Syn 7let melancholik

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sanantonio
Kecalka 165 příspěvků 10.01.18 11:00
Syn 7let melancholik

Prosim o posouzeni situace. Syn je typicky melancholik, litostivy, vse si bere. Nedavno jsem mu vynadala a on prohlasil, ze na tomto svete nechce byt, ze spacha sebevrazdu. Mluvila jsem s nim o tom. Ale presto me to nadale desi. Predevcirem opet pri vypjate situaci na me vychrlil, zena nej vsichni jen krici. Ve skole, ze mu starsi kluk opakovane rika pico, hospodarka mu rekla u obeda stouro…on si zrovna zaklada na tom, ze vse sni. Opet jsme o tom mluvili, hospodarku nezmenim, je to drzka otevrena. Rikala jsem mu, ze vynada i dospelym, at si to nebere. Nedokazu odhadnout, zda mam tuto situaci nejak vic resit. Napr. S vychovnou poradkyni? Tr. Ucitelkou? Dekuji za rady.

Reklama

Reakce:

jannina1
Závislačka 3936 příspěvků 10.01.18 11:10

Mozna je vice citlivejsi, lidi jsou nekdy vulgarni.Ze se mu takove vyrazy nelibi je v poradku. Starsiho kluka bych tedy resila, je to od nej sproste.

zudina
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 10.01.18 11:35

Ja tohle mame rikala taky, kdyz mi bylo 7. Jsem od prirody smutnejsi a depresivni povaha, hodne citliva, tak syn bude asi podobny. Takovi lide maji potom bohuzel tezsi zivot.

Bábrdl
Generální žvanilka 20520 příspěvků 10.01.18 11:43
@Sanantonio píše:
Prosim o posouzeni situace. Syn je typicky melancholik, litostivy, vse si bere. Nedavno jsem mu vynadala a on prohlasil, ze na tomto svete nechce byt, ze spacha sebevrazdu. Mluvila jsem s nim o tom. Ale presto me to nadale desi. Predevcirem opet pri vypjate situaci na me vychrlil, zena nej vsichni jen krici. Ve skole, ze mu starsi kluk opakovane rika pico, hospodarka mu rekla u obeda stouro…on si zrovna zaklada na tom, ze vse sni. Opet jsme o tom mluvili, hospodarku nezmenim, je to drzka otevrena. Rikala jsem mu, ze vynada i dospelym, at si to nebere. Nedokazu odhadnout, zda mam tuto situaci nejak vic resit. Napr. S vychovnou poradkyni? Tr. Ucitelkou? Dekuji za rady.

Lidi jsou různí. :nevim:
Takových tě typických „sluníček“ veselé šťastné sympatické komunikativní dítě je vcelku málo. Normální děti jsou občas tak trochu lítostivé nebo vzteklé nebo samotářské nebo i agresivní (stydlivé, bojácné)

Myslím, že takový bude celý život a budete se s ním muset naučit pracovat. Třeba trénovat takové situace, upozorňovat ho i na pozitivní stránky života. Říct mu, že kolikrát to hospodářka nemyslí přímo na něj, ale měla třeba blbý den a chtěla si zchladit žáhu…

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 11:49
@Sanantonio píše:
Prosim o posouzeni situace. Syn je typicky melancholik, litostivy, vse si bere. Nedavno jsem mu vynadala a on prohlasil, ze na tomto svete nechce byt, ze spacha sebevrazdu. Mluvila jsem s nim o tom. Ale presto me to nadale desi. Predevcirem opet pri vypjate situaci na me vychrlil, zena nej vsichni jen krici. Ve skole, ze mu starsi kluk opakovane rika pico, hospodarka mu rekla u obeda stouro…on si zrovna zaklada na tom, ze vse sni. Opet jsme o tom mluvili, hospodarku nezmenim, je to drzka otevrena. Rikala jsem mu, ze vynada i dospelym, at si to nebere. Nedokazu odhadnout, zda mam tuto situaci nejak vic resit. Napr. S vychovnou poradkyni? Tr. Ucitelkou? Dekuji za rady.

Myslím, že tomu asi nejvíc pomůžete, když na syna PŘESTANETE KŘIČET I DOMA! :zed: Pokud hospodářka ve škole nedělá i vychovatelku, tak by neměla syna vůbec komentovat, pokud nedělá nic proti školnímu řádu. :cert: Ale, že by chtělo 7-leté dítě spáchat sebevraždu se mi nechce věřit. Zařiďte synovi dostatek kroužků-nejlépe kolektivní kontaktní sport- to ho zocelí. Tam mu budou sprostě nadávat i za zkaženou přihrávku. :dance:

Bábrdl
Generální žvanilka 20520 příspěvků 10.01.18 11:55
@Mmsg píše:
Myslím, že tomu asi nejvíc pomůžete, když na syna PŘESTANETE KŘIČET I DOMA! :zed: Pokud hospodářka ve škole nedělá i vychovatelku, tak by neměla syna vůbec komentovat, pokud nedělá nic proti školnímu řádu. :cert: Ale, že by chtělo 7-leté dítě spáchat sebevraždu se mi nechce věřit. Zařiďte synovi dostatek kroužků-nejlépe kolektivní kontaktní sport- to ho zocelí. Tam mu budou sprostě nadávat i za zkaženou přihrávku. :dance:

Přestaňte na syna křičet a dejte ho tam, kde na něj křičet budou za vás :roll:
To jsou rady.

Tohle tlačení introvertních dětí do kolektivních sportů vede jen k tomu, že si vypěstují k pohybu odpor nebo dokonce hrůzu.

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 10.01.18 12:04

Proboha proč mu tak nějaký kluk říká?
Můj syn je taky cíťa. Asi ne tolik, ale to slovo ani neví že existuje. Doma když na politika nadávám „co to ten blboun žvaní“ tak se syn na mě kouká tak pohoršeně, až se mi stydno.
Tak malé děti si zrovna ve škole začínají zažívat ty první křivdy a nepochopení. Taky si to z dětství pamatuju. Zmatky v hlavě, příliš mnoho různých povah a vychování na povolené uzdě, je to dost těžké každý den vstřebávat. Ale je to škola života. Někdo se s tím vyrovná jako nic a ti vnímavější s tím mají hodně práce celé dospívání. Řekla bych mu, aby ten problém hned řekl učitelce. Pokud mu starší spolužák nadává sprostě, nemůže se mu bránit, protože má strach, ale nechat to jen tak taky není správné. :nevim:

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 12:10
@Bábrdl píše:
Přestaňte na syna křičet a dejte ho tam, kde na něj křičet budou za vás :roll:
To jsou rady.Tohle tlačení introvertních dětí do kolektivních sportů vede jen k tomu, že si vypěstují k pohybu odpor nebo dokonce hrůzu.

Já nevím, ale tady nebylo zmiňované, že má odpor ke sportu… a ano, je potřeba, aby byl v kolektivu a neseděl doma u PC nebo TV. :roll: On se mu v životě nikdo přizpůsobovat nebude. :palec:

SlecnaSally
Kelišová 6311 příspěvků 10.01.18 12:12

No tak to nevím, co poradit. Dcera je naopak velmi živá až lehkovazna, lidem často leze na nervy, na vše ma odpověď(a často ma pravdu).Minule chlap nadával, ze kourim a ptal se dcery, zda ji nevadí ze mužů brzo umřít. Dcera 8 let mu odpověděla, ze je to můj život ať si dělám co chci..
Taky nevím co s ní, u ničeho nevydrží..
S tou sebevraždou bych měla fakt strach, nešikanuje ho někdo ve škole? Ted se tvoří jeho povaha do života, víc bych to řešila a klidně o s poradkyní! Nesmí si vše tak zabírat, takoví lidé mají těžší život :(

Bábrdl
Generální žvanilka 20520 příspěvků 10.01.18 12:18
@SlecnaSally píše:
No tak to nevím, co poradit. Dcera je naopak velmi živá až lehkovazna, lidem často leze na nervy, na vše ma odpověď(a často ma pravdu).Minule chlap nadával, ze kourim a ptal se dcery, zda ji nevadí ze mužů brzo umřít. Dcera 8 let mu odpověděla, ze je to můj život ať si dělám co chci..
Taky nevím co s ní, u ničeho nevydrží..
S tou sebevraždou bych měla fakt strach, nešikanuje ho někdo ve škole? Ted se tvoří jeho povaha do života, víc bych to řešila a klidně o s poradkyní! Nesmí si vše tak zabírat, takoví lidé mají těžší život :(

Možná se tvůj muž obává, že dcera blížící se pubertě začne kouřit už od čtrnácti. :,( To nemyslím jako provokaci, ale většinou takové obavy mají nekuřáčtí partneři kuřáků. :nevim:

Sanantonio
Kecalka 165 příspěvků 10.01.18 13:04

Syn je celkem sportovec, tablet ani telefon nema. To na odpoved nahore. Je prostedni ze tri synu a tak nektere situace jsou holt vypjatejsi. Odchod z domova, vecerni ukladani, neustale hastereni mezi bratry. Ano sama citim, ze bych na ne nemela kricet. Snazim se ovladat, nekdy se to nedari. Diky vsem za postrehy.

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 14:19
@Sanantonio píše:
Syn je celkem sportovec, tablet ani telefon nema. To na odpoved nahore. Je prostedni ze tri synu a tak nektere situace jsou holt vypjatejsi. Odchod z domova, vecerni ukladani, neustale hastereni mezi bratry. Ano sama citim, ze bych na ne nemela kricet. Snazim se ovladat, nekdy se to nedari. Diky vsem za postrehy.

Mě se zdá, že je syn úplně normální, a že si chce jenom trochu postěžovat a získat trochu víc tvojí pozornosti na úkor sourozenců. :dance: :dance: :dance:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jouda“ Youd chtěl zabít ženu a dítě: V letadle, kterým vletěl do domu, uhořel sám!

Některé věci vám prostě hlava nebere. Člověk ještě pochopí, že se někdo po... číst dále >

Matěj Stropnický a jeho cesta na zámek: Jak káže levicovou vodu a sám hltá víno

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický si pořídil s přítelem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama