5letý syn pláče ve školce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
24.1.22 10:45

Syn 5 let pláče ve školce

Dobrý den, potřebuji porad co děláme špatně nebo jak to synovi ulehčit. Od září chodí syn na dopoledne do školky. Už loňský školní rok chodil do školky a druhé pololetí dokonce i na odpoledne, ale to bylo v jiné školce, kde byli děti od 2,5 let a syn tam byl ve 4 letech nejstarší a paní učitelky říkaly, že by to chtělo ho dát ke starším dětem. Tak syn chodí do školky kde je 10 dětí a 2 paní učitelky. Od začátku nechodil s nadšením, ale chodil. Paní učitelky jsou tam hodné, i když se s ním tak nemažou, jako v předchozí školce. A teď posledních 14 dní syn ráno pláče, že do školky nechce, že se mu tam po mě stýská. Pláče i doma odpoledne, že zítra jít do školky nechce. Je celkově nějak přecitlivěný, nechce jet ani k babičce a dědovi, kam normálně sám jezdil. Hodně se mazlí. Syn je citlivý, má nerovnoměrný psychomotorický vývoj, takže mentálně neodpovídá 5 letému dítěti. Mluvili jsme s ním o tom, co se ve školce děje. Neříkal nic negativního, povídal o dětech a tak. Takže mi nevíme co je příčinou tohoto obratu. Nějaká opožděná separační úzkost? Nevím. Ale tíží mě to o to víc, že na podzim musím jít do práce a od září bude muset chodit do školky na celý den. Napadl mě i psycholog, ale nevím jestli to nepřeháním. Děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26343
24.1.22 10:56

@M-i-ch-e-l-l-e V pěti letech už by snad řekl, kdyby se dělo něco konkrétního, co mu vadí. Možná je to jen období, víc si uvědomuje, že mu nebudeš pořád za zadkem, jsou na něj kladené vyšší nároky ve školce. Hodila bych řeč ještě s paní učitelkou, jak se kluk ve škole chová, zda se zapojuje do aktivit, není smutný nebo tak. Bude mít zase jiný úhel pohledu. No a pak nezbyde než vydržet, kluka pozitivně motivovat a u nás pomáhalo odvádět pozornost, jakmile nastalo „já zítra nechci do školky“. Syn nechodil rád ani v předškolním ročníku, ale bylo to povahou, děti pro něj byly „prťata“ a nudil se tam..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7586
24.1.22 10:57

Do září je ještě daleko, pokud nechodíš do práce, tak ho nedávej každý den do školky. Domluv se s ním na nějakém režimu, třeba 3×tydne do školky, nebo 4×, ve středu zůstane doma.. Ja to u svých dcer neznám, školku měly moc rady, ale u sebe si pamatuji, jak jsem školku nesnášela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26343
24.1.22 11:05
@Alušáček píše:
Do září je ještě daleko, pokud nechodíš do práce, tak ho nedávej každý den do školky. Domluv se s ním na nějakém režimu, třeba 3×tydne do školky, nebo 4×, ve středu zůstane doma.. Ja to u svých dcer neznám, školku měly moc rady, ale u sebe si pamatuji, jak jsem školku nesnášela.

Tohle je většinou cesta do pekel. Špatně se adaptujícím dětem v drtivé většině vyhovuje ten pravidelný režim, pokud zjistí, že si mohou vybírat a určovat, tak ze tří domluvených dnů ve školce je za chvíli jedno dopoledne s řevem. Lepší každý den jen dopoledne. Nějaké pondělí-středa-pátek je pro ty předškoláky ještě hrozně abstraktní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.1.22 11:11

@unuděná S paní učitelkou jsem mluvila. Do kolektivu se zapojuje. Je horší ho udržet u společných aktivit, neudrží u toho pozornost déle jak 10 minut. Má řeči typu „už zase jdeme dělat rozcvičku“, ale jinak se chová normálně. Hůř prostě zvládá emoce. Ale chtěla jsem mu to prostě ulehčit nějak nebo pomoci zvládnout. Není ani mě dobře, když ho mám nechat ve školce, kde mi mává z okna a brečí, i když se pak za chvíli zapojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12231
24.1.22 11:12

Mě tedy napadá, že problém může být v tom, že ty jsi doma a on to ví. Já mám děti ve školce/jeslích od roka( jsou jim 4 a 2,5) a jo, taky někdy přijde období, že chtějí zůstat doma a nebo chtějí jít se mnou. Ale prostě ví, že máma a táta musí do práce, oni do školky a odpoledne jsme spolu. Mají pravidelný režim, mluvíme o tom s nimi, proč to tak je. A žádné vyloženě plačící scény se nekonaly. A to je syn jinak opravdu závislák na mamince neustále přilepený.

Příspěvek upraven 24.01.22 v 11:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.1.22 11:12

@unuděná To je pravda, chodil 3× v týdnu po-st a paní učitelka říkala, že je lepší pro něj celý týden dopoledne, že ta pravidelnost je pro něj lepší. A říkaly nám to i paní učitelky v předchozí školce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.1.22 11:13

@Aduš8 Jsem doma ještě s mladším, ale od září budou chodit oba dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12231
24.1.22 11:16

@M-i-ch-e-l-l-e to právě většinou bývá ten problém a navíc, když je v tom ten mladší sourozenec. Je ještě malý na to, aby pochopil, proč je mladší doma s mámou a on musí. Normální žárlivost. Nebylo by řešení prostě do září počkat a nechat doma oba, když to nefunguje? Já vím, jak je to se dvěma dětma v tomhle věkovém rozdílu náročné a jsem taky ráda, když je nejméně jeden ve školce nebo s tátou. Mám pak čas se jim věnovat jednotlivě. Ale zase bych to přes koleno nelámala, no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26343
24.1.22 11:18
@M-i-ch-e-l-l-e píše:
@Aduš8 Jsem doma ještě s mladším, ale od září budou chodit oba dva.

Souhlasím s @Aduš8 - to může být ten problém. Když dítě ví, že ty musíš do práce, je to snazší. Možná budeš tedy v září překvapená, že to bude úplně v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4078
24.1.22 11:34

Řeším teď úplně to stejný. Petiletej první dva roky ve školce maximálně spokojenej. Nikdy ani náznak, že by s emu cokoliv nelíbilo. Teď je od září v jiné školce a nic moc. Napřed nadšení, ale postupem času se mu tam líbilo čím dál min. Tam teda nebreci, ale ráno je litostivej, nechce tam, pláče, tuli se… nedovede říct, proč. Jednou proto, že mají moc pracovních listů. Jindy proto, že jich mají málo. Dnes proto, že mají málo hračky protože někdy se nějaká rozbije… on asi sám neví, těžko říct. Má tam kamarádky, učitelky jsou hodný, ale co jsem vypozorovala, tak jsou tam na děti kladeny větší nároky, než v předchozí školce. Mají pevnej řád, spoustu pravidel, dělají denně pracovní listy… asi je to na něj moc, nebo nezvyk, kdo ví. Uvazuju o změně, ale nevím, aby to nebylo z bláta do louže. Navíc by kazdej rok měnil kolektiv, letos jedna školka, pristoli rok druhá školák, pak škola.. ale zase příští rok má jít do školky i dcera a já právě nevím, njeslti ji chci dát tam, kde je syn. A aby byli kazdej jinde, to zas nechce syn, navíc by to bylo komplikované… No to jsem ti poradila, co :mrgreen: sama nevím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat