Světlé barvy unuo softshellek. Čím vyprat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dracietka
Kecalka 243 příspěvků 12.04.18 06:56
Svetle barvy unuo softshellek. Čím vyprat?

Koupila jsem synovi k narozeninam světle zelené unuo softshellove kalhoty a od tchyne dostal softshellovou bundu od stejne znacky. Jsem s nimi vcelku spokojena. Jen to praní mě trápí. Máme je dva měsíce a uz ted tam ma od bahna, travy, jídla fleky, ktere nejdou vyprat. Z ostatnich materialu se to za chvili vypralo ale z tohoto materialu to nejak nejde. Ma nekdo prosím zkušenost s prostředkem, ktery by to z tohodle materiálu zvladl vyprat? Dekuji za typy.
Jelení mýdlo a vanish odstraňovač skvrn uz jsem zkoušela.

Reklama

Reakce:

Saffiraa
Závislačka 3636 příspěvků 2 inzeráty 12.04.18 06:58

Ahoj, tak to jsem zvědavá na rady. Syn má tyrkysové UNUO kalhoty a také z toho nemůžu pár fleků vyprat. Zkoušela jsem i Iberia Revolution na skrvny, ale jsou tam stále. :-(

masinka9
Závislačka 4679 příspěvků 12.04.18 07:17

Já si teda šiju sama z těchto materiálů od unua a na vše stačí vanish a dm prací prášek. Běžné bahno by mělo jít dolů i kartáčkem s vodou. Peru na 30 a kratší program. ALe zorvna ta světle zelená je teda prevít, na té je vidět vše.

Kaspinka
Extra třída :D 11686 příspěvků 12.04.18 07:47

Softshell peru jen v prostředcích k tomu určených, ne v běžných. Zatím se mi nestalo, že by něco nešlo vyprat, i na světle zelených kalhotách.

Pe-G
Ukecaná baba ;) 1842 příspěvků 12.04.18 08:06

Máme světle zelené soft bundy jiné značky, ale loni jednu syn zrušil od pampelišek. Nalila jsem kyblík vřelé vody, do toho odměrku vanisch oxy bílá krabice a rozmíchala a naložila bundu přes noc a ráno vyprala. Bunda jako nová.

jessikka
Extra třída :D 10513 příspěvků 12.04.18 08:33

Tak ona je především chyba něco vyprat a usušit, když tam po vyprání zbyly skvrny. Jak se to usuší, tak skverny se do toho doslova zažerou. To ale u všeho. Je nutné to nenechat uschnout.

Tyhle kalhoty, světle zelené jsme taky měly a ač jsou moje děti čuňátka, tak se vždy všechno vypralo. A pokud ne, tak po třetím nebo čtvrtém praní už jo. Dál bych potírala žlučákem, nechala delší dobu namočené a zkoušela. Ono to pustí.

Jinak unuo oblečení je co se poměru cena/výkon týká bezkonkurenční :-)

Aliik
Echt Kelišová 8223 příspěvků 12.04.18 10:59

Nemám přesně tyto, ale poslední dobou jsem objevila sprej na skvrny od Frosch - na bázi žlučového mýdla. A to, co předtím nepustilo Vanishem, se najednou skoro vypralo :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Britské šílenství: Fotbal narušuje svatby i divadelní představení!

Anglie je kolébkou fotbalu, nabízí tu nejlepší ligovou soutěž na světě, jenže... číst dále >

Galerie plná vězňů: 12 slavných celebrit, které skončily za mřížemi

Ne všechny celebrity se chovají jako andílci. Některé hvězdy občas řádí tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama