Svíravý chvění hrudníku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.19 16:50
Svíravý chvění hrudníku

Zdravím Vás :mavam: chci se jen zeptat na názor… prosím anonym..
Už od nového roku mě trápí z ničeho nic intenzivní svíravý pocit hrudníku, úzkost? Tento pocit trvá neustále ve dne v noci ve snech už 3 měsíce.. Přirovnala bych to jako ke strachu z něčeho + negativní myšlenky = pláč všechno se vztahuje na přítele a do vztahu ve kterém se mezi námi nic nestalo. Pocity prázdna, jako bych byla úplně sama nikoho neznala. Totální vnitřní vyprahlost. Otupělost. Jako bych se od “někud” vrátila do reality. Přítel mi občas přijde jako cizí a jiný člověk.. nebo že já jsem jako ve “hře” :nevim: Je mi 22. Žádné léky neberu kromě antikoncepce, kterou mám nově 10 měsíců. Celkem 5 let dříve jiná HA. Toto všechno přišlo s menstruací a ustálilo se to. V minulosti jsem toto už několikrát zažila, ale ne takhle intenzivní a ne tak dlouho :,( Zažila jsem dříve i pocity, najednou že zešílím ze zemřu že se zblázním.. Nemůžu normálně fungovat.
Můžete mi prosím poradit. :( předem děkuju

Reakce:
Fany97
Kecalka 187 příspěvků 12.03.19 17:01

Vedlejší účinky antikoncepce nebo prožívate něco z minulosti a nemusíte si to ani pamatovat. Např. Když dítě prožije trauma, mozek něco vytěsni ale ta úzkost se pak projeví na dospelem člověku. Mě na tyhle stavy pomáhá Baldriparan. Je to z kozlíku lékařského, bylinné tablety a homeopatika Sédatif PC, též bez chemie. Ale u Baldriparan pozor, chce se mi po něm spát. Takže přes den radši jen jednu až ve tablety s rozestupem

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.19 17:04

@Fany97 já se bojím aby to nebylo něco horšího :think: no z dětství si pamatuju něco ošklivého ale když si na to vzpomenu , přímo ta vzpomínka ve mě nevyvolává úzkost … takže nevím . Nebo jak píšete nemusím si to ani pamatovat a uvědomovat ;)

annasmyc
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 12.03.19 18:05

nemohlo by být toto?
https://cs.wikipedia.org/…ersonalizace
depersonalizace s derealizací, jsou s tím spojené i panické stavy (to svírání na hrudi)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.19 18:11

@annasmyc ano přesně tak vše co tam píšo mě vystihuje . Ale ta úzkost… nevím no ;)

annasmyc
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 12.03.19 18:17
@Anonymní píše:
@annasmyc ano přesně tak vše co tam píšo mě vystihuje . Ale ta úzkost… nevím no ;)

neboj :hug: každý člověk je jiný a každý to může zažívat jinak, něco může být i podvědomé. Každopádně bych to řešila psychiatr a psycholog nebo terapie, aby to bylo pod kontrolou. Spousta věcí i duševních je naštěstí léčitelná… :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.19 19:09

@annasmyc určitě zajdu :) snad pomůžou . Děkuji :kytka:

Ou
Kelišová 6905 příspěvků 12.03.19 20:16

Úzkostně depresivní porucha.

Pro začátek projdi tuhle knížku https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/#…

Optimálním řešením je vsoupit do psychoterapie a zorientovat se v tom, co se ti děje. Je docela dobře možné, že už to je na léky - objednej se k psychiatrovi a konzultuj, jestli ještě pomůžou třeba jen ty bylinky, nebo potřebuješ prokazatelně účinné léky. Pokud to zanedbáš a nebo budeš hrát podle lží, co ti deprese říká, že to musíš zvládnout sama a nesmíš brát léky protože * dosaĎ libovolné tvrzení *, tak si taky tu mozkovou chemii můžeš tímto defintiivně rozdrbat.

Jinak pro zákaldní úlevu zkus začít chodit na jogu, hledej takový směr, který aktivně a cíleně učí pracovat s dechem. Pomáhá to dost efektinvě přeladit mozek od úzkosti ke klidu. Není to ale řešením na úzkosti - v psychoterapii potřebuješ porozumět kde v tobě pramení, co ji živí a udržuje a učit se ji rozpoznat a čelit hned v začátcích.

Docela dobrou metodou na to je taky focusing https://www.kosmas.cz/…a-focusingu/

Ou
Kelišová 6905 příspěvků 12.03.19 20:28

jinak depresonalizace a derealizace patří k příznakům depresivních stavů. a s těma se úzkosti dost kamarádí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.19 20:35

@Ou určitě vyhledám nějakého psychoterapeuta a začnu s tím něco dělat . A uvidím no :think: moc děkuji za názory a rady :kytka:

Váš příspěvek
Reklama