Reklama

Vyjmenovaná slova

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 08.01.18 12:16
Vyjmenovaná slova

Než se ztrapním před učitelkou.
Kluk (2 třída) se mě občas ptá na vyjmenovaná slova a já mu je moc nechci přeříkávat, protože vím, že dnes jsou trochu jiná, než byla za nás. Nechci ho učit tu „básničku“ blbě.
Dotaz zní - je dneska ta říkačka vyjmenovaných slov na všech školách stejně, nějaká oficiální verze pro všechny ZŠ a kde ji najdu?
Nebo to má každá učitelka jinak a musím se obrátit na tu naší?
 Díky.

EDIT: už mám dostatek odpovědí, díky!

Příspěvek upraven 08.01.18 v 12:44

Reklama

Reakce:

IvaB
Kelišová 6097 příspěvků 16 inzerátů 08.01.18 12:23

Hledala bych v synově učebnici, tam by nějaký přehled vyjmenovaných slov měli mít.
Jinak dle Ústavu pro jazyk český jsou to tato:

http://prirucka.ujc.cas.cz/?…

Příspěvek upraven 08.01.18 v 12:25

Kakika
Extra třída :D 14869 příspěvků 08.01.18 12:23

@Pudloslava Vím, že v „áčku“ mají těch vyjmenovaných slov víc, než moje dítě v „béčku“. Kamarádka byla překvapená. Takže to bude asi škola od školy. Mě také překvapil po B na konci ZBYTEK. Za nás tam žádný zbytek nebyl :lol:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 08.01.18 12:26
@Kakika píše:
@Pudloslava Vím, že v „áčku“ mají těch vyjmenovaných slov víc, než moje dítě v „béčku“. Kamarádka byla překvapená. Takže to bude asi škola od školy. Mě také překvapil po B na konci ZBYTEK. Za nás tam žádný zbytek nebyl :lol:

No tak to je jasne, musim na ucitelku. Dik.

edit: on „zbytek“ není od „být“?

Příspěvek upraven 08.01.18 v 12:27

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 08.01.18 12:26
@IvaB píše:
Hledala bych v synově učebnici, tam by nějaký přehled vyjmenovaných slov měli mít.
Jinak dle Ústavu pro jazyk český jsou to tato:

http://prirucka.ujc.cas.cz/?…

Příspěvek upraven 08.01.18 v 12:25

oni to ve druhé ještě neberou.

Sashie
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 08.01.18 12:28

Každá řada učebnic to má jinak. A navíc - učitelka si může jet „svoji“ vyzkoušenou řadu. Já jsem ve 3. třídě taky měla delší řadu, než jsme měli v učebnici, protože jsem zašla za kolegyní z 2. stupně a rovnou jsem je učila to, co po nich budou chtít.

Petra Z
Hvězda diskuse 51899 příspěvků 08.01.18 12:29

@Pudloslava naše se učí taková, co si pamatuji ještě já
Jedině sehnat učebnici 3.třídy, ze které se učí na vaší škole. Nebo nějakého kamaráda tretaka

dana.dv
Zasloužilá kecalka 690 příspěvků 08.01.18 12:29

Vyjmenovana slova jsou ve 3.tride. V kazde ucebnici/dle ucitelky je ta basnicka trosku jina

renap
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 08.01.18 12:30

@Kakika Fakt? Dcera je ve třetí třídě a mají úplně stejná vyjmenovaná slova jako my před 35 lety. A zbytek tam tedy není, končí to Přibyslaví.

brumi
Kelišová 6440 příspěvků 08.01.18 12:33

Dcera brala ve druhé třídě, a bohužel jiná než jsem brala já, takže bylo při učené veselo :D, aby jsme se snadněji naučily a hlavně dobře poprosila jsem třídní o výtisk jejich vyjmenovaných slov a bylo :). Dala mi k tomu i ty básničky, každá může mít jiná. Takže nejlíp zjistit přímo u učitelky která je má na čj :)

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 08.01.18 12:44

Díky všem.

AstraG
Závislačka 4396 příspěvků 08.01.18 16:40

Před více jak 20 lety jsme se učili se zbytkem :-) být, bydlit, obyvatel, byt, příbytek, nábytek, dobytek, zbytek, obyčej, bystrý, bylina, kobyla, býk, Přibyslav :lol: Jak je to teď nevím

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >