Velké potíže s matematikou 2 třída

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fassatka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 07.01.18 15:24
Velké potíže s matematikou 2 třída

Ahoj maminky, chci se poradit: Mám dceru 8 let, druhá třída. Konkrétně odčítání a sčítání do 100. Vůbec si s ní už nevím rady. Sedíme nad tím denně hodinu a stejně k ničemu. Konkrétně příklad typu: 86-13 neví, ale třeba 86 -10 spočítá správně. Je úplně dutá :D Denně brečí, že tomu nerozumí. V jiných předmětech bez problémů. Když jsem se ptala na doučování z matematiky ve škole, možné prý není až od 4 třídy. Učí se s ní také děda, ale výsledek stejný. Nevíte, kam bych se měla obrátit, abych jí s matematikou pomohla? Učitelka mě nepomůže, prý máme procvičovat…Díky za radu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 17950 příspěvků 07.01.18 15:36

Dejte jí do ruky stovkovou tabulku nebo počítadlo, ať počítá s názorem do té doby, dokud bude potřeba. Hlavně aby cítila, že to s tím pomocníkem zvládá a necítila se zoufalá z neúspěchu. Počítat do 100 zpaměti je ještě moc brzy.

Fassatka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 07.01.18 15:39

No taky si to myslím. Pořídila jsem jí takovou osu, aby si to na tom spočítala, brečí, že prý ve škole to mít nesmějí a počítadlo také ne. Prý to musí už zvládnout z paměti. 8o

Fassatka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 07.01.18 15:42

Byla teď celý prosinec doma, měla zápal plic. Učitelka jí dala počítání na doma. Celkem 24 cvičení z matematiky 8o Nevím, přijde mě, že to snad ani není matematika pro druhou třídu.

Heivka
Závislačka 2894 příspěvků 07.01.18 15:42

A má problémy s odčítáním do 10? Nauč jí si příklad rozdělit, třeba těch 86-13: 6-3 a 80-10 já se takhle odečítání naučila a to mám hromadu dis, díky kterým bych podle školního psychologa měla být téměř nevzdělatelná (mám Bc. Na technickém oboru).

samuelle
Kecalka 347 příspěvků 07.01.18 15:42

A třebas 76-3 ti spočítá? Jestli ano tak ať si to rozdělí. Tak jsem se to kdysi učila já. Tedy nejprve 86-10 tj. 76 to ti spočítá a pak jen 76-3. To ji docvakne, neboj. Jen hold někomu to trvá o chvilku dýl. Já s tím na začátku taky zápasila, dobře si pamatuji ty 5-ti minutové diktáty na plus a minus. Téměř nic jsem nedokázala spočítat, samý černý puntík na nástěnce :mrgreen: A pak mi to najednou ze dne na den vše secvaklo a už nikdy nebyl problém :lol:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 17950 příspěvků 07.01.18 15:44
@Fassatka píše:
No taky si to myslím. Pořídila jsem jí takovou osu, aby si to na tom spočítala, brečí, že prý ve škole to mít nesmějí a počítadlo také ne. Prý to musí už zvládnout z paměti. 8o

Osa je do 100 docela dlouhá, ta stovková tabulka by možná byla přehlednější. Pokud ve škole názor používat nesmí, chtějte znát důvod a řekněte paní učitelce, že názor tvé dítě potřebuje a že je (a to si nějak naformulujte sama) úplně mimo, pokud ho dětem bere. Děti názor potřebují a nesmí ho dětem nikdo brát pokud se počítat teprve učí. Ta holka to zpaměti nedá, což chápu. Zkuste to samozřejmě po dobrém, třeba se paní učitelka nechá obměkčit, pokud ne, hledala bych pro své dítě učitele, který zná alespoň ty základní pedagogické principy.

Fassatka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 07.01.18 15:46

Díky holky, za povzbuzení. Je mě dcery líto, je jinak moc šikovná a hlavně do školy chodí ráda. Nerada bych, aby to bylo kvůli matematice jinak. Škola mě nijak nepomůže, doučování nemají až od 4 nebo 5 třídy. Učitelka se na mě tváří, že jsem asi taky dutá, když to dceři nejde.

welovefashion
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 96 inzerátů 07.01.18 15:47

Mě napadlo a co jí naučit odecitat to po částech nejdřív desítky a pak jednotky, aby si to číslo co odecita rozlozila na 10 a 3, odečte 10 od výsledku pak tu trojku :)

lamicina
Ukecaná baba ;) 1819 příspěvků 07.01.18 15:49

@Fassatka
mám dcerku ve druhé třídě, do 100 už také sčítají a odečítají. Ptala jsem se a počitadlo mohou mít. Ona teda už počítá dobře, ale vyjmenovala mi asi 8 dětí, které ho používají a používat ho budou „no dokud jim to nepujde i bez nej“. Podle mě je to na rozhovor s paní učitelkou, obzvlášť, jestli byla dcerka nemocná, tak bych čekala větší shovívavost.

Fassatka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 07.01.18 15:52

Díky holky za radu, zítra půjdu zase za účou :D, aby to počítadlo mohla mít.
děkuji za rady. :lol:

Knihomyš
Extra třída :D 10502 příspěvků 07.01.18 15:55

Na pochopení jí můžeš zkusit pustit Khanovu školu - https://khanovaskola.cz/…i-a-odcitani?…
Videa, co vysvětlují odčítání větších čísel, tam vidím ca 4.
Pokud chápe dcera princip, tak opravud trénovat.

alisekR
Závislačka 4892 příspěvků 07.01.18 15:57
@hanka.br. píše:
Osa je do 100 docela dlouhá, ta stovková tabulka by možná byla přehlednější. Pokud ve škole názor používat nesmí, chtějte znát důvod a řekněte paní učitelce, že názor tvé dítě potřebuje a že je (a to si nějak naformulujte sama) úplně mimo, pokud ho dětem bere. Děti názor potřebují a nesmí ho dětem nikdo brát pokud se počítat teprve učí. Ta holka to zpaměti nedá, což chápu. Zkuste to samozřejmě po dobrém, třeba se paní učitelka nechá obměkčit, pokud ne, hledala bych pro své dítě učitele, který zná alespoň ty základní pedagogické principy.

My to tedy zatím nepotřebujem, dítě je v první třídě, ale jak vypadá taková tabulka :think: Jen mě to zajímá, kdyby náhodou v příštím roce došlo k nějakému podobnému záseku. :D

Musulka12
Kecalka 400 příspěvků 1 inzerát 07.01.18 16:09

Máme s učitelkou úplně stejný problém. Akorát jsme v první třídě a děláme +- do 10. Ovšem učitelka to chce po dětech zpaměti, což mne přijde hovadina nejvyššího kalibru. 8o 8o. Když s malou počítáme názorně na prstech, vše má dobře a zvládá vše sama, ovšem ve škole to mají zakázáno. Taky se asi brzy s učitelkou promluvím. Odmítám ji to učit jako báseň, časem to samozřejmě bude znát zpaměti, ale teď.. :zed:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 17950 příspěvků 07.01.18 16:09
stovková tabulka

@alisekR

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlechtová zase jede bomby: Po tragédii v Janově se fotila se zříceným mostem na své dovolené!

Bývalá ministryně obrany Karla Šlechtová (41) má na dovolené na Balkáně... číst dále >

Komplic ústeckého vraha před soudem: Na jeho verzi něco nesedí!

Soud začal projednávat případ dvojnásobné vraždy a znásilnění v chatové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama