Reklama

Syn 2,5 roků všude jen se mnou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucissek1
Povídálka 13 příspěvků 20.07.18 08:43
Syn 2,5 roků všude jen se mnou

Zdravím,
Chtěla bych se zeptat zda má některá maminka zkušenost že by její 2,5 leté dítě mělo problém s odloučením od matky… Jak to řešit, zvládat a jak se k tomu postavit???
Náš syn je většinu času se mnou ale pořád se snažíme jezdit za babičkami ale když synovi zmizím z dohledu hned mě hledá… Už si ani nemůžu zajít sama na záchod :?
Za půl roků už budu muset jít do práce chci aby jsme to do té doby nějak vyřešili…
Moc děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Ivana 85
Závislačka 2991 příspěvků 20.07.18 08:57

@Lucissek1 mam to stejny.Dcera 2,5 roku a jak me vidi tak se ode mne nehne.A vsechno musim jen ja.Ted jsme byli na dovce a ksyz chtela nosit tak jedine ode mne,zvednout z nocniku ji muzu jen ja,kdyz starsi syn nebonpritel vzali muj batoh tak scena ze ho musim mit jen ja atd atd.Ale kdyz ji nekdo hlida(musim nepozorovane zmizet) tak po mne ani nevzdechne.

Manticora
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 20.07.18 09:13

Dcera ma 3,5 roku a odmita se odemne hnout. Je to mamanek, vsechno s ni musi delat maminka. V noci na mne i spi. Nikdo ji nikdy nehlidal, obcas manzel, ale jen kdyz spala. Chtela jsem ji dat ve 4 letech do skolky, ale strasne tam nechce. Nevim, jestli to nasilim tlacit.

Ivana 85
Závislačka 2991 příspěvků 20.07.18 09:23

@Manticora moje segra byla brutalne zavisla na tatovi,tak ji nasi nedali do skolky.A to co bylo pak v prvni tride to byla hruza,kazdodenni sceny,rev ja za ni musela kazdou prestavku chodit.Takze za mne lepsi at si to odbrecej ve skolce kde breci temer kazdej.

Kriss Tina
Závislačka 4735 příspěvků 20.07.18 09:37

Zkušenost nemám, syn je úplný opak, ale možná to bude i tím, že je od malička často hlídáný beze mě :think: pokud za půl roku musíš nastoupit do práce začla bych to řešit, nejprve třeba hlídání u vás doma, kde přide babička a ty si třeba na hodku zajdeš nakoupit, pak dobu protahovat, postupně nechat dítě třeba přes noc u babičky, možná pak poprosit nějakou kamarádku jestli by dítě pohlidala aby si zvykal i na jiné lidi, jinak si myslím že se z toho v té školce zblázní. Prostě pomalu učit že maminka ho nebude držet 24h denně za ruku :nevim:

Limi123
Závislačka 3067 příspěvků 20.07.18 10:14
@Lucissek1 píše:
Zdravím,
Chtěla bych se zeptat zda má některá maminka zkušenost že by její 2,5 leté dítě mělo problém s odloučením od matky… Jak to řešit, zvládat a jak se k tomu postavit???
Náš syn je většinu času se mnou ale pořád se snažíme jezdit za babičkami ale když synovi zmizím z dohledu hned mě hledá… Už si ani nemůžu zajít sama na záchod :?
Za půl roků už budu muset jít do práce chci aby jsme to do té doby nějak vyřešili…
Moc děkuji

Mam to stejne. Je mu presne 2 a pul. Ted se mi poprve stalo, ze jsme byli venku s kamaradkou a jejim synem a ten muj byl ochotny s ni zustat a hrat si s chlapeckem, nez si dojdu na wc. To jsem koukala!

Mamka mi nabidla, ze si syna ted na par dni vezme pres noc. Souhlasila jsem, ale vnitrne jsem byla uplne ve stresu. A vis co? Maly to zvlada skvele! Skoro si ani nevzpomene, a to doma se mnou chodi jeste porad casto i na wc. :nevim:

Mimochodem, to, ze doma vse smim delat jen ja (umyt ruce jen mama, na zachod pujde jen s mamou, podat lzicku smi jen mama) jsem pred 2 mesici zrusili. Proste reknu „to neni moznost“ a kdyz tu lzicku nebo neco chce, musi si poprosit toho nekoho jineho. Docela to funguje, uz nemusim delat uplne vse.

Ale skolky bych se take bala. Nastesti mam jeste mladsiho, takze letos do skolky nemusi. Ale kdyz vidim, jak zvladl babicku, mozna by zvladl i tu skolku :nevim:

Takze za me, delat vylety k babicce, nejdriv treba bez prespani a pak s prespanim.

blumen
Hvězda diskuse 40377 příspěvků 20.07.18 10:26

@Lucissek1 dcera 3,5 to same. Ale ve skolce je v pohode a do skolky jde rano bez problemu. Ale jinak chce byt se mnou. Mam spise ale pocit, ze proto, aby ji neuniklo, co delam, nez aby nejak visela na me pritomnosti. Jako ze nechce o nic prijit.

iwa83
Kelišová 6154 příspěvků 20.07.18 10:52

u nás je to podobné. Naštěstí manžel drží a i přes hysterák ji včera osprchoval. Já si za rohem říkala, že jsem se na to měla vyprdnout a jít s ní já. Ale zase si říkám, že za 3 měsíce bude druhé miminko a budou chvíle kdy prostě nebude možnost „maminka“. Takže děkuji chlapovi, že drží a dělá věci i když hysterčí. V noci k ní vstávám já, protože manžel spí jak špalek. Jinak ale když je doma, snažíme se to rozložit, aby to nebyla jen „maminkaaaa“. Do školky v září jde a těší se. Babičku a dědečka zvládá dobře - tak snad i školku zvládne. Dle mého je potřeba prostě zrušit to, že pouze maminka může něco dělat. Vydržet hysterák a vztekání. Ale na to je potřeba rpělivá máma, trpělivý táta a hodně odhodlání. Oni v tomhle věku prostě zkouší co ještě projde a neprojde a zda to projde za pomocí hysteráku.

Uživatel je onlineMango_Lassi
Extra třída :D 13010 příspěvků 20.07.18 10:58

No, my to máme podobně, syn 3 roky je zvyklý jen na rodinu (já, tatínek, babičky). Teď ho trénujeme s chůvou, protože jde od září do školky a trochu mě stresuje, jak to bude zvládat. Ale snad to přes léto dáme a naučíme ho, že může zůstat i s cizí osobou

MarieP
Závislačka 2996 příspěvků 20.07.18 11:03

@Lucissek1, můj malý je taky závislák…kolem těch 2,5 let jsem taky musela všechno já…nechávala jsem ho hlídat babičce, hlídal chlap a nejstarší syn ( to jsem třeba jen doběhla se smetím, do obchodu…právě ať si zvyká) . Vždy jsem se rozloučila a řekla kam jdu… Plakal jen, když si ublížil, spadl… Každý měsíc se to lepší, pokroky jsou veliké, opravdu… Teď většinou hlásí, že se mnou nejde, že zůstane doma…případně chce jít k babi… :lol: Hrát si chce se sourozenci, kolikrát musí čistit zuby chlap… Jen uspávat musím já a v noci volá mě…To mám jako další metu, aby zvládl být s našimi na chalupě… V září jdu do práce, on do školky, tak aby tam nemusel být celý den. Potřebuji, ať se naučí usínat s babičkou, do října jsou hodně na chalupě a chcou si ho tam sem tam brát… Začala bych malého trénovat…Jak příjde chlap z práce…seber se a běž ven, postupně- 15 minut a prodlužuj… To půjde…

Bara04
Kecalka 202 příspěvků 20.07.18 11:08

taky doporučuju přístup - maminkami nepoda, neudělá, nepujde, jestli chces jdi sam/ s tetou atd… hele ve 2,5 uz to je hodne o lehkém vydírání a testování, čim častěji ustoupíš tim hůř pro příště.
Moje pravidlo je - nezasahuje dokud řev nezrvá dele než normalne ( poznám zda je to vztek, hysterie nebo zoufalství ) když slyším stadium zoufalství tak zakročím. s babičkou syn tráví tyden , ani si na me nebzpomene, domu nechce. jak se vrátí domu tak mi leze na klín pokud mozno i na wc… takze za me…zkoušet, půjčovat, dávat tátovi a neustupovat:-) a hlavne pevne nervy!!

Limi123
Závislačka 3067 příspěvků 20.07.18 11:47
@iwa83 píše:
u nás je to podobné. Naštěstí manžel drží a i přes hysterák ji včera osprchoval. Já si za rohem říkala, že jsem se na to měla vyprdnout a jít s ní já. Ale zase si říkám, že za 3 měsíce bude druhé miminko a budou chvíle kdy prostě nebude možnost „maminka“. Takže děkuji chlapovi, že drží a dělá věci i když hysterčí. V noci k ní vstávám já, protože manžel spí jak špalek. Jinak ale když je doma, snažíme se to rozložit, aby to nebyla jen „maminkaaaa“. Do školky v září jde a těší se. Babičku a dědečka zvládá dobře - tak snad i školku zvládne. Dle mého je potřeba prostě zrušit to, že pouze maminka může něco dělat. Vydržet hysterák a vztekání. Ale na to je potřeba rpělivá máma, trpělivý táta a hodně odhodlání. Oni v tomhle věku prostě zkouší co ještě projde a neprojde a zda to projde za pomocí hysteráku.

Jj, jde o to to zrusit, jak jsem psala, u nas se to povedlo. Sice to jeste obcas zkusi, ale uz muzou veci delat vetsinou i ostatni. Sla jsem na to tak, ze treba chce nanuka? Tak at jde za tatou a rekne si. Nejde? Nemusi, ale nebude nanuk… Po nejake dobe to pochopil… Pouzivam vzdy slovni spojeni „to neni moznost…“ (Aby ti maminka dala nanuka atp.).

iwa83
Kelišová 6154 příspěvků 20.07.18 12:37

@Limi123 Jj, taky se tak snažím. Ale jak je tatínek doma málo (hlavní stavařská sezóna, tak jsme dost často samé) takže i z tohohle důvodu chci aby víc věcí dělala s tátou - když už je tá možnost. On ji neskutečně miluje a sám těžce nese, když ji vidí až večer když spí. Zas na druhou stranu, tak jak obímá ona jeho, tak mě ještě nikdy neobjala :) Dnes ráno ho přesvědčovala, že nemusí jít do práce.

Limi123
Závislačka 3067 příspěvků 20.07.18 12:46
@iwa83 píše:
@Limi123 Jj, taky se tak snažím. Ale jak je tatínek doma málo (hlavní stavařská sezóna, tak jsme dost často samé) takže i z tohohle důvodu chci aby víc věcí dělala s tátou - když už je tá možnost. On ji neskutečně miluje a sám těžce nese, když ji vidí až večer když spí. Zas na druhou stranu, tak jak obímá ona jeho, tak mě ještě nikdy neobjala :) Dnes ráno ho přesvědčovala, že nemusí jít do práce.

Jo, to syn tatinka take miluje, ale servisni veci jsem smela delat jen ja (podej, prines, utri, dej, posun). Az jsem si jednoho dne rekla dost :-) A dobre jsem udelala.

astoret
Ukecaná baba ;) 1004 příspěvků 20.07.18 12:49

u nás ted začalo období, že mně pořád vola, pořád mama a říká to tak strašně knouravě, pořád knourá totiž a pořád vyžaduje ve všem moji asistenci, ale jak jsme venku, utíká a neposlechne.. :zed:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama