi ani neodepise. Nekomunikuje, nic se mnou neřeší. Myslíte, ze povolí stridavou péči? Ono je opravdu hrozny 4 dny o dceři nic nevědět. Děkuji moc za každou zkušenost. ????????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2360
4.10.19 13:23

No, schovávej si veškerou komunikaci. To je tak jediné co nyní můžeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
755
4.10.19 13:30

Myslím, že u takto malých dětí se stridavka moc často nedává. Některý jsou třeba i ještě kojeny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69004
4.10.19 13:59
@JancaS84 píše:
Myslím, že u takto malých dětí se stridavka moc často nedává. Některý jsou třeba i ještě kojeny.

No, jelikož on muze dolozit, ze to takhle jiz nejakou dobu funguje, tak ma celkem sanci na schvaleni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56524
4.10.19 14:05
@j.a.n.i1 píše:
No, jelikož on muze dolozit, ze to takhle jiz nejakou dobu funguje, tak ma celkem sanci na schvaleni.
To jí neřikej, nebo bude utrum
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6428
4.10.19 14:07

Hele, je to blbý, ale když je dítě u něj, nemá povinnost ti hlásit, jak se mu daří, stejně tak ty jemu. Na jednu stranu je dítě ještě malé, ale na druhou stranu, tenhle systém jste si zavedli a nemůžeš po něm chtít, aby dělal vše podle toho, jak ty řekneš. Jste oba dva rodiče a máte stejné povinnosti, ale i práva. Dítě je malé, ale právě v tomhle věku se nejvíce vytváří vazby s rodiči. Nebuď tak hloupá, že mu budeš bránit v kontaktu, protože na to dojede jen to dítě. Co bylo mezi vámi je váš osobní problém. Jinak, můj syn je vychováván oběma rodiči a to mlácení hlavou a rozmazlenost v tomhle období zkoušel taky. Vydrželo mu to ještě doteď, za měsíc mu budou dva roky. A to jsme hodně přísná máma. Je to dáno jeho povahou, hrozně vše prožívá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.10.19 14:33

Hele my to soudně nemáme, ex si bere syna jednou za 14 dní na víkend od čtvrtek -nedele. Teď už teda spíš pátek -nedele a v druhým týdnů na celý odpoledne úterý a čtvrtek. Zezacatku dělal taky problémy, nelíbilo se mu to, vyhrožoval a teď? Dost často se stává, že najednou něco má i v dny, kdy ho má mít, teď už ho mám třeba 3 víkend stále já :lol: a to už je synovi 5. Jinak už se na všem relativně dokážeme dohodnout, ve styku se synem mu samozřejmě nebrání, ale pochopil, že mít ho extra často, ho dost omezuje :lol: dej tomu čas, časem se to třeba srovná, hlavně se snažte komunikovat, kvůli malé :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.10.19 14:41

Podle toho, co popisujes, jsou splněny veškeré podmínky střídavé péče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2601
4.10.19 14:43
@Ondyss píše:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti se stridavou péčí. 10.10 mám soud kde jsem si zadala dceru do své pěče. A bývalý partner chce stridavou péči. Malý je 20 měsíců. Pokazdy když chtěl vyšla jsem mu vstříc. Dceru má jednou ta 14 dni čtvrtek, pátek, sobota, neděle a další týden středa, čtvrtek. Ale poslední dobou jsem si všimla, ze dceři to nedělá dobře a snaší to blbě. Nejsme spolu od Ledna, od našeho rozchodu si ji bral pouze jednou za 14 dni víkend. Od doby co má novou přítelkyni ji chtějí víc tak jsme k tomu přidali čtvrtek a nakonec další týden ještě středa čtvrtek. Dcera přijede totálně rozmazlena, má záchvaty vztekani, mlátí se do hlavičky a v noci je každou hodinu vzhůru. Domluva sním žádná, říkala jsem mu, ze to budeme muset omezit, nebo se aspoň domluvit na stejný režim a výchovu. Jeho odpověď je vždy taková, ze ho to nebaví se mnou řešit a nezajímá ho to. Pokazdy když je u něho a já mu nápisu co malá a jestli je všechno v pohodě buď odpoví “jj v poho” nebo “vše ok” když je dcera u mě ani se na ni nezepta, ale poslední dobou děla to, ze mi ani neodepise. Nekomunikuje, nic se mnou neřeší. Myslíte, ze povolí stridavou péči? Ono je opravdu hrozny 4 dny o dceři nic nevědět. Děkuji moc za každou zkušenost. ????????

Možná její otec chce, aby se u něj cítila dobře a chtěla k němu. Tedy, bude jí ve výchově ustupovat. Třeba až to bude mít jisté, tak se to trochu změní. Míra jeho styku už nebude tvoje dobrá vůle.
Vyvozuješ, že jeho výchova je ta špatná a tvoje ta správná, ač o ní vlastně nic nevíš a vlastně ani nevíš, jak se chová u něj, když jde dcera od tebe. Pokud se jej dotazuješ na stav dcery, tak jej z jeho pohledu kontroluješ. Míru zájmu bych z toho nevyvozoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
4.10.19 14:50

Já mu vůbec nezakazuju a nebráním mu vídat malou. Jak už jsem psala snažím se mu vyhovět ve všem, on mě ne. Nechce komunikovat na ničem se domlouvat. Spis mi to přijde jakoby chtěl ublížit mě.
Driv ji tolik nechtěl a najednou si ji chce brát dost často. Nemá povinnosti mi sdělovat nic o naši dceři? Myslela jsem, ze když se ho slušně zeptám co malá ze je taky slušnost odepsat. Absolutně nevím na co se u soudu mám připravit. Ale k soudu jsem to musela dat naše komunikace je opravdu na bodě mrazu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56524
4.10.19 14:53
@Ondyss píše:
Já mu vůbec nezakazuju a nebráním mu vídat malou. Jak už jsem psala snažím se mu vyhovět ve všem, on mě ne. Nechce komunikovat na ničem se domlouvat. Spis mi to přijde jakoby chtěl ublížit mě.
Driv ji tolik nechtěl a najednou si ji chce brát dost často. Nemá povinnosti mi sdělovat nic o naši dceři? Myslela jsem, ze když se ho slušně zeptám co malá ze je taky slušnost odepsat. Absolutně nevím na co se u soudu mám připravit. Ale k soudu jsem to musela dat naše komunikace je opravdu na bodě mrazu.

No a co jsi tam podala? Navrhla jsi střídavou společnou nebo tvou výhradní péči? Jaký rozsah jeho péče?
třeba se jen cítí ohrožený. A reaguje na to divně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
4.10.19 15:05

Výhradní péči. A jemu jednou za 14 dni víkend a v týdnu dle dohody. Tak jak to bylo od začátku. Takhle jsme se dohodli.
Ono je to hrozny. V těhotenství mě napadl, opustil mě. Byla jsem na všechno sama. Když jsem rodila tak za mnou přišel ze to chce zkusit. A já to zkusila, ale místo toho aby mi byl oporou po porodu odjel na dovolenou kde si našel nějakou slečnu. A za mnou jezdil dvakrát za týden pomazlit malou a zase ahoj… Když to sní skončil byla jsem hloupá a vzala ho zase zpátky. Nás vztah trval půl roku. Kdy mi s ničím absolutně nepomáhal. Na všechno jsem byla sama. Podváděl mě, ponizoval a byl hrubej. Odešla jsem od něho v tom Lednu a od ty doby proste boj. Teď je strašně uražený proč jsem ho dala k soudu. Vyhrožoval mi ze mi tam udela peklo… ale já musela je mi hrozně nikdy o ni takový zájem nejevil. A teď najednou chce stridavku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56524
4.10.19 15:24
@Ondyss píše:
Výhradní péči. A jemu jednou za 14 dni víkend a v týdnu dle dohody. Tak jak to bylo od začátku. Takhle jsme se dohodli.
Ono je to hrozny. V těhotenství mě napadl, opustil mě. Byla jsem na všechno sama. Když jsem rodila tak za mnou přišel ze to chce zkusit. A já to zkusila, ale místo toho aby mi byl oporou po porodu odjel na dovolenou kde si našel nějakou slečnu. A za mnou jezdil dvakrát za týden pomazlit malou a zase ahoj… Když to sní skončil byla jsem hloupá a vzala ho zase zpátky. Nás vztah trval půl roku. Kdy mi s ničím absolutně nepomáhal. Na všechno jsem byla sama. Podváděl mě, ponizoval a byl hrubej. Odešla jsem od něho v tom Lednu a od ty doby proste boj. Teď je strašně uražený proč jsem ho dala k soudu. Vyhrožoval mi ze mi tam udela peklo… ale já musela je mi hrozně nikdy o ni takový zájem nejevil. A teď najednou chce stridavku.

No, tak možná kvůli te výhradce.
Co pro tebe znamená podle dohody? Jsi ochotná nechat současný režim nebo to chceš omezit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
4.10.19 15:27

@Lama Lama součásny režim je jednou za 14 dni od čtvrtka od rána do neděle do večera a další týden středa od rána do čtvrtka do večera. S tím nesouhlasím. Chtěla bych jednou za 14 dni víkend a v týdnu jakýkoliv den ale na noc ji chci mít vždycky doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56524
4.10.19 15:36
@Ondyss píše:
@Lama Lama součásny režim je jednou za 14 dni od čtvrtka od rána do neděle do večera a další týden středa od rána do čtvrtka do večera. S tím nesouhlasím. Chtěla bych jednou za 14 dni víkend a v týdnu jakýkoliv den ale na noc ji chci mít vždycky doma.

Tak pak už jsme asi doma, proč je to lem v komunikaci. Cítí se ohrožení. Taky bych se cítila, kdybych smela být s vlastními dětmi jen 4 dny v měsíci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama