Dítě pořád vyhledává jídlo

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
35
20.1.22 23:41

Dítě pořád vyhledává jídlo

Zdravím, mám 4letého syna. Uz dva týdny víme, ze ma mononukleozu, takze ma dietu.
V nemocnici jsme byli dva dny a od ty doby, co jsme doma, tak strasne vyhledava jidlo. Varim mu kazdy den neco jineho ale vse jen na vode nebo na páře. Samozrejme, ze byl zvyklý na jiné jidla, nez na takova, ale strasne me to vrtá hlavou, jak je mozne, ze ma furt hlad? Je to růstový spůrt? 14dní? Jak dlouho vubec takový spůrt muze trvat? Nebo se mám bát neceho jineho? Doktor mi na to rekl, ze proste roste, ale… Nevim je to divné, dam vam priklad…rano si da snidani, pak hnedka chce treba jogurt, pak hnedka zase, hledá něco.. proste furt mysli jen na jidlo, snazim se ho co nejvice zabavit, ale fakt me vrtá hlavou jestli se neco nedeje, nebo co to má znamenat…? Má středne tezkou mentalni retardaci, pribuzni mi rikaji, ze zapomina ze neco jedl, to je nesmysl ne..? A dovedete si predstavit, kdyz mu to fakt nedam..vubec me nechape, ze tolik jist nemuze..nevim co delat..

SNAD JSTE MĚ POCHOPILY A SNAD MI I NĚJAK PORADÍTE…
Dekuji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1684
21.1.22 00:02

A není to po té nemoci? Jinak by to znělo taky jako Prader-Williho syndrom, ale to by doktoři poznali. :think: Na druhou stranu, známá má dceru, a taky je asi od 4 let hrozně žravá a doktor říkal, že to nic není, že z toho vyroste (teď je jí 7, a pořád to jídlo je u ní na prvním místě). :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14794
21.1.22 00:22

Pokud to dříve nedělal a dělá to až nyní, tak to je zřejmě tou dietou. Asi ji má netučnou a jak víme, tak tuk dodává pocit sytosti. Neumím poradit, protože změnit dietu mu nesmíš. Ale jíst od rána do večera by neměl, tak se někde zeptej, zda mu nedat vlákninu (tu jak nabobtná v žaludku).
Ten pocit nedojedenosti je docela hrozný, akorát že zrovna u mononukleozy nemůžeš moc experimentovat. Když držela dietu na tuhle nemoc moje příbuzná, tak zhubla asi 20 kg za rok. Ona měla mononukleozu přechozenou, takže měla dlouhou léčbu, zachraňovali játra, byla už dost ohrožená na životě. A pak jí jako následek zůstal diabetes druhého typu.
Poraď se s doktorem, jinak se něco podělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36836
21.1.22 05:10

Řešila bych to s pediatrem. Ještě existují enzymy na potlačení chuti k jídlu. U nás v práci dostávají i děti s MR bez poruch vázaných na jídlo. Pro děti s MR je obecně jídlo na předních příčkách, protože mají omezené normální zdroje uspokojení. Nemoc mohla tyto tendence výrazně posílit.
Vzhledem k nutnosti dodržení diety může adekvátně poradit jedině lékař. Mononukleozu teď prodělalo dítě známé. Zmírnit dietu mohli už po 14 dnech vzhledem k příznivým výsledkům odběrů krve. Držím pěsti, ať to máte stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
21.1.22 07:51

@Pears206 Dekuji,prave syn ma nižší hodnoty těch jaterních testu, ale dr trva na tom aby mel porad stejnou dietu. Tak já nevím, doufam, ze tolik nezhubne protoze uz tak je hubeňour :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
21.1.22 07:55

@listento Ja si myslim, ze to bude tou mononukleozou no, drive pred tim taky jedl..ale nerikal si o to tolik proste kazdou chvilku si rika…ale bojim se. Doktor se k tomu moc nemá…ale znovu tam pujdem, uvidime co bude..dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
21.1.22 07:57

@LaPaloma Ano prave, ma vse nizkotucne atd. Drive jedl proste vsechno s nami, takze si az tak moc o jidlo nerikal a ani ho nevyhledával. Doufam ze nebude hubnout, uz ted je hubenej :D poptam se na tu vlákninu. Dekuji za radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19317
21.1.22 08:25

@Kaca307 a jak jedl před tím? Nemůže to být v souvislosti s tou dietou? Jak je vaření jen na vodě, nemusí mu to uspokojit chuťové buňky a má pořad na něco chuť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
21.1.22 16:50

@elen-ka No jako byl i tak jedlík, ale opravdu si tak často nerikal o jidlo a nevyhledaval, ted doslova i breci kdyz mu neco nedam.. je to opravdu kazdou chvilku co si rika o jidlo😌 🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat